• UWAGA RODZICE!

  UWAGA RODZICE!

  Bezpieczne ferie - list Minister Edukacji Narodowej

  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zwróciła się dziś z prośbą do dyrektorów szkół i placówek oświatowych o zapoznanie rodziców i opiekunów uczniów ze specjalnym listem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczącym obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”.

  - Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego – podkreśliła minister edukacji. 

  Szefowa MEN przypomniała również, że na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.  

  - Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników – zaznaczyła minister edukacji. 

  Poradnik bezpiecznego wypoczynku 

  List_Głównego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Głównego_Policji_do_rodziców.pdf  Pobierz plik:PDFList_Głównego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Głównego_Policji_do_rodziców.pdf

  Rozmiar :0.49MB

   
   
 • PROJEKT: "Moja szkoła - moja przyszłość"

  PROJEKT: "Moja szkoła - moja przyszłość" - Obrazek 1

   

  Nasza gmina jest beneficjentem projektu współfinansowanego z funduszy europejskich RPMA.10.01.01-14-a481/18 „Moja szkoła-moja przyszłość”. Projekt jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej w Jasieńcu i Zbroszy Dużej.
   

  Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy 367 uczniów oraz wzrost kompetencji zawodowych 62 nauczycieli.
   

  Działania realizowane w ramach projektu będą podzielone na trzy moduły:

  1. Zajęcia dydaktyczne i warsztatowe, a w tym zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, kółka zainteresowań w tym z robotyki, programowania i przedmiotów ścisłych, zajęcia  z rozwoju kompetencji osobistych i umiejętności teleinformatycznych
  2. Szkolenia dla nauczycieli
  3. Zakup sprzętu elektronicznego i pomocy dydaktycznych dla szkół biorących udział w projekcie.

  Całkowita wartość projektu to 858 950 zł, a wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 685 560 zł

 • MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

  MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

  Najważniejsze informacje dotyczące Małego Konkursu Recytatorskiego:

  11.02.2019 r. - eliminacje klasowe  (przeprowadzają wychowawcy i nauczyciele języka polskiego, typują 2 osoby z klasy do etapu szkolnego)

  13.02.2019 r. - eliminacje szkolne    (biblioteka szkolna)


  15.02. 2019 r. godz. 9.30 - etap gminny (Gminna Biblioteka  Publiczna w Jasieńcu)

  Uczestnicy konkursu recytują 2 wiersze poetów polskich (w całości lub we fragmentach). Czas wykonania nie może przekroczyć 6 minut.

   

 • UWAGA RODZICE !!!

  UWAGA RODZICE !!!

  Dnia 24.01.2019 r.(czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej (blok A) naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Serdecznie zapraszamy:)

 • XV GMINNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

  XV GMINNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

  W niedzielę 6 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Koncertu Kolęd pod hasłem „Leć kolędo ponad światem”. Uroczystość ta doskonale wpisuje się swoimi założeniami w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i na stałe zagościła w kalendarium roku szkolnego. Każdego roku cieszy się popularnością zarówno wśród widzów, jak i wykonawców. Tegoroczna edycja, podporządkowując się piętnastoletniej tradycji, przyniosła jednak pewne nowości.

                 W tym roku zadebiutowała w roli Wójta Gminy Jasieniec p. Marta Cytryńska, która wraz z Dyrekcją PSP w Jasieńcu p. Aliną Jarosz powitała spragnioną wrażeń społeczność lokalną. Wśród widzów zasiedli m. in. Poseł na Sejm RP pan Mirosław Maliszewski, Proboszcz Parafii Jasieniec Ksiądz Kanonik Andrzej Piekarczyk, Proboszcz Parafii Boglewice Ksiądz Sławomir Gocałek, Ksiądz Janusz Figurski, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz przedstawiciele władz lokalnych. Koncert poprowadzili: pani Katarzyna Barszcz – Przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy szkole podstawowej oraz pan Paweł Wydrych – nauczyciel naszej szkoły.

              Spotkanie otworzyła i zamknęła Orkiestra OSP w Jasieńcu pod batutą Michała Balcerowicza. Nie mogło także zabraknąć „Kolędy dla nieobecnych” wspartej wspomnieniem zmarłych w ubiegłym roku p. Mirosławy Świętek i p. Alicji Piwarskiej. Ponadto zgromadzeni w hali sportowej goście wysłuchali i nagrodzili brawami liczne grono wykonawców, wśród których pojawiły się zarówno chóry, jak i artyści indywidualni. Mnóstwo radości wniosły swoją obecnością dzieci z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu oraz ze szkoły podstawowej w Zbroszy Dużej.  Swoje talenty wokalne zaprezentowały ponadto: chór seniorów „Złota Jesień”, schola młodzieżowa i chór z parafii w Boglewicach, grupa „Retro” z Błędowa, chór złożony z uczniów szkoły podstawowej oraz uczennice z oddziałów gimnazjalnych, a także niezawodna reprezentacja rodziców naszych uczniów.

  Uroczystości uroku dodała nastrojowa dekoracja przygotowana przez pracowników szkoły oraz rodziców. O bezpieczeństwo zgromadzonych gości zatroszczyli się przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Policji. Po koncercie artyści i widzowie udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom koncertu dziękujemy za ich obecność i poświęcenie niedzielnego popołudnia na miłe spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny i oczywiście do zobaczenia za rok!

   

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY 'LEON' W KLASIE II

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY 'LEON' W KLASIE II

  09.01.2019 roku w PSP im. Juliana Suskiego przeprowadzono Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON z matematyki dla klas II.

  Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Testy przygotowywane są w oparciu o obowiązujący program nauczania.

  Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z klasy IIA i IIB. Koordynatorem konkursu była p. Beata Skoneczna – nauczyciel ed. wczesnoszkolnej we współpracy z p. Marleną Rosłon psychologiem szkolnym.

  Nagrody w konkursie przyznawane są na podstawie uzyskanej liczby punktów. Za zajęcie:

  - Miejsca od I – III – dyplom laureata + nagroda książkowa

  - Miejsca od IV – X – dyplom laureata

  - Miejsca od XI – dyplom uczestnictwa.

  Konkurs odbył się w miłej atmosferze bez zakłóceń.

 • CHOINKA SZKOLNA

  CHOINKA SZKOLNA

  11 stycznia (piątek) odbędzie się Choinka Szkolna:

  - klasy 0 - IV - od 10.30 do 12.30

  - klasy V - VIII i ddziały gimnazjalne od 16.00 do 18.30.

 • XV Koncert Kolęd - 6.01.2019 r.
  06.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XV Koncert Kolęd - 6.01.2019 r..

 • XV KONCERT KOLĘD

  XV KONCERT KOLĘD

  Już po raz XV odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i środowiska lokalnego. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2019 r. o godz. 15.00. Miejsce spotkania Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – hala sportowa blok B. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.

  Hej_koledo_lec_2019.doc

  Karta_Zgloszenia_Lec_koledo_2019.doc

  Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły lub przez drogę mailową (pspjasieniec@wp.pl)

 • ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

  ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

  Dużo uśmiechu, miłości, radości, szczęścia
  i wrażliwości w nadchodzące
  Święta Bożego Narodzenia

  oraz Nowy Rok 2019.

 • Jasełka szkolne - 20.12.2018 r.
  20.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka szkolne - 20.12.2018 r..

 • WIZYTA WOLONTARIUSZY FUNDACJI EUROWEEK W NASZEJ SZKOLE

  WIZYTA WOLONTARIUSZY FUNDACJI EUROWEEK W NASZEJ SZKOLE

  W  dniach 9 – 14 grudnia w naszej szkole gościli wolontariusze fundacji EuroWeek z Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie uczniowie kl. VIII b tworzący oddział dwujęzyczny spędzili w czerwcu 5 dni. Na nasze zaproszenie przyjechali Regina z Meksyku oraz Daniel z Kolumbii. Wolontariusze mieszkali  w domach uczniów, których rodziny zaoferowały im gościnę, natomiast codziennie w godzinach od 9 do 14 spotykali się z młodzieżą na terenie szkoły prowadząc zajęcia metodami aktywizującymi oraz prezentując swoje kraje ojczyste. Kontakt z nimi pozwolił uczniom nie tylko na wzbogacenie wiedzy o geografii, historii i kulturze Ameryki Środkowej i Południowej, ale przede wszystkim umożliwił konwersacje w języku angielskim i weryfikację swoich umiejętności w kontakcie
  z osobami anglojęzycznymi.

  Przewodnikami po naszym terenie byli uczniowie kl. VIII b, ale wolontariusze poprowadzili rozszerzone zajęcia także z kl. VII b oraz grupą zaawansowaną oddziałów gimnazjalnych. Prezentacje obejrzeli ponadto przedstawiciele kl. VI oraz reprezentanci pozostałych klas VII i VIII. Poza tym goście zostali przedstawieni wszystkim młodszym dzieciom, które zachęcali do pilnej nauki języka angielskiego.

  We wtorek wolontariusze w towarzystwie p. wójt Marty Cytryńskiej zwiedzili Urząd Gminy. Ponadto spędzili jedno popołudnie z dziećmi spacerując ulicami Grójca oraz zwiedzili Stare Miasto w Warszawie. Wszystkie aktywności przyniosły wiele satysfakcji obydwu stronom. Uczniowie mieli okazję dokonać samooceny umiejętności językowych, co zapewne poprawi ich poczucie własnej wartości, a także wpłynie pozytywnie na motywację do nauki. Program zaowocował nowymi znajomościami, które na pewno będziemy pielęgnować.

 • UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS VIII i ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

  UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS VIII i ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami w poniższych załącznikach, które dot. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020:

  List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf

  prezentacja_rekrutacja_ponadpod_ponadgi_2018_CKE_CALOSC_wysoka_jakosc.pdf

  prezentacja_rekrutacja_2.pdf

  ULOTKA_REKRUTACJA_ok.pdf

  plakat_rekrutacja_a4.pdf

   

 • PRELEKCJE POLICJI

  PRELEKCJE POLICJI

  W dniu 07.12.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyło się spotkanie dla uczniów klas V, VI i VIII  z przedstawicielami KP Policji w Grójcu. Poruszono istotny problem, który stanowią dopalacze, narkotyki i papierosy. W trakcie spotkania policjanci zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych. Spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią i paleniem papierosów, ale także poszerzyć wiedzę uczniów na temat konsekwencji zażywania tych substancji. Przewidziano najbliższe spotkanie dla klas VII i III oddziału gimnazjalnego.

 • ZAPROSZENIE

  Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu
  serdecznie zaprasza Rodziców

  klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów na spotkanie poświęcone ogólnym zasadom rekrutacji do szkół ponadpodstawowych  i ponadgimnazjalnych

  na rok szkolny 2019/2020

  Spotkanie odbędzie się:  05.12.2018r. (środa)  o godzinie 16.00
  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu, 
  ul. Piotra Skargi 12, 05-600 Grójec

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
 • (048) 661 35 03

Galeria zdjęć