• Konkurs matematyczno-logiczny

    Konkurs matematyczno-logiczny

    W związku z obchodzonym 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki w świetlicy został zorganizowany konkurs matematyczno - logiczny.  Konkurs ten  polegał na rozwiązywaniu zadań z uwzględnieniem podziału na oddziały klasowe. W konkursie uczestniczyło 49 uczniów i uczennic. Uczniowie, którzy rozwiązali zadania najszybciej i bezbłędnie, w nagrodę otrzymali drobne pomoce szkolne. Uczniowie, którzy popełnili 1 błąd otrzymali drobne słodkości. A oto uczniowie,  którzy rozwiązali zadania bezbłędnie: Skrzypkowska Zuzanna 2a, Dąbrowski Adam 2a, Rybicki Tymoteusz 2a,Tkaczyk Gracjan 2a, Anagumbla Jaskolska Henryk 2a, Cieślak Alicja 2a, Tennou Tymon 2a, Wolniewicz Jan 2b, Wojciechowska Oliwia 3c, Kiljańska Julia 7a, Majak Wiktoria 7a, Kaźmierczak Antoni 7a, Przybylska Jagoda 2b, Wawrzkiewicz Oliwia 2b, Bukowska Michalina 3b, Borkowska Emilia 3b.

    Gratulujemy!

  • Kiermasz wielkanocny

  • Kangur 2024

  • „Pasowanie” uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

    „Pasowanie” uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

    Co roku w naszej szkole odbywa się uroczystość „Pasowania” na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki.

    Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

    Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie czytelnika, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Dzieci z klasy 2c wraz z wychowawczynią p. Lidią Matracką przygotowały przedstawienie, w którym bohaterowie różnych baśni opowiadali, jak są traktowani przez czytelników. Pierwszoklasiści z uwagą obejrzeli występ, a następnie odgadywali bajkowe zagadki. Po takim wprowadzeniu, w obecności Pani Dyrektor Katarzyny Leśniak, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dzieci otrzymały także pamiątkowe zakładki do książek, które na świetlicy szkolnej wykonała dla nich pani Małgorzata Świacka. Potem nowi czytelnicy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki,  w której czekają na nich bibliotekarki p. Lidia Matracka i Anna Łukasiak.

    W czasie spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się również, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki, ale można brać udział w różnych wydarzeniach i konkursach. I właśnie na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za konkursy „Wiersz o pupilu” i „Ilustracja do ulubionej książki”.  

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Ekopracownia

    Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie naszej nowej ekopracowni - miejsca, które będzie inspiracją do odkrywania, eksplorowania i praktykowania zrównoważonego stylu życia. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali - Pani Wójt Marta Cytryńska, Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak, nauczycielka biologii i chemii - Pani Alina Stańczak oraz przedstawicielka Samorządu Szkolnego - Maja Stykowska. Nasza Ekopracownia to inicjatywa, która ma na celu promowanie świadomości ekologicznej oraz dostarczenie praktycznych narzędzi i pomysłów, aby wprowadzić pozytywne zmiany zarówno w naszej szkole, jak i społeczności lokalnej. 

  • Eliminacje gminne Małego Konkursu Recytatorskiego

    W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu odbyły się eliminacje gminne XLI Małego Konkursu Recytatorskiego.

    Uczestników, którzy przeszli eliminacje szkolne i zakwalifikowali się do eliminacji gminnych oceniło jury w składzie: Marta Cytryńska - wójt gminy Jasieniec, Elżbieta Pietrzak, Hanna Grabowska.

     

    W kategorii klas I-IV nasi uczniowie zajęli:

    II miejsce Alicja Balcerowicz  kl 2c

    II miejsce Franciszek Rusinowski  3c

    III miejsce Hanna Budyta kl. 4b

    W tej kategorii także wzięli udział:

    - Iga Wicińska kl. 2a

    - Agata Barszcz kl. 4b

    - Antoni Banasiewicz  kl. 3a

     

    W kategorii wiekowej kl. V- VIII

    I miejsce zajęła Julia Kiljańska z kl. 7a i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych;

    Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje . 👏

    Nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Zbiórka elektrośmieci!

  • REKRUTACJA DO KLASY I

    REKRUTACJA DO KLASY I

              Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej  im.  Juliana  Suskiego w  Jasieńcu informuje,że od 01.03.2024 r.  do 17.03.2024 r. trwać  będzie rekrutacja na rok szkolny 2024/2025do klasy I.

               W  związku  z  tym  wnioski można składać w dniach od 01 – 17.03.2024 r. w sekretariacie szkoły lub w formie elektronicznej „skan wypełnionego wniosku z czytelnym podpisem rodzica" na adres e-mail: pspjasieniec@wp.pl

    Dokumenty  można  pobrać  z zakładki Rekrutacja uczniów lub  w  sekretariacie  szkoły.

    Telefon kontaktowy: 48 661 67 35

  • Konkurs

    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem:

    regulamin_stroik_wielkanocny.docx

  • Rekolekcje wielkopostne

    Rekolekcje wielkopostne

    W dniu 11.03.2024r. na hali sportowej odbyło się spotkanie z ojcem Jerzym, Salwatorianinem. Młodzież z uwagą wysłuchała nauk ojca rekolekcjonisty. Pani dyrektor Katarzyna Leśniak podziękowała Ojcu i wręczyła drobny upominek na pamiątkę.

    12.03.2044 r. odbędzie się Msza w kościele parafialnym.

  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    Harmonogram pracy szkoły w dniach 11 - 12.03.2024r.


     

    1. W dniach 11 -12 marca 2024r., uczniowie PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu uczestniczą w rekolekcjach  wielkopostnych - informacja ks. proboszcza Parafii pod wezwaniem Św. Rocha w Jasieńcu.

    2. W dniu 11 marca 2024r. realizowane są zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem
    z przerwą na nauki rekolekcyjne w szkole (10.00-11.00).

    3. Uczniowie nieuczestniczący w rekolekcjach w tym czasie przebywają w świetlicy szkolnej w budynku B pod opieką wyznaczonego nauczyciela.

    4. W dniu 12 marca 2024r. w szkole odbywają się tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

    5. W dniu 12 marca 2024r. rekolekcje odbywają się w kościele według harmonogramu:

    • Dla klas I – VI o godz.10.30,

    • Dla klas VII – VIII – o godz. 12.00.

    6. Świetlica szkolna w dniach 11 i 12 marca 2024r. pracuje zgodnie z planem w godz. 7.00-16.00.

    7. Klasa ósma w dniu 12 marca 2024r. od godz. 8.30 pisze próbny egzamin z j. polskiego w salach przydzielonych uczniom na egzamin zewnętrzny.

    8. Uczniowie, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach w czasie przewidywanym w dniu 12.03.2024r. i przychodzą do szkoły, uczestniczą w tym czasie w zajęciach w świetlicy szkolnej.

    9. W dniu 12.03.2024r. rodzice uczniów, którzy zadeklarowali się odebrać swoje dzieci po rekolekcjach, zabierają je z kościoła.

    10. Pozostali uczniowie wracają do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze pod opieką nauczycieli i odjeżdżają bądź udają się do domu zgodnie z planem lekcji.

    11. Uczniowie, których rodzice zadeklarowali się dowieźć i odebrać swoje dzieci z kościoła w dniu 12.03.2024r., udają się do domu pod opieką rodziców.

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi"

    Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

    Ocena zgłoszonych prac konkursowych dokonana będzie przez komisje konkursowe z uwzględnieniem następujących kryteriów:

    • zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 10 pkt);
    • oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu (max. 6 pkt);
    • walory estetyczne pracy (max. 4 pkt).

    Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

    I grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej;

    II grupa - klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

    Prace proszę dostarczyć do sali nr 3 do 25 marca 2024 r.

  • Konkurs plastyczno-techniczny "Mój przyjaciel dinozaur"

    Konkurs plastyczno-techniczny "Mój przyjaciel dinozaur"

    Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy szkolnej, wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym pt.: "Mój przyjaciel dinozaur". Konkurs polegał na wykonaniu pracy techniczno-plastycznej dowolną techniką. Uczniowie wykonali przepiękne kolorowanki, wyklejanki bibułą , papierem kolorowym oraz włóczką. W konkursie wzięło udział 24 uczniów i uczennic. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Komisja konkursu jednogłośnie podjęła decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej za wykonaną pracę, którą otrzymał Konstanty Maik z kl. Ib. A oto nagrodzeni uczniowie: 

    I miejsce : Michalina Bukowska kl. Ia, Iga Wicińska kl. IIa

    II miejsce : Aleksandra Marczewska kl. IIIa, Nadia Bąder kl. IIa , Lena Bąder kl. Ia

    III miejsce : Laura Tkaczyk kl. Ib, Adam Pruszkowski kl. IIa, Aleksander Zandecki kl. IIa, Milena Piekarniak kl. IIIc, Karolina Wietacha kl. IIIa, Łucja Przybylska kl. IIc, Oliwia Cybulska kl. IIIa, Jan Wolniewicz kl, IIb, Oskar Krawczak kl. Ib, Mikołaj Niczewski kl. IIa, 

    IV miejsce : Zuzia Lada kl. IIIa, Wiktor Kot kl. IIa, Łucja Magdziarz kl. IIb, Jakub Dąbrowski kl. Ia, Nikola Łukasiak kl, IIb, Zuzia Kozłowska kl. IIc, Oliwier Cybulski kl. IVb, Oliwia Wojciechowska kl. IIIc. 

  • Szkolny etap Małego Konkursu Recytatorskiego

    Szkolny etap Małego Konkursu Recytatorskiego

    6 marca 2024 r. w naszej bibliotece odbył się szkolny etap Małego Konkursu Recytatorskiego przygotowany przez bibliotekarki - Lidię Matracką i Annę Łukasiak.

    W konkursie wzięło udział 26 uczniów  z klas I-VIII. O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury w skład którego weszły panie: Aniela Skowrońska, Teresa Kozyra i Grażyna Rączka. Członkowie komisji mieli do wykonania trudne zadanie, bowiem wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani.

    Przewodnicząca jury, pani Aniela Skowrońska, podziękowała uczniom za wspaniałe występy. Zwróciła również uwagę na ciekawą interpretację wierszy.  

    Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak pogratulowała uczestnikom konkursu scenicznej odwagi, talentu artystycznego i wrażliwości na słowo poetyckie, a następnie wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

     

    Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

    Klasy I – IV

    Iga Wicińska IIa

    Alicja Balcerowicz IIc

    Antoni Banasiewicz IIIa

    Franciszek Rusinowski IIIc

    Agata Barszcz IVb

    Hanna Budyta IVb

    Klasy V – VIII

    Julia Kiliańska VIIa

    Maja Stykowska VIIb

     

    Etap Gminny Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się 14 marca 2024 r. o godz. 9.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu.

     

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Warsztaty z dietetykiem w klasie II A

    Warsztaty z dietetykiem w klasie II A

    W poniedziałek 04.03.2024 r. gościliśmy w naszej klasie Panią dietetyk Katarzynę Tennou specjalistę żywienia. Tematyka spotkania dotyczyła zdrowego odżywiania - "Zdrowy i kolorowy Lunch Box do szkoły". Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją piramidy żywieniowej. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważną rolę odgrywają warzywa i owoce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i otwartością na nowe smaki. Z wielkim zaangażowaniem przygotowali pyszne kolorowe jedzenie, powstały sałatki owocowe i warzywne. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów kulinarnych promują umiejętność zdrowego odżywiania i pozostają z nami na długo.

    Wychowawca Beata Wdowiak

  • Prelekcja Policji

    Prelekcja Policji

    1 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas 4 - 8 z Przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Policjanci asp. sztab. Ewelina Kozdruj i mł. asp. Marcin Brzeziński przeprowadzili prelekcję dotyczącą cyberprzemocy, zagrożeń dzieci w Internecie, zapobieganiu i reagowaniu. Zaprezentowano uczniom film o relacjach inernetowych młodych ludzi, gdzie pokazano, że nie wszyscy po drugiej stronie ekranu mają uczciwe zamiary wobec dziecka. Dlatego pokazana historia powinna być przestrogą dla wszystkich. Poruszono problem niebezpiecznych gier komputerowych dostępnych w sieci, konsekwencje rozpowszechniania zdjęć pornograficznych i obrażanie innych na portalach społecznościowych. Policjantom towarzyszył niezwykły gość - policyjny pies patrolowo tropiący, którego pracę zaprezentował jego przewodnik mł.asp. Marcin Brzeziński.

    Rozmawiajmy z dziećmi o zagrożeniach, na które mogą być narażone korzystając z Internetu. Dziecko bezpieczne bowiem, to dziecko świadome.

  • Głośne czytanie w bibliotece szkolnej

    Głośne czytanie w bibliotece szkolnej

    28 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie. Było to kolejne spotkanie związane z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W październiku dla uczniów klas drugich książkę „Cukierku, ty łobuzie” czytała Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak. Tym razem dla uczniów klas pierwszych książki pt. "Złodziej opowieści " i "Wypożyczalnia skrzydeł" czytała Pani Justyna Przybylska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu. Nasz Gość zaskoczył wszystkich swoim kolorowym kostiumem, który bardzo spodobał się dzieciom. W miłej atmosferze wysłuchały czytanych opowieści, a później rozmawiały z panią bibliotekarką o czytaniu książek i pracy bibliotekarza.  Na  koniec otrzymały biblioteczne zakładki.

    Dziękujemy Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu za współpracę z naszą biblioteką szkolną

  • Dzień Bezpiecznego Internetu 06.02.2024

    Dzień Bezpiecznego Internetu 06.02.2024

    W dniach 19, 21 i 22 lutego uczniowie klas I - III uczestniczyli w lekcjach online  przeprowadzonej przez p. Łukasza Wojtysiaka, autora książek z cyklu Sieciaki, organizowanych przez  Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”  na temat Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to miało na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z internetem, zachęcenie uczniów do korzystania z internetu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, edukowanie w zakresie ochrony prywatności online oraz rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji.

    Na pierwszej lekcji uczniowie dowiedzieli się:

    • jak należy chronić swoją prywatność,
    • mówić jeśli coś jest nie tak,
    • nie ufać obcym poznanym w siec,
    • szanować innych w sieci,
    • korzystać z umiarem z Internetu.

    Cele kolejnej lekcji było poznanie pięciu zasad bezpieczeństwa, zaś na ostatniej lekcji uczniowie poznali Sieciakowe Zasady Ekranowe. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach.

    Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole ma na celu nie tylko podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z internetem, ale również dostarczenie im praktycznych narzędzi i wskazówek, które pomogą im korzystać z internetu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Edukacja cyfrowa stanowi kluczowy element w przygotowaniu młodego pokolenia do skutecznego funkcjonowania w świecie online.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 21 lat temu (17 listopada 1999 r.) przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. 

    W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o tym dniu. Klasy V, VI, VII i VIII rozwiązywały stacje zadaniowe poświęcone różnym dziedzinom języka polskiego, zarówno ortografii, gramatyce, jak i kulturze. Było przy tym dużo zabawy, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami.

    Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

  • Zbiórka charytatywna

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
  • (+48) 66 167 35 - sekretariat szkoły i dyrektor
    (+48) 66 135 03 - wicedyrektor szkoły

Galeria zdjęć