• Szkolenie z udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

    Szkolenie z udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

    22 listopada 2024 r. odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IV, V, VI, VII ,które zostały przeprowadzone przez p. Grzegorza Molgę, nauczyciela wychowania fizycznego, ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) oraz p. Tomasza Rudkowskiego,  nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa. Szkolenie obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Celem szkolenia było nabycie umiejętności przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zapoznanie z obsługą automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Uczestnicy nauczyli się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak nagłe zatrzymanie krążenia. Szkolenie było bardzo przydatne, ponieważ umożliwiło zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy czują się teraz bardziej pewni siebie w sytuacjach, które mogą wymagać szybkiej interwencji. Dzięki takim zajęciom uczymy dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.

  • Międzynarodowy Konkurs Náboj Junior

    Międzynarodowy Konkurs Náboj Junior

    W dniu 22 listopada 2024r. siedmioro uczniów z klas VIIIA i VIIIB wzięło udział w zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior. Zawody odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Náboj Junior to zawody drużynowe dla uczniów szkół podstawowych. W ciągu 2 godzin drużyny próbują rozwiązać jak najwięcej zadań. Zadania konkursowe wymagały innowacyjnego i logicznego myślenia zarówno z matematyki jak i fizyki. Międzynarodowe zawody rozgrywane były jednocześnie w Belgii, Chorwacji, Czechach, Hiszpani, Holandii, Słowacji i Polsce. 

    Udział w zawodach umożliwił uczniom pobudzenie wyobraźni i rozwijanie logicznego myślenia oraz przybliżył piękno matematyki i fizyki. Uczniowie wykazali się również umiejętnościami efektywnej współpracy drużynowej. Była to również okazja do nawiązania nowych znajomości i relacji koleżeńskich.

    Gratulujemy uczniom udziału i wytrwałości!

  • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W dniach 11 - 18 listopada, uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowej akcji upowszechniania znajomości tabliczki mnożenia „13th World Multiplication Table Day” pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają.

    Uczniowie przystąpili do egzaminów klasowych ze znajomości tabliczki mnożenia, następnie rozwiązywali testy online oraz utrwalali mnożenie poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Wielu spośród nich otrzymało certyfikaty „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Był to radosny czas nauki poprzez zabawę. Zainteresowanych odsyłamy do strony organizatora https://www.wmtday.org/pl na której można sprawdzić swoje umiejętności w krótkim quizie online.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    19 listopada uczniowie klas 6b, 7b i 7c wraz z paniami Anną Gołdą, Anną Cieślak i Eweliną Niczewską wybrali się do Warszawy na kręgle i do kina. W kręgielni młodzież zacieśniała więzi koleżeńskie. W kinie, zapoznając się z wideolekcją pt. Strażnicy wirtualnych granic, uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat zagrożeń czyhających w internecie. Ponadto uczestnicy wyjazdu pokochali pingwinka Dindima oglądając wzruszający film pt. "Mój przyjaciel pingwin", który inspirowany prawdziwą historią, udowodnił widzom, że prawdziwa przyjaźń może przynieść korzyści przekraczające ich wszelkie wyobrażenia.

  • Warsztaty na temat zdrowia psychicznego dzieci w klasach VIII

    Warsztaty na temat zdrowia psychicznego dzieci w klasach VIII

    Dnia 19 listopada 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieńcu odbyły się warsztaty psychologiczne z uczniami klas VIII. Tematem przewodnim było zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Na zaproszenie p. Tomasza Rudkowskiego, pedagoga specjalnego, zajęcia prowadziła mgr Patrycja Pernak - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce. Celem warsztatów było wprowadzenie uczniów w tematykę związaną z zaburzeniami emocjonalnymi i chorobami psychicznymi. Uczniowie mieli szansę na zrozumienie kluczowych kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, mogli też nabyć umiejętność definiowania stygmatyzacji i dowiedzieć się, jak wypracować postawę akceptacji i zrozumienia dla osób z chorobami psychicznym. Podczas spotkania został również przeprowadzony quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat zdrowia psychicznego. Na zakończenie omówiono formy pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, z jakich młodzież powinna skorzystać w sytuacjach kryzysowych.

  • Światowy Dzień Drzewa

    Światowy Dzień Drzewa

    Światowy Dzień Drzewa to coroczne święto na cześć drzew. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. Drzewa pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie naszej planety, bowiem wytwarzają one tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. To szczególne święto wymyślił w 1872 roku w USA miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Święto Drzewa to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród uczniów i  rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas. Uczniowie klas 7a i 7b na lekcjach geografii przygotowali plakaty przedstawiające drzewa rosnące w naszej okolicy.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy  się, jaką rolę spełnia drzewo wobec człowieka i środowiska. Zapoznaliśmy się z nazwami gatunków drzew, które spotykamy na co dzień oraz  zwiększyliśmy swoją  świadomość ekologiczną.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami

    Zapraszamy 19.11.2024 r. o godzinie 17.00 na zebranie z wychowawcami w klasach.

  • Święto Szkoły 8.11.2024 r.

    Święto Szkoły 8.11.2024 r.

    8 listopada 2024 r. odbyło się Święto Szkoły połączone z obchodami Święta Niepodległości, które w tym roku poświęcone było pamięci polskich lotników z terenu gminy Jasieniec walczących w bitwie o Anglię: Wacława Cieślaka (Boglewice), Jana Piotra Damaziaka (Warpęsy), Kazimierza Kostrzewy (Jasieniec), Mieczysława Nowaka (Jasieniec) oraz Stefana Kowalskiego (Olszany).

    Uroczystość rozpoczęła się przed szkołą, w miejscu nowo otwartego miejsca pamięci – pomnika oraz muralu, namalowanego przez p. Sebastiana Krawczaka. Następnie w hali sportowej mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Braterstwo i służba”, do którego scenariusz przygotowała p. dyrektor Katarzyna Leśniak. W role wcielili się uczniowie klas: VIIIa, VIIIb i VIa. Spektakl był bardzo wzruszający, a publiczność nagrodziła aktorów ogromnymi brawami.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Konkurs - Krzyżówka przyrodnicza PAŹDZIERNIKOWA 2024

    Konkurs - Krzyżówka przyrodnicza PAŹDZIERNIKOWA 2024

    Rozwiązanie PAŹDZIERNIKOWEJ  2024 krzyżówki przyrodniczej brzmi:

    "ODLATUJĄ ŻURAWIE"

    Otrzymaliśmy 27 prawidłowych rozwiązań.

    Nagrodę książkową otrzymuje:

    MICHALINA MISZTAL, KL. IIB, PSP JASIENIEC

  • Uwaga!!! Zamknięcie ul. Szkolnej w dniu 8.11.2024

    Uwaga!!! Zamknięcie ul. Szkolnej w dniu 8.11.2024

    W związku z uroczystością otwarcia miejsca pamięci przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu poświęconego Lotnikom z terenu Gminy Jasieniec biorącym udział w Bitwie o Anglię informuję, że w dniu 8 listopada 2024 r. (piątek) w godz. 9.00 - 11.00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Szkolna. Proszę w tym dniu w godz. 9.00 - 11.00 nie parkować na całej długości ulicy po obu jej stronach. Zamknięty będzie również parking przy hali sportowej.

  • AED w szkole

  • Zmiany w organizacji pracy szkoły w dniu 08 listopada 2024 r.

    Zmiany w organizacji pracy szkoły w dniu 08 listopada 2024 r.

    1. Dzień 08.11.2024 r./piątek/ jest Świętem Szkoły – obchody 106 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz odsłonięcie muralu i pomnika poświęconego lotnikom pochodzącym z terenu Gminy Jasieniec – bohaterom Bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej.

    2. Wszystkich uczniów w dniu 08.11.2024r. obowiązuje strój galowy!

    3. Świetlica szkolna pracuje w godzinach 7.00 – 16.00 (budynek A i budynek B).

    4. Uczniowie klas I – VI odbywają lekcje w salach lekcyjnych zgodnie z planem do godz. 10.45, a następnie udają się do hali sportowej (przy budynku B) pod opieką nauczycieli.

    5. Uczniowie klas VII I VIII odbywają lekcje w salach lekcyjnych zgodnie z planem do godz. 9.30, a następnie udają się na uroczystości przy pomniku pod opieką nauczycieli.

    6. Wychowawcy klas I – VI wraz z trójkami klasowymi Rady Rodziców organizują poczęstunek dla swoich klas do godz. 10.45, a wychowawcy klas VII i VIII do godz. 9.30.

    7. Przewidywane zakończenie uroczystości około godz. 13.00. Od godz.13.00 nie ma lekcji. Uczniowie, którzy pozostaną w szkole, przebywają w świetlicy.

    8. Jeżeli rodzic chce zwolnić swoje dziecko po godz. 13.00, a w tym dniu jego lekcje trwają dłużej, powinien dostarczyć wychowawcy klasy pisemne potwierdzenie (przez e-dziennik Librus lub w formie papierowej) do dnia 6.11.2024r.

    9. W dniu 08.11.2024r. nie będzie w szkole obiadów.

    10. W dniu uroczystości autobusy szkolne kursują zgodnie z codziennym rozkładem jazdy.

    Harmonogram uroczystości

    1. 9.45 – zbiórka pocztów sztandarowych na terenie otwieranego miejsca pamięci w Jasieńcu

    2. 10.00 – oficjalne rozpoczęcie uroczystości z udziałem wojska polskiego

    3. 10.10 – przemówienia

    4. 10.45 – uroczystości patriotyczne na terenie miejsca pamięci: Apel pamięci Salwa honorowa Złożenie wiązanek kwiatów Zapalenie niepodległościowego znicza pamięci

    5. 11.30 – występ artystyczny (hala sportowa) • Spektakl „Braterstwo i służba w wykonaniu uczniów PSP w Jasieńcu • Koncert Gminnej Orkiestry Dętej OSP Jasieniec

    6. 12.30 - poczęstunek

  • Placówka odkrywców SuperMocy

  • Różańce

    W pażdzierniku - miesiącu poświęconemu Modlitwie Różańcowej, uczniowie własnoręcznie wykonywali Różańce z różnych materiałów. Były zrobione z makaronu, chrupek, bibuły, koralików, kasztanów, sreberka i jabłuszek. Dziękujemy dzieciom za pomysły i trud, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Gratulujemy pomysłów i cierpliwości w pracy. Wanda Tkaczyk 

  • Ku pamięci Tym, co odeszli

    Ku pamięci Tym, co odeszli

    W dniu 31 pażdziernika uczniowie klasy 6c pod kierunkiem p. Magdy Olszewicz i p. Wandy Tkaczyk przedstawili nam montaż słowno - muzyczny pt. "Ku pamięci Tym, co odeszli". Zaduma, refleksja i cisza towarzyszyła sluchającym, a to pozwoliło nam przygotować się do godnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Poprzez pamięć o bliskich zmarłych i poległych w czasie wojen oddaliśmy Im cześć i szacunek.Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

  • Pamięć o zmarłych

    Pamięć o zmarłych

    31 pażdziernika przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Alberta Krawczyka udali się na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu oraz filii. Jest to wyraz naszej nieustającej pamięci o zmarłych, którzy przyczynili sie do rowoju edukacji na terenie naszej gminy.

  • Konkurs "Każde drzewo jest inne. Wszystkie drzewa są ważne"

    Konkurs "Każde drzewo jest inne. Wszystkie drzewa są ważne"

    Podczas zajęć świetlicowych został przeprowadzony konkurs plastyczno - techniczny pt.  " Każde drzewo jest inne. Wszystkie drzewa są ważne". Celem konkursu było zapoznanie uczniów z różnorodnością drzew występujących w Polce  oraz zwrócenie uwagi na ważność występowania drzew w przyrodzie. Prace zostały wykonane różnymi technikami, użyto kredek, pisaków, suszonych liści, korali jarzębiny,  papieru do wydzieranek. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac.  W konkursie wzięło udział 16 uczniów, wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

     I miejsce - Skrzypkowska Blanka 2b, 

    II miejsce - Gwardys Emilia 4c, Łukasiak Nikola 3b, Magdziarz Łucja 3b, Szostek Zuzanna 2a, Konopski Seweryn 4c,

     III miejsce - Nowicki Antoni 1c, Tennou Helena 1c,

    Za udział - Marchewa Emilia 1b, Niewińska Anna 1a, Mucha Nina 1a, Biernacka Zofia 1b, Orłowska Kaja 4b, Syczewska Maja 1c, Orłowski Wojciech 1b, Macierzyńska Ewa 1c.

  • Wycieczka do Łodzi - 29.10.2024

    W dniu 29.10.2024 uczniowie  klas VIA, VIC i VIIA wybrali się na wycieczkę do Łodzi, aby odwiedzić dwa wyjątkowe miejsca:  Experymentarium oraz Orientarium. Było to wspaniałe połączenie edukacji i zabawy, a cała wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Naszą przygodę zaczęliśmy od wizyty w Experymentarium - interaktywnego muzeum nauki. Była to część wycieczki, która najbardziej przypadła do gustu tym, którzy lubią eksperymenty i odkrywanie zjawisk fizycznych. W Experymentarium wszystko można było dotknąć, przetestować i samodzielnie sprawdzić działanie różnych urządzeń. Eksponaty były podzielone na różne sekcje tematyczne, np. fizyka, biologia, matematyka, a także zagadnienia związane z kosmosem. Szczególnie fascynujące były interaktywne stoiska, gdzie mogliśmy np. wywoływać sztuczne burze, testować działanie sił magnetycznych czy tworzyć własne eksperymenty z optyką. To miejsce pozwalało w praktyczny sposób zrozumieć, jak działają prawa fizyki, a wszystko odbywało się w atmosferze świetnej zabawy.

    Po wizycie w Experymentarium udaliśmy się do Orientarium. Już od progu oczarowała nas ogromna różnorodność gatunków ryb i morskich stworzeń, które mogliśmy obserwować z bliska. Znajdowały się tam zarówno tropikalne ryby, jak i zwierzęta z głębin oceanicznych, np. rekiny i płaszczki. Największe wrażenie zrobił na nas tunel z przeszklonym sufitem, gdzie mogliśmy podziwiać pływające nad głowami zwierzęta. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia podwodnego, ekosystemów morskich oraz zagrożeń dla środowiska oceanicznego. 

    Wycieczka do Łodzi była nie tylko pełna atrakcji, ale także bardzo edukacyjna. Orientarium pozwoliło nam poznać fascynujący świat podwodnych stworzeń, a Experymentarium rozbudziło w nas ciekawość do nauki i eksperymentowania. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń, który na długo zapadnie w naszej pamięci! Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas:  Dorota Fołtyn, Magdalena Olszewicz, Alina Stańczak oraz Pani Wanda Tkaczyk i Tomasz Rutkowski.

  • Prelekcja na temat depresji w klasach VIII

    Na zaproszenie Pana Tomasza Rudkowskiego, pedagoga specjalnego, Pani Katarzyna Dupla-Poprawska, psycholog, właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju w Grójcu, 25 października 2024 przeprowadziła bezpłatną prelekcję dla uczniów klas VIII dotyczącą tematyki depresji. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat objawów, przyczyn i sposobów radzenia sobie z depresją. Prelekcja miała na celu wsparcie młodych ludzi w zrozumieniu własnych emocji oraz promowanie otwartej rozmowy na temat zdrowia psychicznego. Dziękujemy Centrum Terapii i Rozwoju Katarzyna Dupla-Poprawska za zaangażowanie i profesjonalne podejście do przeprowadzenia prelekcji. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie młodzieży w zdobywaniu wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz za promowanie otwartości i zrozumienia w tak ważnej kwestii. Dzięki takim inicjatywom możemy budować świadomą i empatyczną społeczność, gotową do wsparcia siebie nawzajem.

  • Program profilaktyczny

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
  • (+48) 66 167 35 - sekretariat szkoły i dyrektor
    (+48) 66 135 03 - wicedyrektor szkoły

Galeria zdjęć