Czwartek 22.02.2018

Witamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej
    im.Juliana Suskiego w Jasieńcu

Aktualności

• 22.02.2018r. w naszej szkole odbędzie się dzień pod hasłem "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny".
      W poniższym załączniku przedstawiony jest harmonogram działań:

Harmonogram_-Jestes_widoczny_jestes_bezpieczny.doc

• W dniach 5,6,7 marca (poniedziałek, wtorek, środa) 2018r. odbędą się rekolekcje wielkopostne.
      Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi w poniższych załącznikach:

Rekolekcje_2018.pdf

INFORMACJA_REK_0_-_V_2018.doc

INFORMACJA_REK_VI_I_ODDZ._GIMN._2018.doc

• 20 lutego 2018r. uczniowie klas I A i I B pod opieką wychowawczyń P. Beaty Skonecznej i P. Marzanny Skrzypkowskiej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasieńcu. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki oraz przedstawienie księgozbioru, szczególnie działu dla dzieci i młodzieży. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom pełną humoru książkę pt. "Eugeniusz Śmierdziuszek".

• Dnia 15.02.2018r. w sali naszej szkoły odbył się finał powiatowy dziewcząt w piłce koszykowej pomiędzy zespołami: Jasieniec - Nowe Miasto. Jasieniec zagrał w składzie: Świątkiewicz Julia, Bińkiewicz Wiktoria, Bukowska Aleksandra, Gontek Kamila, Matysiak Oliwia, Majak Julia, Różyc Zuzanna, Dudek Agata, Ejmocka Anastazja, Nankiewicz Dominika, Łuszczyk Weronika, Zaranek Julia. Po absolutnej dominacji Jasieńca wynik końcowy wyniósł 35:9 dla Jasieńca. Najwięcej punktów zdobyły: Gontek Kamila - 13 pkt oraz Matysiak Oliwia - 10 pkt. Każda z zawodniczek wykazała się determinacją w grze. po zakończeniu rozgrywek wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale i puchary. Opiekunami byli p. Piotr Minda oraz p. Kamil Sarniak.

• Dn. 08.02.2018 r. w PSP w naszej szkole odbyły się zawody międzygminne w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

Klasyfikacja końcowa:
      Dziewczęta:  Jasieniec - Warka      2 : 0
      Chłopcy:      Jasieniec - Warka      2 : 1

Dziewczęta i chłopcy wygrali swoje mecze, zajęli I miejsca i będą grać w zawodach powiatowych

• We wtorek 13 lutego uczniowie klasy VIIB przedstawili montaż słowno – muzyczny z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych, zwanego popularnie Walentynkami. W scenariusz wpleciono liczne akcenty w języku angielskim, którym nasi uczniowie posługują się coraz sprawniej. W trakcie występów przybliżono społeczności szkolnej historię i pochodzenie tego nowego zwyczaju, który do Polski przywędrował z Zachodu. W spektaklu gościnnie wystąpili przedstawiciele klasy IVD. Przedstawienie zakończyło się konkursem sprawdzającym wiedzę widowni z zakresu znajomości języków obcych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

• Jak co roku obchodziliśmy święto wszystkich babć i dziadków. Była to doskonała okazja, żeby się spotkać, porozmawiać i powspominać dawne czasy.

Na uroczystość licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom, dziadkom dziękowano za ich cierpliwość, opiekę, czas jaki poświęcają oraz ogrom bezinteresownej miłości do wnucząt. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki, taniec oraz inscenizację. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości, który zakończył się wspólną gościną przy stole zastawionym domowymi ciastami przygotowanymi przez rodziców. Na pamiątkę tego spotkania seniorzy zostali obdarowani laurkami i zdjęciami swoich wnucząt w ozdobnych ramkach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

• 12 lutego 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu odbył się etap gminny XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Publiczną Szkołę Podstawową w Jasieńcu reprezentowało 26 uczniów, 20 z klas I – VII i 6 z oddziałów gimnazjalnych. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kategoria:  klasy I – IV:

III miejsce Zuzanna Szulczyk  (opiekun p. Ewelina Niczewska)

Kategoria:  klasy V – VII:

I miejsceSylwia Majewska   (opiekun p. Jadwiga Smolińska)

III miejsceKrzysztof Nowacki (opiekun p. Anna Łukasiak)

• W dniu 12.02.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu gościliśmy przedstawicieli Straży Granicznej w Lesznowoli  Panią Ewę Bińkiewicz i Damiana Kałaska, którzy przeprowadzili prelekcję w zakresie tematu: „Handel ludźmi – jak nie stać się ofiarą”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas VII, G II i III.

Omówiono charakterystykę przestępstwa handlu ludźmi. Wskazano, w jakich okolicznościach można stać się ofiarą przestępstwa handlu ludźmi, metody działania grup przestępczych, sposoby wykorzystywania ofiar oraz możliwości skutecznego przeciwstawiania się temu zjawisku.

Aktualności