Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Zajęcia logopedyczne

DRODZY RODZICE DZIECI  UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE,

chcę bardzo podziękować tym rodzicom, którzy regularanie (oraz często) utrwalają w domu materiał z zajęć logopedycznych oraz którzy pamiętają żeby ich dzieci przynosiły na zajęcia teczki/zeszyty. Bez utrwalania w domu prawidłowej wymowy, efekty terapii logopedycznej będą niewielkie. Wystarczy kilka minut, ale codziennie, systematycznie, w trakcie zabawy, przy okazji.

Proszę pamiętać, że w warunkach szkolnych zajęcia logopedyczne odbywają się raz w tygodniu, w grupach 2-4 osobowych, czasem indywidualnie. Dlatego tak bardzo ważne jest utrwalanie materiału w domu.

Powoli zbliżają się wakacje. Jest to okres wolny od lekcji, ale niezmiernie ważne jest w lipcu i sierpniu podtrzymywanie efektów zajęć terapii logopedycznej poprzez przypominanie dziecku o prawidłowej realizacji ćwiczonych głosek, poprzez utrwalanie ćwiczeń przerobionych w trakcie zajęć. Zdecydowanie lepiej poświęcić parę minut codziennie niż np. 30-60 minut raz w tygodniu.

Z wadą wymowy jest jak z wadą postawy. Jeśli będziemy ćwiczyć tylko raz w tygodniu zarówno u fizjoterapeuty jak i u logopedy, a w domu nie, to efekty będą słabe – wada postawy jak i wada wymowy będą się utrzymywać długo.  Dlatego bardzo proszę Państwa o wsparcie.

W załączeniu plik "folder dla rodziców" do pobrania i poczytania.

folder_dla_rodzicow.pdf