Rok szkolny 2023/2024 Czerwiec 2023 Maj 2023 Kwiecień 2023 Marzec 2023 Luty 2023 Styczeń 2023 Grudzień 2022 Listopad 2022 Październik 2022 Wrzesień 2022

Kwiecień 2023

W czasie lekcji koła biologicznego uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia sekcji serca świni. Była to wyjątkowa okazja dla uczniów, ponieważ nie każdy ma możliwość zobaczenia wnętrza takiego organu na żywo. Sekcja serca świni pozwoliła na poznanie budowy tego narządu oraz zrozumienie jego funkcji w organizmie.

Uczniowie najpierw poznali zasady bezpieczeństwa podczas sekcji i zapoznali się ze specjalnymi narzędziami, które zostały użyte podczas zabiegu. Następnie przystąpili do sekcji serca świni, podczas której dokładnie obejrzeli
i zbadali poszczególne elementy narządu, takie jak komory i zastawki serca.

Dzięki tej lekcji uczniowie zyskali nie tylko wiedzę teoretyczną na temat budowy serca, ale także praktyczne doświadczenie w pracy z narzędziami laboratoryjnymi oraz umiejętności obserwacji i interpretacji wyników. Sekcja serca świni była wspaniałą okazją do rozwijania ciekawości naukowej i zainteresowania biologią, a także do zobaczenia, jak działa serce - jednego z najważniejszych organów w naszym organizmie.