• KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Prosimy o zapoznanie się z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 zamieszczonym w poniższym załączniku:

  men-kalendarz-roku-szkolnego-2017-2018.pdf

 • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 • KANGUR MATEMATYCZNY - WYNIKI

  16 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.  Filip Sewastianowicz (uczeń klasy VIB) uzyskał  wynik "bardzo dobry" zajmując tym samym II miejsce. Krzysztof Nowacki (uczeń klasy VA) uzyskał "wyróżnienie" zajmując III miejsce. Gratulujemy :)

 • SZKOLNY PROGRAM WZMACNIANIA POZYTYWNYCH ZACHOWAŃ - PODSUMOWANIE

  W pierwszy dzień lata – 21.06. uczniowie naszej szkoły w ramach  Szkolnego Programu Wzmacniania Pozytywnych Zachowań  wybrali się na Gorące Termy w Mszczonowie. Patronat nad realizacją programu objęli: Wójt Gminy Jasieniec, Bank Spółdzielczy w Jasieńcu oraz Bank Spółdzielczy w Warce - za wsparcie dziękujemy :)
  Zjeżdżalnia, jacuzzi i baseny – to atrakcje, z których  skorzystali wszyscy uczestnicy.  Mieliśmy również możliwość skorzystania z dwóch niecek,  zawierających surową wodę termalną, wyposażonych w masaż karku i masaże ścienne.
  Zdrowotne właściwości wód termalnych znane są nie od dziś. Mszczonowska woda termalna jest wodą wodorowo – węglanowo – wapniowo – sodową, wydobywaną z głębokości 1714 metrów. Jej właściwości korzystnie wpływają na schorzenia pochodzenia reumatycznego oraz układu kostnego. Wody wykorzystywane w kąpielisku, to wolne od zanieczyszczeń wody termalne, aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane. Charakteryzują się one podwyższoną zawartością związków żelaza.

  Pan Grzegorz Molga, który jest instruktorem pływania - miał baczne oko i kontrolował jak kto radzi sobie w wodzie, ale przede wszystkim utrwalał zasady bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą. Tuż przed wakacjami z pewnością taka lekcja przyda się każdemu. Czas, który tam spędziliśmy był świetną zabawą dla wszystkich. Opiekunowie wycieczki: Beata Walczak, p. Małgorzata Wincewicz, p. Małgorzata Zielińska, p. Marzena Żurawska oraz p. Grzegorz Molga. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

   

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  W dniu 19.06.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego odbyła się prelekcja z przedstawicielem KP Policji w Grójcu panem Arkadiuszem Dąbrowskim dotycząca „Bezpiecznych wakacji”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 0 – VI. Podczas prelekcji policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na rowerzystów oraz sposobie postępowania w kontakcie z osobą nieznajomą, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów. Dla przypomnienia przedstawione zostały również zasady korzystania z telefonu alarmowego 112. Koordynator ds. bezpieczeństwa p. Beata Skoneczna zapoznała uczniów z informacjami dotyczącymi zagrożeń związanych ze stanem jakości powietrza oraz niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego.

   

 • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

 • UWAGA !

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu  informuje:

  1) dzień 16.06.2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (świetlica czynna zgodnie z planem),

      autobusy z cyklu zamkniętego w tym dniu nie kursują,

  2) dzień 22.06.2017 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (świetlica czynna zgodnie z planem),

       autobusy z cyklu zamkniętego w tym dniu nie kursują;

  3) dzień 23.06.2017 r. (piątek) – zakończenie roku szkolnego,

       autobusy z cyklu zamkniętego kursują wg poniższego planu:

  -  rano zgodnie z rozkładem jazdy;

  -  odjazd uczniów sprzed budynku szkoły ok. godz. 10.45 :

  kierunek Osiny, Miedzechów –Bronisławów, kierunek Zbrosza Duża.

  MSZA ŚW. godz. 8.00 w kościele w Jasieńcu.

  godz. 9.00 - uroczyste zakończenie w szkole - ZAPRASZAMY

   

 • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

  W dniach 12-14.06.2017r. uczniowie klas czwartych brali udział w swoich pierwszych zawodach sportowych. Był to szkolny etap trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy zawodów musieli wystartować w 3 konkurencjach lekkoatletycznych – w biegu na 50 metrów,  w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.

  WYNIKI

  Kategoria dziewcząt:

  1 miejsce    Maria Zagórowicz         kl. IVa   110 punktów

  2 miejsce   Julia Walczak                 kl. IVb   103 punkty

  3 miejsce   Agata Paciorek               kl. IVb   95 punktów

  4 miejsce   Patrycja Grzesiak           kl. IVa   93 punkty

  5 miejsce   Dominika Stankiewicz   kl. IVa   86 punktów

  6 miejsce   Kinga Fołtyn                  kl. IVc   74 punkty

   

  Kategoria chłopców:

  1 miejsce   Dawid Jakubowski         kl. IVb   109 punktów

  2 miejsce   Bartosz Łukasiak            kl. IVc   100 punktów

  3 miejsce   Michał Tkaczyk              kl. IVc   97 punktów

  4 miejsce   Aleksander Janus            kl. IVb   92 punkty

  5 miejsce   Bartosz Lep                    kl. IVa   86 punktów

  6 miejsce   Mateusz Rogowski         kl. IVb   84 punkty 

  Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów.

 • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - FINAŁ POWIATOWY

  8 czerwca 2017r. w Goszczynie odbył się finał powiatowy trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Są to zawody dla uczniów klas czwartych. W skład trójboju wchodzą 3 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 50 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów musi wystartować we wszystkich konkurencjach. Wynik w klasyfikacji końcowej zależy od sumy punktów zdobytych w każdej konkurencji. Jedynym  reprezentantem szkoły w tych zawodach był Michał Tkaczyk – uczeń klasy IVc.     

  WYNIKI

  Bieg na 50 metrów                   10 miejsce

  Skok w dal                                4 miejsce

  Rzut piłeczką palantowa          8 miejsce

  W ogólnej klasyfikacji zawodów Michał zajął 6 miejsce. GRATULUJEMY:)
  Ucznia do zawodów przygotowała p. Małgorzata Wincewicz

 • CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY - FINAŁ POWIATOWY

  12 maja 2017r. w Mogielnicy odbył się finał powiatowy czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. W skład czwórboju wchodzą 4 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy). Każdy zawodnik musi wystartować we wszystkich konkurencjach. W klasyfikacji ogólnej liczy się wynik całej drużyny.
  WYNIKI
  Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Tokarska, Sandra Farjaszewska, Julia Brzezińska, Adrianna Kostaniak, Gabriela Krawczyk, Klaudia Zając i Natalia Kardyni zajęła 5 miejsce uzyskując 613 punktów.

  Drużyna chłopców w składzie: Karol Kopeć, Michał Rosłan, Filip Zawłocki, Bartłomiej Gątarek, Kacper Skowroński, Kamil Werbanowski, Kacper Wencel, Mateusz Pawlak  i Dominik Wożniak  zajęła 3 miejsce uzyskując 922 punkty.
  GRATULUJEMY:)

   

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI - INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

  28 kwietnia 2017r. w Ciechanowie odbył się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Do zawodów tych, po wielu szczeblach eliminacji, zakwalifikowała się uczennica klasy VIc – Martyna Tokarska. Mimo wyjątkowo nieprzyjaznej aury – w strugach ulewnego deszczu, walcząc nie tylko z przeciwniczkami, ale też z wiatrem, zimnem i błotem – Martyna przekroczyła linię mety na 38 miejscu. Martynę do zawodów przygotowała p. M. Wincewicz. Gratulujemy:)

 • UWAGA RODZICE!

  W związku z nadchodzącymi wakacjami zachęcamy Państwa i uczniów do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dotyczącymi zagrożeń związanych ze stanem jakości powietrza oraz niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego.

  http://www.wios.warszawa.pl/pl/publikacje-wios/broszury-i-ulotki

 • UWAGA RODZICE

  Prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającymi się wakacjami

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_2017.06.12.docx

 • KLASY II W GOK-u

  5 czerwca 2017 r. uczniowie klas II wraz z wychowawcami wyjeżdżali do Grójeckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt.,, Wielki Odkrywca”. Spektakl porusza aktualny problem społeczny, jakim jest uzależnienie od komputerów. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Ryś, a siłą sprawczą – jego wyobraźnia i pomysłowość. Opowieść zwraca uwagę dzieci na kształtowanie swojej osobowości i pokazuje, że zdobycze techniki powinny być tylko dodatkiem w życiu, a nie jego sensem. Spektakl bardzo się podobał!

 • UWAGA RODZICE !

  W dniu 7 czerwca 2017 r. odbędzie się spotkanie z RODZICAMI DZIECI, które w roku szkolnym 2017/2018 będą UCZNIAMI  KLAS:

  0 – godz. 16.00

  I – godz. 16.30

 • UWAGA RODZICE ! ZEBRANIE !

  Zebranie rodziców z wychowawcami w klasach odbędzie się 7 czerwca 2017r. o godz. 17.00 ( zapoznanie się z propozycjami ocen rocznych). Serdecznie zapraszamy :)

 • UWAGA RODZICE ! INFORMACJA DOTYCZĄCA WPŁAT ZA ZNISZCZONE PODRĘCZNIKI

  ZMIANA W PŁATNOŚCIACH ZA ZNISZCZONE/ZAGUBIONE PODRĘCZNIKI

           Zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN od 15 lutego 2017 r. rodzice dokonują zwrotu kwoty za wszystkie zniszczone/zagubione podręczniki wyłącznie na rachunek organu prowadzącego szkołę, czyli w przypadku PSP w Jasieńcu na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu.

  Zostały zniesione dotychczasowe przepisy, w których wpłat za zniszczone/zagubione elementarze do klasy I,II i III dokonywano na rachunek Ministerstwa Edukacji Narodowej, a za wszystkie pozostałe podręczniki na rachunek organu prowadzącego. Obecnie wpłat za jakikolwiek zniszczony/zagubiony podręcznik należy dokonywać na rachunek organu prowadzącego szkołę.

  Szczegółowe informacje na temat wpłat za zniszczone/zagubione podręczniki znajdują się poniżej.

  UWAGA RODZICE!

  UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS I,II,III,IV i V!

  DO DNIA  9 CZERWCA  2017 r. UCZNIOWIE ZWRACAJĄ DO WYCHOWAWCÓW WSZYSTKIE „DARMOWE” PODRECZNIKI, Z KTÓRYCH KORZYSTALI

   W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.

  W przypadku zniszczenia/zagubienia podręcznika rodzic powinien, zgodnie z przepisami, zapłacić odpowiednią kwotę – według „Wykazu kwot do zapłaty za poszczególne podręczniki” (poniższy załącznik)

   Wykaz_kwot_do_zaplaty_za_zniszczone_podreczniki.odt

   na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu oraz przedstawić dowód wpłaty w sekretariacie szkoły.

  Wpłat należy dokonywać na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu obsługiwany przez Bank Spółdzielczy w Jasieńcu,

  nr rachunku: 57 9130 0003 2001 0000 0198 0039.

  W polu nazwa odbiorcy należy wpisać: Gmina Jasieniec Jednostki Oświatowe. W treści przelewu należy wpisać: „zwrot za podręcznik”, a następnie podać nazwę, klasę i część podręcznika, np. Matematyka kl. 4, część 2.

  Wszyscy rodzice są zobowiązani do podpisu zwrotu podręczników na liście u wychowawców klas
  do dnia 13 czerwca 2017 r.

   

   

   

   

 • WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS V DO PŁOCKA

  W piątek 26 maja 2017 r. 48 uczniów klas piątych pod opieką wychowawców udało się na wycieczkę do Płocka – jednego z najstarszych polskich miast. Dzieci pod opieką licencjonowanego przewodnika PTTK zobaczyły najciekawsze zabytki tego uroczego miasta.

  Na początku wycieczki zwiedziły klasztor, w którym przebywała święta siostra Faustyna Kowalska i wysłuchały opowieści o jej życiu oraz objawieniach, które miała w tym miejscu. Następnie odbyły spacer do katedry płockiej, podziwiając w trakcie wędrówki piękną panoramę okolicy. Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego i Muzeum Secesji. W obu miejscach uczniowie mogli zobaczyć unikatowe kolekcje sztuki: obrazy, rzeźby, meble, porcelanę i wiele innych ciekawych przedmiotów. Po obiedzie i krótkim odpoczynku przyszedł czas na ostatni, wyczekiwany punkt wyjazdu, czyli zwiedzanie płockiego zoo. Oglądanie zgromadzonych w nim zwierząt sprawiło uczniom wiele radości. Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i emocji wróciły do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce:Album fotograficzny.

 • DZIEŃ MAMY

  26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki przygotowana dla mam z oddziału przedszkolnego. W I części - "Coś dla ducha i serducha" dzieci mówiły wiersze,śpiewały piosenki, składały podziękowania i życzenia, wręczały własnoręcznie wykonane upominki. W II części - "Coś do oglądania i podziwiania" - mamy obejrzały występy dzieci z koła teatralnego w przedstawieniach pt. "Królewna Śnieżka - wersja z humorem" i "O biednym wilku i przebiegłym Kapturku". III część to "Coś dla rozrywki i humoru", w której mamy brały udział w konkursach. Pierwszy konkurs polegał na obraniu jabłka tak, aby powstała najdłuższa obierka (skórka). W drugim konkursie panie liczyły wśród plątaniny nitki, nastepnie określały "na oko" długości tasiemek. Ostatni konkurs polegał na kreatywnym stworzeniu "czegoś" z gotowych materiałów. Pomysły były różne. Powstały jeże, rybka i pies. Ostatnia część uroczystości - "Coś dla ciała" - był to słodki poczęstunek. Mamom w zabawie dzielnie kibicowały dzieci. Uroczystość i dekoracje przygotowały: p. Agnieszka Oracz, p. J. Dąbrowska, p. L. Matracka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

 • WYCIECZKA KL.II DO BAŁTOWA - KRAINY DINOZAURÓW

  Dnia 25 maja 2017r. odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II wraz z wychowawcami. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Zwiedziliśmy także Muzeum Jurajskie. Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium oraz seans w Kinie Emocji 5D. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Wrażenie potęgowały jeszcze efekty dźwiękowe.
  Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz pobyt na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoje emocje. Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń .

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
 • (048) 661 35 03

Galeria zdjęć