Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa
Proszę o zapoznanie się z informacjami zawartymi w poniższych załącznikach
Szanowni Państwo!
Prosimy o zapoznawanie się z aktualnymi informacjami umieszczanymi na stronie szkoły: https://pspjasieniec.edupage.org
Prosimy o zapoznanie się z pismami Mazowieckiego Kuratora Oświaty skierowanymi do Rodziców i Uczniów.
Wnioski dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do klasy I składamy do 20 marca 2020r. w sekretariacie szkoły.
Szanowni Państwo od roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole funkcjonuje tylko dziennik elektroniczny. Dlatego też obowiązkiem Państwa jest systematyczne zapoznawanie się z ogłoszeniami i wiadomościami wysyłanymi do Rodziców i Uczniów przez edziennik.
Rodzice i Uczniowie. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Ze względów profilaktycznych proszę, by ten czas potraktować jako kwarantannę domową. Aby utrzymać ciągłość nauczania nauczyciele w dn. 12-13 marca przygotują dla uczniów zakres materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy w domu. Wszelkie materiały, wskazówki i dodatkowe informacje będą udostępniane przez edziennik od 16 marca. Uczniowie i rodzice będą mogli również przez edziennik komunikować się z nauczycielami. Uczniowie klas ósmych powinni ten czas przeznaczyć również na powtórzenie wiadomości do egzaminu ósmoklasisty. Na stronie CKE (egzamin ósmoklasisty - materiały dodatkowe) dostępne są przykładowe arkusze egzaminacyjne. Zachęcam wszystkich uczniów do korzystania z darmowej platformy epodreczniki.pl oraz do oglądania kanałów edukacyjnych. Proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły i w edzienniku.
Dyrektor Szkoły Alina Jarosz
Na postawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej od 12.03.2020r. do 25.03.2020r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu jest nieczynna. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. W wyjątkowych sytuacjach, podkreślam wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach 12 i 13 marca 2020r. prowadzone będą tylko działania opiekuńcze. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w poniższym linku:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Prosimy o zapoznanie się z pismem Wojewody Mazowieckiego z dnia 9 marca 2020r. w sprawie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Powyższe pismo zawiera polecenia w zakresie działania szkół i placówek w województwie mazowieckim.
Prosimy o zapoznanie się z apelem Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 08.03.2020 r.
Informujemy, że w dniach 23, 24 i 25 marca 2020 r. (poniedziałek, wtorek, środa) w parafii Jasieniec odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu. Ramowy plan rekolekcji:
23, 24 i 25. 03.2020 r. - rozpoczęcie rekolekcji: godz. 10.30 - klasy 0 - V
godz. 11.30 - klasy VI - VIII
Zakończenie rekolekcji: o godz. 12.30
W poniższych linkach znajdują się Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej, w związku z zagrożeniem koronawirusem:
Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej_dla_dyrektorow_przedszkoli__szk___-1.pdf
W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, służby sanitarne działają zgodnie z ustalonym postępowaniem. Pacjent jest hospitalizowany i czuje się dobrze.
Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
1. Często myć ręce
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.
Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).
Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków,
w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
Informuję, że dzieci przyprowadzamy i odbieramy wejściem do szkoły od strony parkingu w budynku A. W szatni dzieci przebierają się same (w razie potrzeby pomocy udziela pracownik szkoły). Dziecko odbieramy po skończonych zajęciach w wyznaczonych godzinach, nie przychodzimy po dzieci przed czasem zakończenia zajęć. Prosimy o stosowanie się do powyższych zaleceń w celu zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.
W przypadku zwolnienia dziecka w czasie zajęć lekcyjnych, do szkoły wchodzimy wejściem głównym w godzinach: 9.00- 11.00.
Rodzicu:
- jeżeli dziecko źle się czuje, ma katar, kaszel, jest przeziębione, nie posyłaj dziecka do szkoły,
- jeżeli w ostatnim czasie dziecko wróciło z zagranicy, a w szczególności z terenów występowania koronawirusa, bardzo proszę o baczne obserwowanie stanu zdrowia dziecka,
- w sytuacji zaobserwowania niepokojących objawów proszę zatrzymać dziecko w domu i zgłosić się do lekarza.
Proszę nie lekceważyć działań profilaktycznych.
Liczę na Państwa odpowiedzialność i rozwagę, chodzi o bezpieczeństwo dzieci.
Rodzicu:
W ramach profilaktyki w związku z zagrożeniem koronawirusem podjęto następujące działania :
Dnia 3 marca odbył się w naszej szkole apel ku czci Żołnierzy Wyklętych. Podczas montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Alberta Krawczyka uczniowie klas III – VIII dowiedzieli się wielu istotnych faktów i znacząco poszerzyli swoją wiedzę na temat losu tych zapomnianych i niedocenianych bohaterów.
Scenografia w dużej mierze złożona z polskich symboli narodowych, piękne pieśni śpiewane a’capella przeplatające się z przedstawianymi faktami oraz materiały wizualne załączone do scenariusza – to wszystko przyczyniło się do pełniejszego przekazu tych trudnych treści patriotycznych. Całości dopełnili harcerze z 41 DH „Aqua”, którzy bez zbędnych słów – jedynie symbolicznymi gestami – potrafili ukazać ogrom cierpienia i niesprawiedliwości, jakich doświadczyli Żołnierze Niezłomni walcząc o dobro naszej Ojczyzny. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Roty” Marii Konopnickiej.
Uczniowie naszej szkoły przeżywali przedstawiane treści w ciszy
i skupieniu, za co należą im się słowa uznania i podziękowania. Byliśmy dziś dumni z postawy naszej młodzieży. Brawa dla artystów i całej społeczności uczniowskiej!
Nasza gmina jest beneficjentem projektu współfinansowanego z funduszy europejskich RPMA.10.01.01-14-a481/18 „Moja szkoła-moja przyszłość”. Projekt jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej w Jasieńcu i Zbroszy Dużej.
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy 367 uczniów oraz wzrost kompetencji zawodowych 62 nauczycieli.
Działania realizowane w ramach projektu będą podzielone na trzy moduły:
Całkowita wartość projektu to 858 950 zł, a wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 685 560 zł
W poniższym linku znajdziecie Państwo podstawowe informacje dotyczące podstawowych środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi, podane przez GIS:
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.
W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: