Wtorek 22.08.2017
liczba odwiedzin: 869384

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej
im.Juliana Suskiego w Jasieńcu

Wiadomości

 • Prosimy o zapoznanie się z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 zamieszczonym w poniższym załączniku:

  men-kalendarz-roku-szkolnego-2017-2018.pdf

 • 16 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.  Filip Sewastianowicz (uczeń klasy VIB) uzyskał  wynik "bardzo dobry" zajmując tym samym II miejsce. Krzysztof Nowacki (uczeń klasy VA) uzyskał "wyróżnienie" zajmując III miejsce. Gratulujemy :)

 • W pierwszy dzień lata – 21.06. uczniowie naszej szkoły w ramach  Szkolnego Programu Wzmacniania Pozytywnych Zachowań  wybrali się na Gorące Termy w Mszczonowie. Patronat nad realizacją programu objęli: Wójt Gminy Jasieniec, Bank Spółdzielczy w Jasieńcu oraz Bank Spółdzielczy w Warce - za wsparcie dziękujemy :)
  Zjeżdżalnia, jacuzzi i baseny – to atrakcje, z których  skorzystali wszyscy uczestnicy.  Mieliśmy również możliwość skorzystania z dwóch niecek,  zawierających surową wodę termalną, wyposażonych w masaż karku i masaże ścienne.
  Zdrowotne właściwości wód termalnych znane są nie od dziś. Mszczonowska woda termalna jest wodą wodorowo – węglanowo – wapniowo – sodową, wydobywaną z głębokości 1714 metrów. Jej właściwości korzystnie wpływają na schorzenia pochodzenia reumatycznego oraz układu kostnego. Wody wykorzystywane w kąpielisku, to wolne od zanieczyszczeń wody termalne, aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane. Charakteryzują się one podwyższoną zawartością związków żelaza.

 • W dniu 19.06.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego odbyła się prelekcja z przedstawicielem KP Policji w Grójcu panem Arkadiuszem Dąbrowskim dotycząca „Bezpiecznych wakacji”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 0 – VI. Podczas prelekcji policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na rowerzystów oraz sposobie postępowania w kontakcie z osobą nieznajomą, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów. Dla przypomnienia przedstawione zostały również zasady korzystania z telefonu alarmowego 112. Koordynator ds. bezpieczeństwa p. Beata Skoneczna zapoznała uczniów z informacjami dotyczącymi zagrożeń związanych ze stanem jakości powietrza oraz niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego.

 • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu  informuje:

  1) dzień 16.06.2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (świetlica czynna zgodnie z planem),

      autobusy z cyklu zamkniętego w tym dniu nie kursują,

  2) dzień 22.06.2017 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (świetlica czynna zgodnie z planem),

 • W dniach 12-14.06.2017r. uczniowie klas czwartych brali udział w swoich pierwszych zawodach sportowych. Był to szkolny etap trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy zawodów musieli wystartować w 3 konkurencjach lekkoatletycznych – w biegu na 50 metrów,  w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.

  WYNIKI

  Kategoria dziewcząt:

 • 8 czerwca 2017r. w Goszczynie odbył się finał powiatowy trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Są to zawody dla uczniów klas czwartych. W skład trójboju wchodzą 3 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 50 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów musi wystartować we wszystkich konkurencjach. Wynik w klasyfikacji końcowej zależy od sumy punktów zdobytych w każdej konkurencji. Jedynym  reprezentantem szkoły w tych zawodach był Michał Tkaczyk – uczeń klasy IVc.    

 • 12 maja 2017r. w Mogielnicy odbył się finał powiatowy czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. W skład czwórboju wchodzą 4 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy). Każdy zawodnik musi wystartować we wszystkich konkurencjach. W klasyfikacji ogólnej liczy się wynik całej drużyny.
  WYNIKI
  Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Tokarska, Sandra Farjaszewska, Julia Brzezińska, Adrianna Kostaniak, Gabriela Krawczyk, Klaudia Zając i Natalia Kardyni zajęła 5 miejsce uzyskując 613 punktów.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
 • (048) 661 35 03

Galeria zdjęć