• KONCERT KOLĘD !

  Już po raz XIV odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i środowiska lokalnego. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2018 r. o godz. 15.00. Miejsce spotkania Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – hala sportowa blok B. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.

  Hej_koledo_lec_2018.doc

  Karta_Zgloszenia_Lec_koledo_2018.doc

  Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły lub przez drogę mailową (pspjasieniec@wp.pl)

 • WYCIECZKA KLAS GIMNAZJALNYCH DO WARSZAWY

  29 listopada klasy drugie udały się do Warszawy. Celem wyjazdu było uczestnictwo w niecodziennej lekcji wf-u, która odbyła się w Parku Trampolin Hangar 646. Godzinne zajęcia poprowadzili 3 instruktorzy. Przed rozpoczęciem lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z trampolin oglądając film instruktarzowy oraz rozmawiając z trenerami. Spotkanie rozpoczęto obowiązkową rozgrzewką, po której młodzież  mogła dać upust  rozpierającej  ją energii. Po wizycie w Parku Trampolin udano się do kina Cinema City na seans filmowy o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Listy do M 3”.

 • SZKOLNY KONKURS ,,WALKA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ”

  W listopadzie 2017 r uczniowie klas IV- VII wzięli udział w Szkolnym Konkursie ,,WALKA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ”. Przyświecały mu ważne cele: rozbudzanie uczuć patriotycznych, zdobycie wiedzy o walce Polaków o niepodległość, szczególnie o T. Kościuszce, doskonalenie dłuższych wypowiedzi ustnych. Były one zgodne z nową podstawą programową.

  W klasach V- VII odbył się "Konkurs wiadomości o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki”związany z 200 rocznicą śmierci i 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki.

  Uczniowie odpowiadali na pytania : klasy V na 19, klasy VI, VII na 34. Wzięło w tym udział 140 osób. Średni wynik dla klas wyniósł 82 %!

  Konkurs ,, Prezentacje uczniów ,,T. Kościuszko- polski bohater narodowy”, czyli dłuższe wypowiedzi o bohaterze z wykorzystaniem rekwizytów, zdjęć, osi czasu, napisów odbył się 29.11.2017r w Bibliotece szkolnej. Na wyróżnienie zasługują prezentacje: grupowa -Wiktorii Krzemińskiej, Pauliny Król i Krzysztofa Nowackiego z kl. VIA i indywidualne- Mai Komar z kl. VC, Małgorzaty Szulczyk z kl. VIB, Marii Zagórowicz z kl. VA. Prezentacje utrwalają zdobytą na lekcjach i samodzielnie wiedzę o wielkim Polaku.

   

  Konkurs Recytacji wierszy o tematyce niepodległościowej

  odbył się 30. 11. 2017r w Bibliotece szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie wyróżnieni w poszczególnych klasach czwartych i piątych (spośród 100 osób):

  - IVB: Zuzanna Szulczyk, Amelia Bukowska, Wiktoria Jakubowska,

  - IVC: Julia Ignacak, Dawid Bogusz,

  - VA: Maria Zagórowicz, Bartosz Lep, Michał Szpak,

  - VB: Agata Paciorek,Wiktoria Romanowska,

  - VC: Kinga Fołtyn, Natalia Baśkiewicz, Maja Banasik, Patrycja Kochańska, Jakub Mikos, Filip Opaliński, Kacper Swobodzin.

  Wyróżnieni zostali: Zuzanna Szulczyk, Agata Paciorek i Kinga Fołtyn.

  Dzięki Konkursowi uczniowie poznali następujące wiersze: ,,Legiony”, ,,Piechota”(treść), Ludwik Wiśniewski ,,11 listopada”, Artur Oppman ,,Rok 1918” i ,,Krzyż Virtuti Militari”, Bronisława Ostrowska ,,Wracają, wracają pułki”,Jolanta Wybieralska ,,W samym sercu Europy”,Jan Lechoń ,,Polonia Restituta”.

   

  Uczniów przygotowali i Konkurs przeprowadzili nauczyciele języka polskiego:

  Krystyna Merska, Jadwiga Smolińska, Tatiana Małek, Monika Stykowska, Anna Łukasiak, Ewelina Niczewska, a uczestnikiem komisji Konkursu recytatorskiego była Lidia Matracka.

   

  W klasach młodszych były wykonywane piękne kotyliony z materiałów papierniczych, które znalazły zastosowanie w czasie akademii szkolnej i do dekoracji klas . W wielu klasach uczniowie wykonali gazetki o tematyce patriotycznej, na wyróżnienie zasługują te z Biblioteki szkolnej, z klasy III D oraz z klasy VB i VIC.

   

  Konkurs osiągnął swój podstawowy cel patriotyczny.

 • WYCIECZKA DO TVP

  2 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd do TVP, aby wziąć udział w nagraniu siedemdziesiątego pierwszego odcinka programu „Petersburski Music Show”, który emitowany będzie na antenie TVP ABC. Uczniowie mogli zobaczyć „od kuchni” jak powstają programy telewizyjne, poznali pracę prezenterów i kilka telewizyjnych sztuczek wykorzystywanych przy nagrywaniu programów. Odcinek z udziałem naszych uczniów prawdopodobnie będziemy mogli oglądać na przełomie stycznia i lutego na antenie Telewizji Polskiej.

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

  W dniach 30 listopada i 1 grudnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swojego opiekuna Alberta Krawczyka, przy współpracy z Radą Rodziców, zorganizował zabawę andrzejkową. Pierwszego dnia odbyła się dyskoteka dla dzieci młodszych z kl. 0-V a drugiego dnia bawili się uczniowie klas od VI  do III gimnazjum. Poza zabawą taneczną bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się salon wróżb, przygotowany przez uczniów z oddziałów gimnazjalnych

 • CYBERPRZEMOC

  27 listopada 2017 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieńcu im. J. Suskiego odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VII z przedstawicielem KPP w Grójcu p. Agnieszką Wójcik. Głównym tematem prelekcji były zagrożenia w cyberprzestrzeni, czyli tzw. CYBERPRZEMOCY. Uwrażliwiono uczniów na prywatność, niebezpieczne kontakty, treści w Internecie oraz jakie konsekwencje niesie za sobą pochopne i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu.

 • PIECZENIE CHLEBA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyń miały okazję doświadczyć wyrobu własnego pieczywa. Dzielnie wszystkie pomagały i z niecierpliwością oczekiwały na poczęstunek. Chleb z masłem wszystkim bardzo smakował :)

 • PRELEKCJA DLA RODZICÓW

  23 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu odbyło się spotkanie z przedstawicielem KPP w Grójcu z rodzicami uczniów naszej szkoły.

  Narkotyki i dopalacze to tematy, jakie poruszyła nadkomisarz Agnieszka Wójcik z zespołu do spraw nieletnich i patologii. Funkcjonariuszka omówiła poszczególne zagrożenia, apelując przy tym do rodziców, aby wiele czasu poświęcali swoim dzieciom i starali się dostrzegać problemy młodzieży. W trakcie prelekcji rodzicom uświadamiano konsekwencje wynikające z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi oraz jak mają postępować w przypadku ich ujawnienia u swojego dziecka.

  Wskazywano na prawne aspekty związane z posiadaniem lub udzielaniem środków odurzających. Przypominano o ryzykownych zachowaniach, do których może dojść po użyciu takich środków i konsekwencjach z nimi związanych, w tym stania się sprawcą lub ofiarą przestępstwa.

  Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali policyjnego wykładu.

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  Na dzień  21 listopada  przypada Dzień  Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie oraz pracownicy Naszej Szkoły ubrali się na kolorowo. Główną atrakcja był rysunek dużego drzewa do którego zarówno uczniowie oraz nauczyciele mogli  na specjalnie przygotowanych kolorowych liściach napisać miłe informacje:) dla kogo tylko chcieli. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tą forma wyrażania swoich emocji i uczuć, co widać na zdjęciach:) Do młodszych klas udali się pedagodzy oraz psycholodzy i uczniowie klas III Gimnazjum z bajką "Ciepłe i Puchate" Tu również zainteresowanie miłą lekturą było bardzo duże:)​

 • UWAGA RODZICE - ZEBRANIE

  Dnia 23.11. 2017 r.(czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej (blok A) naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Serdecznie zapraszamy.

 • 21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  21 listopada w naszej szkole będziemy obchodzić Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do przyjścia tego dnia ubranych kolorowo :)  Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.  W tym dniu nasze pozdrowienia, sentencje umieśćmy na listku Drzewa Życzliwości.  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Hallo, zatrzymaj się i napisz dla kogoś coś miłego :)

   

   

 • PRELEKCJA - NARKOTYKI I ŚRODKI UZALEŻNIAJĄCE

   

  20 listopada 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu odbyła się prelekcja z funkcjonariuszem KPP  w Grójcu p. Agnieszką Wójcik. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II i III G oraz uczniowie klas VI i VII. Głównym tematem rozmowy były środki uzależniające i narkotyki. Przypomniano uczniom, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami jest nielegalne. Zaznaczono, jaka jest odpowiedzialność karna i konsekwencje za posiadanie, zażywanie i sprzedawanie środków odurzających.

   

 • II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu 13.11.2017 odbył się II Bieg Niepodległości pod Patronatem Starosty Powiatu Grójeckiego. Organizatorami biegu był Gminny Klub Sportowy Kraska Jasieniec, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieńcu oraz Gmina Jasieniec. Impreza była podzielona na dwa etapy. O godz. 10.00 blisko 200 uczestników ubranych na w  biało-czerwone barwy, przy lekko deszczowej pogodzie wystartowało  dystansie 1,5km, bieg miał charakter symboliczny, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. W drugiej części Jasienieckich biegów uczestnicy przenieśli się na halę sportową gdzie odbyły się halowe mistrzostwa Jasieńca pod patronatem Starosty Powiatu Grójeckiego. Zawodnicy mogli wystartować w sześciu kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych rocznikach otrzymali pamiątkowe puchary. a pozostali zawodnicy medale uczestnictwa. Celem biegu była Promocja Gminy Jasieniec i Powiatu Grójeckiego, popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia oraz uczczenie Święta Niepodległości poprzez masowy Bieg Uliczny. Szczególne podziękowania kierujemy do OSP z Jasieńca i Gośniewic oraz KP Policji w Grójcu za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom biegu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

 • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  Z okazji Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna S.U. pana Alberta Krawczyka przygotował akademię w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tematem przewodnim było przybliżenie dziejów Polski. Doniosłość spotkania uświetniły występy uczniów kl. VII, IIG, IIIG. Recytacja wierszy przeplatana była pieśniami patriotycznymi. Ogromne wrażenie wywarł występ chóru "męskiego" oraz piękny taniec w strojach z tamtej epoki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

 • "ZDROWI BYĆ CHCEMY - ŚWIEŻE SOKI PIJEMY!"

  W dniu 15.11.2017r. odbyło się spotkanie klas "0A" i "0B" z pielęgniarką szkolną. Pani udzieliła rad, jak należy się ubierać, odżywiać i dbać o higienę, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Po spotkaniu dzieci wyciskały sok z jabłek i gruszek. Wszystkim bardzo smakowało :)

 • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

  10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu. To bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Alina Jarosz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, taniec, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Ciepłe i miłe słowa skierował do dzieci Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak, Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Marzena Błaszczyk – Hajduk oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas również: dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Jasieniec, przedstawiciele Policji, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Jasieńcu i Warce i wielu innych. Uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za przyczynienie się do uświetnienia uroczystości. Miłym zakończeniem były wspólne fotografie. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • BEZPIECZNY PIERWSZOKLASISTA

  10 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowj im. J. Suskiego w  Jasieńcu odbyło się spotkanie przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w ramach akcji "Wyprawka dla pierwszaka". Spotkanie skierowane było głównie dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Wszystkie pierwszaki otrzymały zestawy odblasków.

 • SZKOLNY KONKURS ,,WALKA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ”

  Cele:
  -rozbudzanie uczuć patriotycznych,
  - zdobycie wiedzy o walce Polaków o niepodległość, szczególnie o T. Kościuszce,
  - doskonalenie dłuższych wypowiedzi ustnych.

  1. Przygotowanie uczniów.
  a. Zapoznanie z tekstem ,,Więcej niż król” fragm. ,,Złotej korony” Marii Kruger o powstaniu kościuszkowskim.
  b.  Zapoznanie z Prezentacjami:
  - Kościuszko Prezentacja You Tube,
  - Tadeusz Kościuszko, polski bohater narodowy- You Tube,
  - Tadeusz Kościuszko- bohater Polski i Ameryki….You Tube
  - Panorama Racławicka, Wrocław 21 marca 2015, - You Tube
  c. Omówienie obrazów:
  - ,,Przysięga Tadeusza Kościuszki na Rynku Krakowskim” Michała Stachowicza,
  - ,,Kościuszko pod Racławicami” Jana Matejki.
  d. Wybór wierszy o tematyce niepodległościowej przez uczniów.

  2.Konkurs wiadomości o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki związany
  z 200 rocznicą śmierci i 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki
  w klasach V, VI, …..
   Uczniowie odpowiadają na pytania : klasy V na 19, klasy VI, ….na 34.

  3. Prezentacje uczniów:
  a. Recytacja wierszy o tematyce niepodległościowej,
  b. Prezentacje uczniów ,,T. Kościuszko- polski bohater narodowy”, czyli dłuższe wypowiedzi o bohaterze z wykorzystaniem rekwizytów, zdjęć,  osi czasu, napisów.

  4. Podsumowanie:
  a. Nagrodzenie dyplomami klas i uczniów za recytację i prezentacje.
  b. Prezentacja wyników na stronie szkoły.

  5. Odpowiedzialni: Zespół nauczycieli języka polskiego i historii
                                     Koordynatorzy: K. Merska, J. Smolińska
  Termin: listopad 2017r.

 • TYM, KTÓRZY ODESZLI ...

   

  W dniu5 listopada 2017r. w kościele parafialnym św. Rocha w Jasieńcu  odbyła się Wieczornica, mająca na celu połączenie wiernych we wspólnej modlitwie oraz zadumie nad duszami zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku.

  Uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali spektakl pełen refleksji i zadumy nad życiem oraz przemijaniem. Temat i nastrój wzruszył wielu gości. Spotkanie bardzo się podobało. Publiczność miała okazję posłuchać utworów poetyckich związanych z motywem przemijania, kruchości życia, a także miłości – tej do bliźniego. Nie zabrakło także pięknie wykonanych piosenek, które nawiązywały do nastroju świąt listopadowych.  Spektakl tworzyło 17  uczniów z klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. Elżbiety Kwiatkowskiej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
 • (048) 661 35 03

Galeria zdjęć