Rok szkolny 2023/2024 Czerwiec 2023 Maj 2023 Kwiecień 2023 Marzec 2023 Luty 2023 Styczeń 2023 Grudzień 2022 Listopad 2022 Październik 2022 Wrzesień 2022

Listopad 2022

Lekcje fizyki bez doświadczeń? Niemożliwe! Wykonywanie eksperymentów uczniowskich to najlepsza droga do nauczenia i zapamiętania. W październiku i listopadzie uczniowie klas 8 na lekcjach fizyki poszerzali swoją wiedzę na temat elektryczności, dzięki pomocom naukowym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Zestawy doświadczalne pomogły w łatwy i przyjemny sposób przekazać wiedzę na temat: powstawania prądu, budowania obwodów elektrycznych, pomiaru natężenia prądu i napięcia elektrycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących efekty pracy uczniów w galerii.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu  korzystają już z pomocy  zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Do realizacji podstawy programowej dotyczącej mierzenia kątów na lekcji matematyki w klasie Vc wykorzystano kątomierze zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Podczas zajęć uczniowie mogli samodzielnie mierzyć kąty dzięki nowym pomocom. Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów. Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.