Poniedziałek 11.12.2017

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej
    im.Juliana Suskiego w Jasieńcu

Aktualności

• Już po raz XIV odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i środowiska lokalnego. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2018 r. o godz. 15.00. Miejsce spotkania Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – hala sportowa blok B. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.

• 29 listopada klasy drugie udały się do Warszawy. Celem wyjazdu było uczestnictwo w niecodziennej lekcji wf-u, która odbyła się w Parku Trampolin Hangar 646. Godzinne zajęcia poprowadzili 3 instruktorzy. Przed rozpoczęciem lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z trampolin oglądając film instruktarzowy oraz rozmawiając z trenerami. Spotkanie rozpoczęto obowiązkową rozgrzewką, po której młodzież  mogła dać upust  rozpierającej  ją energii. Po wizycie w Parku Trampolin udano się do kina Cinema City na seans filmowy o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Listy do M 3”.

• W listopadzie 2017 r uczniowie klas IV- VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie ,,WALKA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ”. Przyświecały mu ważne cele: rozbudzanie uczuć patriotycznych, zdobycie wiedzy o walce Polaków o niepodległość, szczególnie o T. Kościuszce, doskonalenie dłuższych wypowiedzi ustnych. Były one zgodne z nową podstawą programową.

W klasach V- VII odbył się "Konkurs wiadomości o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki”związany z 200 rocznicą śmierci i 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki.

• 2 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd do TVP, aby wziąć udział w nagraniu siedemdziesiątego pierwszego odcinka programu „Petersburski Music Show”, który emitowany będzie na antenie TVP ABC. Uczniowie mogli zobaczyć „od kuchni” jak powstają programy telewizyjne, poznali pracę prezenterów i kilka telewizyjnych sztuczek wykorzystywanych przy nagrywaniu programów. Odcinek z udziałem naszych uczniów prawdopodobnie będziemy mogli oglądać na przełomie stycznia i lutego na antenie Telewizji Polskiej.

• W dniach 30 listopada i 1 grudnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swojego opiekuna Alberta Krawczyka, przy współpracy z Radą Rodziców, zorganizował zabawę andrzejkową. Pierwszego dnia odbyła się dyskoteka dla dzieci młodszych z kl. 0-V a drugiego dnia bawili się uczniowie klas od VI  do III gimnazjum. Poza zabawą taneczną bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się salon wróżb, przygotowany przez uczniów z oddziałów gimnazjalnych

• 27 listopada 2017 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieńcu im. J. Suskiego odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VII z przedstawicielem KPP w Grójcu p. Agnieszką Wójcik. Głównym tematem prelekcji były zagrożenia w cyberprzestrzeni, czyli tzw. CYBERPRZEMOCY. Uwrażliwiono uczniów na prywatność, niebezpieczne kontakty, treści w Internecie oraz jakie konsekwencje niesie za sobą pochopne i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu.

• 23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń miały okazję doświadczyć wyrobu własnego pieczywa. Dzielnie wszystkie pomagały i z niecierpliwością oczekiwały na poczęstunek. Chleb z masłem wszystkim bardzo smakował :)

• 23 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu odbyło się spotkanie z przedstawicielem KPP w Grójcu z rodzicami uczniów naszej szkoły.

Narkotyki i dopalacze to tematy, jakie poruszyła nadkomisarz Agnieszka Wójcik z zespołu do spraw nieletnich i patologii. Funkcjonariuszka omówiła poszczególne zagrożenia, apelując przy tym do rodziców, aby wiele czasu poświęcali swoim dzieciom i starali się dostrzegać problemy młodzieży. W trakcie prelekcji rodzicom uświadamiano konsekwencje wynikające z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi oraz jak mają postępować w przypadku ich ujawnienia u swojego dziecka.

• Na dzień  21 listopada  przypada Dzień  Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie oraz pracownicy Naszej Szkoły ubrali się na kolorowo. Główną atrakcja był rysunek dużego drzewa do którego zarówno uczniowie oraz nauczyciele mogli  na specjalnie przygotowanych kolorowych liściach napisać miłe informacje:) dla kogo tylko chcieli. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tą forma wyrażania swoich emocji i uczuć, co widać na zdjęciach:) Do młodszych klas udali się pedagodzy oraz psycholodzy i uczniowie klas III Gimnazjum z bajką "Ciepłe i Puchate" Tu również zainteresowanie miłą lekturą było bardzo duże:)​

• Dnia 23.11. 2017 r.(czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej (blok A) naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Serdecznie zapraszamy.

Aktualności