12 stycznia uczniowie uczestniczyli w prelekcji przedstawiciela policji. Uczniowie klas I-V z uwagą wysłuchali wskazówek i ostrzeżeń dotyczących spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.
11 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Dzieci z klas 0-III bawiły się w godz. 10.00-13.00, zaś klasy IV-VI od 16.00 do 19.00. Na dzieci w tym dniu czekały niespodzianki: młodsze dzieci obejrzały spektakl teatralny , zaś starsze dzieci uczestniczyły w występie iluzjonisty. Podczas tanecznych szaleństw dzieci mogły nabrać sił przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce - Album fotograficzny - Zabawa choinkowa.
To już ósmy rok z rzędu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu z inicjatywy Wójta Gminy Jasieniec, Dyrekcji Szkoły, Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne pod hasłem „Hej kolędo leć ponad światem”.
Zapoczątkowany przed laty zwyczaj wspólnego kolędowania w tym jakże pięknym i ciepłym okresie Świąt Bożego Narodzenia z roku na rok przybiera coraz wspanialszą formę i przyciąga coraz znamienitsze osobowości artystyczne, dzięki czemu uroczystość zyskuje wyjątkowy, coraz wyższy poziom wokalno – muzyczny. Co roku też organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić odpowiednią dla rangi uroczystości oprawę, co owocuje przepięknym wystrojem sali.
W koncercie udział mogą wziąć wszyscy, którzy w serdecznej atmosferze pragną podzielić się swym talentem z szerokim gronem słuchaczy. Na scenie w jednym szeregu stają więc profesjonaliści i amatorzy, a ich występy dostarczają równie silnych wrażeń.
Wzorem lat ubiegłych koncert rozpoczął się wystąpieniem gospodarzy: Dyrektor PSP w Jasieńcu Aliny Jarosz oraz Wójta Gminy Jasieniec Marka Pietrzaka, którzy gorąco powitali zebranych gości, życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń estetycznych. W tym roku na widowni zasiadali m.in. Poseł na Sejm RP Marek Suski, Przewodniczący Rady Powiatu Witold Wójcik, który specjalnie na tę okazję skomponował i brawurowo wykonał świąteczny utwór, proboszcz parafii Jasieniec ks. Andrzej Piekarczyk, ksiądz wikary Jarosław Sawicki, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw i instytucji.
Koncert otworzył popis orkiestry pod batutą Michała Balcerowicza, działającej przy OSP w Jasieńcu. Scena przyciągnęła zarówno wielu artystów indywidualnych, nie tylko z terenu naszej gminy, jak również chóry i zespoły wokalne istniejące przy różnych instytucjach, bądź też zawiązane specjalnie na tę wyjątkową okazję. Wystąpili m.in. Monika Knotek, Mateusz Sawicki z Aleksandrą Tomaszewską oraz Bartłomiej Barszcz. Słuchaliśmy i oklaskiwaliśmy także przedszkolaków z Przedszkola Bajkowy Świat w Jasieńcu oraz z oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkole, chóry szkolne ze szkół podstawowych z Jasieńca i Zbroszy Dużej, zespół muzyczny z Publicznego Gimnazjum oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, naszą scholę parafialną, chór z parafii w Nowej Wsi, zespół muzyczny Avanti pod kierunkiem Mieczysława Brzezińskiego, chór złożony z rodziców uczniów naszej szkoły, a także chór nauczycieli. Wielu znakomitych artystów zaprezentował także Mirosław Osiadacz, założyciel Studium Muzycznego Cantabile. Spod jego skrzydeł wyszli m.in. wspaniale śpiewający Karolina Cuprjak, Wiktoria Barszcz, Michał Strzelczyk, Milena Sekuła, Karolina Woźniak – Zygmunt, Paulina Glinka, Klaudia Onyszko oraz Anna Górka.
Po zabraniu głosu przez chętnych gości i złożeniu noworocznych życzeń mieszkańcom gminy Jasieniec oraz powiatu grójeckiego wszyscy występujący w tym dniu wykonawcy wspólnie zaśpiewali dwa utwory niosące w swej treści przesłanie nadziei, pokoju i miłości, w tym tradycyjnie już „Kolędę dla nieobecnych”, zadedykowaną szczególnie Franciszkowi Klochowi, który przed ośmioma laty aktywnie włączał się w organizację pierwszego wówczas koncertu. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników uroczystości na słodki poczęstunek, który był dopełnieniem miłego wieczoru.
10 stycznia (wtorek) 2012 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców. Zapraszamy wszystkich rodziców najpierw na salę gimnastyczną na zebranie ogólne, a nastepnie na spotkanie z wychowawcami w klasach.
Wójt Gminy Jasieniec, Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu
zapraszają na VIII Gminne Spotkanie Świąteczne pod hasłem "Leć kolędo ponad światem ..."organizowane w dniu 6 stycznia 2012 roku o godzinie 17.00
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego przy ulicy Szkolnej 7.
W programie koncert kolęd w wykonaniu mieszkańców Gminy Jasieniec i Gości.
Wstęp wolny
Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieńcu od lat bierze z powodzeniem udział w Polonistycznym Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Multitest”, organizowanym przez Centrum Edukacji szkolnej w Warszawie. Mamy już na swoim koncie medal grawerowany (2008 r.), dyplom laureata(2010r.), nagrody książkowe i wyróżnienia. W 2011 Małgorzata Sotek z kl. IVB zajęła III miejsce w Polsce, a Mateusz Kujawski, też z IVB, IV miejsce. Otrzymali dyplomy laureata i nagrody książkowe. Patrycja Komar z VA dostała dyplom wyróżnienia. Większość uczniów uzyskała wynik powyżej średniej krajowej.
W roku 2011 udział w tym i w innych konkursach był naszą realizacją programu „Szkoły z pasją”. Ma on na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości rozwoju każdego ucznia. Konkursy to jeden ze sposobów wzbogacania oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności, rozwijają swoje pasje i talenty. Indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań to jedno z ważnych zadań szkoły. Właśnie konkursy szkolne, które wzbogacają ofertę edukacyjną szkoły, rozbudzają pasje poznawcze i umiejętnie je rozwijają.
„Multitest” sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem wymagania utrwalenia podstawowej wiedzy o języku i lekturach, bogatego słownictwa i logicznego myślenia. Daje uczniom możliwość sprawdzenia się i przeżycia niezwykłych emocji. Tak dobre wyniki to rezultat miesięcznego przygotowania i wykonywania testów z lat ubiegłych, utrwalania wiadomości zdobytych na lekcjach i biegłości w czytaniu. Konkurs jest więc tylko dla uczniów z pasją uczenia się
Uczniowie, Rodzice, mieszkańcy gminy Jasieniec. Zbierajcie i przynieście do naszej szkoły jak najwięcej makulatury : stare gazety, niepotrzebne stare książki, czasopisma, opakowania i kartony. Zamiast wyrzucać do kosza lepiej przynieść je do szkoły ! Zebrana makulatura zostanie przetworzona i wykorzystana do produkcji papieru i tektury.
Im więcej przyniesiecie tym większa będzie nagroda dla naszej szkoły !!! IKEA podaruje meble i akcesoria dla naszej szkoły.
Kontener na makulaturę będzie dostępny w dniach 22.12 - 31.12.2011 r. przy naszej szkole.
Ekologia opłaca sie wszystkim.
Dużo uśmiechu,miłości, radości, szczęścia i wrażliwości w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.
W dniach 5-9 grudnia 2011 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej przebywali na „Białej Szkole” w górach. Zamieszkali w pensjonacie „Harnaś” w Bustryku koło miejscowości Ząb, skąd roztaczał się piękny widok na położone niżej Zakopane i dostojny Giewont. Ponieważ pogoda dopisała, można było w pełni zrealizować plan wycieczki.
W poniedziałek wieczorem nasz pensjonat niespodziewanie odwiedził święty Mikołaj i zostawił wszystkim pod poduszeczkami słodkie upominki. Natomiast we wtorek, 6 grudnia, dzieci rozpoczęły naukę jazdy na nartach. Pod czujnym okiem opiekunów: p. Małgorzaty Wincewicz, p. Elżbiety Pietrzak, p. Grzegorza Molgi i czterech instruktorów, 44-osobowa grupa uczniów nabywała umiejętności narciarskich. Nie było łatwo – tylko czworo uczniów radziło sobie zupełnie bez zarzutu. Pozostali po raz pierwszy zetknęli się z tą znaną im dotąd tylko z telewizji dyscypliną sportową. Mozolnie i cierpliwie pracowali nad tym, żeby nauczyć się poprawnie wchodzić pod górkę i z niej schodzić. Prawdziwy sukces nadszedł w środę, kiedy to świeżo upieczeni narciarze po raz pierwszy zjechali z instruktorem z Nosala, tworząc kolorowy, kształtny wężyk. Od razu potem wrócili wyciągiem na górę, by znów i znów coraz sprawniej zjeżdżać. Ileż przy tym było śmiechu, radości i dumy z tego, że udało się pokonać strach przed czymś dotąd nieznanym!
Prószył lekki śnieżek, stok należał do młodych narciarzy, a radość w oczach uczniów i opiekunów była bezcenna…
Uwieńczeniem pracowitego dnia był pobyt w drewnianym kościółku na Bachledówce, z którego dziejami zapoznał uczniów ojciec paulin – notabene tuż przed naszym przyjazdem do zakopanego odwiedził parafię Goszczyn, toteż znał okolice, z których pochodzimy.
Czwartek był dniem przeznaczonym na zwiedzanie Zakopanego. Wielu atrakcji dostarczył uczniom wjazd kolejką na Gubałówkę, skąd roztaczał się piękny widok na ośnieżone Tatry. Później był spacer po Krupówkach i czas na zakup pamiątek. Uczniowie widzieli też Wielką Krokiew, na której odbywają się wysokiej rangi zawody w skokach narciarskich. Kolejną atrakcją dnia był kulig z pochodniami zakończony pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
W piątek rano, 9 grudnia, wyjechaliśmy z gościnnego Zakopanego. Po drodze, w Krakowie, zatrzymaliśmy się w Aqua Parku. Uczniowie mogli pod opieką ratowników bezpiecznie korzystać ze zjeżdżalni, tuneli i rwących rzek, grać w piłkę, pokonywać przeszkody i grzać się w cieple jacuzzi. Pyszny obiad w restauracji „Aquatino” zregenerował siły uczestników wycieczki. Niebawem wyruszono w drogę do domu.
Żal było opuszczać gościnne Zakopane, żal pięknych widoków, górskich pejzaży i ośnieżonych szczytów… Wracaliśmy trochę zmęczeni, bo podczas wycieczki wiele się działo. Dużo czasu spędzaliśmy przecież na świeżym powietrzu i solidnie pracowaliśmy. Obiecaliśmy sobie, że powrócimy tu za rok, by lepiej poznać polskie góry i doszlifować jazdę na nartach. Każdy uczestnik, oprócz pamiątek i świeżych oscypków, przywiózł ze sobą dyplom z tytułem „Mistrz Narciarstwa”, a taki dokument zobowiązuje do ciągłego doskonalenia umiejętności narciarskich. Zatem, do zobaczenia na stoku!
Organizatorzy „Białej Szkoły” serdecznie dziękują firmie „Top Market” w Jasieńcu za ufundowanie uczestnikom wyjazdu napojów, słodyczy i owoców.
Bardzo prosimy o zapoznanie się Państwa z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu w związku z okresowym wzmożonym występowaniem wszawicy. W poniższym załączniku otrzymają Państwo informacje dotyczące jej występowania i zwalczania.
Już po raz VIII odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w historii naszego środowiska. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2012 r. o godz. 17.00, które odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.
Karta_Zgloszenia_Lec_koledo.doc
Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły do dnia 22.12. 2011 r.
Uwaga Rodzice !!! 6 grudnia (wtorek) w naszej szkole odbędzie się dzień otwarty. Nauczyciele będą dyżurować w tym dniu w godz. 15.30 - 16.30.
Do końca listopada można oglądać JESIENNĄ WYSTAWĘ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu. Prace plastyczne przygotowali uczniowie klasy IIIB pod opieką wychowawczyni Pani Wiesławy Rusin.
Troska o bezpieczeństwo dzieci stanowi fundament działalności każdej placówki oświatowej. Uświadamianie dzieciom zagrożeń czyhających na nie we współczesnym świecie przyświeca organizowaniu spotkań z przedstawicielami organów użyteczności publicznej, m.in. z policją.
Właśnie w celu zwiększenia świadomości naszych uczniów zorganizowano w ostatnim czasie w szkole dwa spotkania z Panem Radosławem Kaczmarkiem Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu. 17 listopada uczniowie klas pierwszych z uwagą wysłuchali wskazówek dotyczących racjonalnego poruszania się po drogach publicznych. Uczestnicząc w spotkaniu z panem policjantem dowiedzieli się przede wszystkim o obowiązkach małych pasażerów samochodów osobowych oraz o tym, jak należy korzystać z Internetu nie narażając się na niebezpieczeństwo związane z upowszechnieniem danych osobowych i innych ważnych informacji prywatnych.
Kilka dni później, we wtorek 22 listopada, uczniowie klas piątych przystąpili natomiast do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową. Pytania egzaminacyjne zweryfikowały ich znajomość przepisów drogowych. Uzyskali w ten sposób uprawnienia do poruszania się rowerami po drogach publicznych, a nabyta przez nich wiedza z pewnością zaowocuje poprawą bezpieczeństwa.
23 listopada 2011r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły z Paniami: Grażyną Rączką, Wiesławą Rusin, Agatą Woźniak i Beatą Skoneczną byli na wycieczce w Warszawie. Najpierw zwiedzali Starówkę z przewodnikiem. Później obejrzeli spektakl pt.,,Amelka, bóbr i król na dachu” w Teatrze Guliwer. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Colorado. Wycieczka była bardzo udana. Po całym dniu wrażeń wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Dnia 16 listopada 20011 uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „Mity greckie” w Grójeckim Ośrodku Kultury. Uczestników było 70-u: 22 osoby z VA, 20 z VB, 16 z VC i 12 z VIA. Mieli oni możliwość poznać treść kilku znanych mitów i przyjrzeć się postaciom Narcyza, Dionizosa, Dedala i Ikara, Króla Edypa, Parysowi, Królowi Midasowi i Odyseuszowi. Podziwialiśmy barwną scenografię, piękne kostiumy, grecką muzykę, a przede wszystkim doskonałą grę aktorską. Była to więc okazja do poznania tworzywa teatru. Spektakl dostarczył dzieciom miłych wrażeń. Do tego podziwiali amatorską grę koleżanki z kl. VA Karoliny Zielińskiej., która wcieliła się na scenie w postać Parysa i wypadła rewelacyjnie.
Na wycieczkę pojechało 33 uczniów z klas VA i VB. Zwiedziliśmy z przewodnikiem najważniejsze zabytki Zamościa , miasta, którego Stare Miasto zostało w 1992 r wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESKO. W Muzeum Zamojskim obejrzeliśmy wyposażenie domów mieszczan Ormian, a w Kamienicy nr.4 wystawę archeologiczną. Podziwialiśmy Ratusz z pięknymi schodami, Katedrę, pomnik Jana Zamojskiego, Rynek Wielki, Wodny i Solny. Z zewnątrz zobaczyliśmy Pałac Zamojskich, Akademię, Synagogę i Bramy miasta. Przed Ratuszem mieliśmy szczęście zobaczyć ostatniego ordynata Zamojskiego, który pełni teraz funkcję prezydenta miasta. Przeszliśmy trasę turystyczną podziemną, podziwiając zabytki miasta jako twierdzy w Bastionie VII: fortece, nadszaniec i kazamaty czyli więzienia. Uczniowie poznali różne dzieła architektury i sztuki: obrazy olejne, pastele, freski, sztukaterie, rzeźby, zabytkowe meble i przedmioty codziennego użytku z pałacu, dworu i chaty oraz zabytki oręża: zbroje, szable i armaty. Podróż do Zamościa trwa 5 godz. w jedną stronę, 4 godz. trwa zwiedzanie. I powrót znów 5 godz. To cena za możliwość zwiedzenia zabytków z listy UNESCO i przekonanie się, że pasja ludzi dobrej woli – w tym potomka Zamoyskich- przyczyniła się do wspaniałej restauracji tego miasta.
21 listopada (poniedziałek) 2011 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców. Zapraszamy wszystkich rodziców najpierw na salę gimnastyczną na zebranie ogólne, a nastepnie na spotkanie z wychowawcami w klasach.O godzinie 16.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców - oddziałowych klas.
10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyła się uroczystość istotna zarówno dla społeczności szkolnej, jak i lokalnej – ślubowanie uczniów klas pierwszych. W obecności licznie zgromadzonych rodziców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m. in. wójt gminy Jasieniec; przedstawiciele Urzędu Gminy w Jasieńcu oraz dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji lokalnych, w podniosłej atmosferze przejęci pierwszoklasiści uroczyście powtórzyli rotę przysięgi, przyrzekając na sztandar szkoły dołożyć wszelkich starań, by stać się wzorowymi uczniami i kochającymi ojczyznę Polakami.
Uroczystość została w najdrobniejszym szczególe dopracowana przez wychowawczynie klas pierwszych – panie Marzannę Skrzypkowską, Hannę Otulak oraz Jadwigę Młynarczyk, ściśle współpracujące z dyrekcją szkoły oraz z bardzo zaangażowanymi i nie mniej niż dzieci zdenerwowanymi rodzicami. Owocem wielogodzinnych przygotowań tych osób była wzruszająca i jednocześnie zabawna uroczystość. Pierwszaki dały prawdziwy popis umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa publiczności oraz na nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, pomocy naukowych i innych przedmiotów, które z pewnością ułatwią im trudny start w edukację. Z okazji ślubowania, dzięki staraniom pani dyrektor Aliny Jarosz, pana wójta Marka Pietrzaka, Rady Rodziców oraz znacznemu wkładowi rodziców naszych Milusińskich wyposażono także dwie sale lekcyjne w piękne nowe meble, które będą trwałą pamiątką dzisiejszej uroczystości i z pewnością posłużą kolejnym rocznikom naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.