W piątek 13 maja odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie ze znaną osobą, którego celem było głośne czytanie uczniom. Tym razem gościliśmy w naszych murach Gospodarza Gminy Jasieniec, Pana Marka Pietrzaka, który czytał dzieciom z klas drugich książkę Marii Kownackiej „Kajtkowe przygody”. Pan Wójt nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi. W zabawny sposób prezentował fragmenty utworu, rozmawiał z uczniami a nawet wyrecytował pamiętany z dzieciństwa wiersz. Przygody sympatycznego bociana, głównego bohatera książki, wszystkim bardzo się podobały. Na zakończenie spotkania zaproszony Gość i uczniowie obejrzeli przedstawienie mówiące o czytaniu książek. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za wizytę w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
W dniu 19.05.2016r. (czwartek) odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty dla rodziców. Nauczyciele i wychowawcy będą dyżurować w tym dniu w godzinach 17.30-18.30. Zapraszamy.
Dnia 12 maja 2016r wzięliśmy udział w uroczystym Koncercie Unii Poetyckiej im. Wojciecha Siemiona w Mszczonowskim Domu Kultury. Głównym punktem programu było wręczenie nagród w II Mazowieckim Konkursie Przyjaciół Słowa im. W. Siemiona . Patronat nad nim objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty i Związek Literatów Polskich .Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji przez twórczość poetycką. Należało zgłosić wiersze, inspirowane mottem K. I. Gałczyńskiego ,,Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją”. Uczestnikami byli uczniowie z 8 szkół Unii Poetyckiej oraz z Żyrardowa, Łodzi, Sochaczewa , Warszawy i Jasieńca. Nasi uczniowie zostali szczególnie wyróżnieni. Łucja Stykowska z kl. VIB zdobyła wyróżnienie za wiersze, które najlepiej odpowiadają na motto Konkursu. Jej wiersz pt. ,,Ożywczy powiew wiatru” recytowała sama wdowa po wielkim aktorze- pani Barbara Kasper- Siemion, tak pięknie, że oklaskom nie było końca! Sandra Pawłowska z kl. VB zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę tzw. ,,Srebrną Siemionówkę, a Weronika Bogusz z kl.IVB zajęła III miejsce i zdobyła ,,Zieloną Siemionówkę”. Wiersze Sandry i Weroniki recytował aktor Teatru Studio- pan Jerzy Łazewski, a humor utworów wywołał śmiech widowni! W związku z czym opiekun K. Merska dostała szczególne podziękowanie od jury. W drugiej części Koncertu J. Łazarkiewicz recytował fragmenty utworów W. Szekspira, a uczniowie ze szkół Unii dali popis śpiewu, (piękny ,,Dziwny jest ten świat „ Niemena), recytacji i tańca. Słowa o potrzebie szanowania polskiego języka i pokazywania jego piękna skierował do zebranych przewodniczący Komisji Konkursowej , członek Związku Literatów Polskich, pan Andrzej Dębkowski. Drugim członkiem Komisji ze ZLP była pani Małgorzata Żurecka aż ze Stalowej Woli. Pani B. Kasper- Siemion wracała w ciepłych słowach do pasji językowych Profesora Siemiona. Uroczystość miała więc podniosły charakter. Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom świetnych wyników!
W środę 11 maja czterdzieścioro dziewięcioro uczniów klas piątych wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Dzieci w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK zwiedziły najciekawsze miejsca w tym urokliwym mieście. Wspięły się na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiały piękną panoramę miasta i jego okolic, były w ruinach zamku i na baszcie oraz w kościele Fary, gdzie zobaczyły najstarsze w Polsce organy. Następnie, korzystając z oferty proponowanej przez miejscowe tzw. eko – busiki , udały się do Wąwozu Korzeniowego, skąd cała grupa przemieściła się na przystań, a następnie statkiem na drugi brzeg Wisły. Stamtąd uczniowie kolejką przemieścili się do pobliskiego Janowca, gdzie zwiedzili ruiny zamku, spichlerz oraz dwór. Z tej jednodniowej wycieczki każde dziecko oprócz ciekawych wspomnień i nabytych nowych wiadomości przywiozło pamiątkowego kazimierskiego koguta.
W dniu 10.05.2016 uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego i Puław. Dzieci miały okazję podziwiać uroki naszego kraju. Widziały wąwóz korzeniowy,wspięły się na Górę Trzech Krzyży, obejrzały zabytki na rynku,płynęły statkiem oraz w drodze powrotnej podziwiały uroki zespołu pałacowo – parkowego w Puławach.
Wszyscy uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym zobowiązani są do posiadania biletu miesięcznego!
W czwartek 5 maja 2016 r. 82 uczniów klas pierwszych zostało „pasowanych” na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość rozpoczął występ uczniów z koła teatralnego, którzy przedstawili sztukę pt. „Babcia Jaga”. Po niej wszystkie Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie Czytelnika. Przedstawienie przygotowały Panie Anna Łukasiak i Lidia Matracka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
4 maja 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: I B, IV A i IV C, pod kierunkiem Pani Grażyny Rączki, przygotowali przedstawienie, które przypominało to ważne wydarzenie w historii naszej Ojczyzny. Uczniowie zapoznali się z twórcami konstystucji i okolicznościami jej powstania. Występowi towarzyszyła prezentacja multimedialna. Oprawę muzyczną przygotował Pan Paweł Wydrych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
W dniu 20.04.2016 r. klasa IVC pod kierunkiem Pani Doroty Rutkowskiej przygotowała część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi corocznie obchodzonego 22 kwietnia. Występ uczniów uświetniła prezentacja multimedialna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
13 kwietnia 2016r. w Jedlińsku odbyły się międzypowiatowe biegi przełajowe. Uczennica klasy VIA Zuzanna Siennicka Była jedyną reprezentantką szkoły na tych zawodach. W swojej kategorii wiekowej w biegu przełajowym na dystansie 800m zajęła 22 miejsce. Gratulujemy.
Zagrożenie zamachami terrorystycznymi – wyjazdy dzieci i pracowników oświaty za granicę
W związku z możliwością wystąpienia zagrożeń zamachami terrorystycznymi i mając na uwadze zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas organizowanych wyjazdów za granicę w formie wycieczek lub wypoczynku, przekazujemy na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przydatne informacje w tym zakresie.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce „Wypoczynek” znajduje się wiele istotnych informacji dotyczących organizacji różnych form turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku, w tym również form organizowanych poza granicami kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie zamieściło bardzo ważne i pomocne informacje dla Polaków wyjeżdżających za granicę, w tym ostrzeżenia dla podróżujących oraz odpowiednie wskazówki, jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, będąc za granicą, m.in. w:
zakładce „Ostrzeżenia dla podróżnych”
poradniku pn. „Polak za granicą”
zakładce „Bezpieczne Wakacje” Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, aby kierownicy wycieczek lub wypoczynku, jak również wychowawcy i opiekunowie dzieci i młodzieży wyjeżdżając za granicę, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi). Informacje te: adres, numer telefonu, numer faksu, adres poczty elektronicznej polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych w poszczególnych krajach dostępne są na stronie internetowej MSZ.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca także do korzystania z indywidualnej formy rejestracji swojego wyjazdu za granicę poprzez serwis „Odyseusz”. Serwis ten dostępny jest poprzez stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://odyseusz.msz.gov.pl/. Rejestracja każdej osoby wyjeżdżającej za granicę w powyższym systemie, w tym również dzieci i młodzieży, sprawi, że placówka dyplomatyczna lub konsularna wiedzieć będzie o pobycie tych osób na terenie danego państwa, co pozwoli służbom konsularnym na nawiązanie z nimi – w razie konieczności – szybkiego kontaktu, umożliwi także udzielenie w razie potrzeby skutecznej pomocy. Rejestracja i korzystanie z portalu są dobrowolne i bezpłatne. Zachęcamy do korzystania z ww. informacji i portali.
W kwietniu pedagodzy szkolni p. Beata Walczak i p. Dorota Smolińska w ramach programu edukacyjnego „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” przeprowadziły w klasach 0-VI pogadanki „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”. Zajęcia miały na celu udzielenia podstawowych informacji o chorobach przenoszonych przez kleszcze na człowieka, metodach zapobiegania tym chorobom i sytuacji epidemiologicznej w zakresie boreliozy i kleszczowego zapalenia opon mózgowych i mózgu.
2 maja 2016r. (poniedziałek) dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Świetlica w tym dniu czynna zgodnie z planem.
23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej szkole zosała przygotowana specjalna wystawa. Uczniowie klas: I, II i III, pod kierunkiem wychowawców, wykonali różne prace plastyczne związane z książką i czytelnictwem. Były to: zakładki do książek, albumy poświęcone przeczytanym lekturom oraz plakaty zachęcające do czytania. Dzieci z klasy III B przygotowały również łabędzie do baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Dnia 13.04.2016 r. (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godzinie 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Zapraszamy.
5 kwietnia (wtorek) 2016 roku o godz. 9.00 odbędzie się sprawdzian uczniów klas szóstych.
- jest to dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
- świetlica szkolna będzie czynna zgodnie z planem,
- uczniowie klas VI - tych zobowiązani są przybyć do szkoły do godziny 8.30
W czwartek 10 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie z koła teatralnego pod czujnym okiem Pani Ani Łukasiak przygotowali specjalny program artystyczny, którego tematem była oczywiście kobieta. Podczas występu mogliśmy m. in. dowiedzieć się jak obchodzono Dzień Kobiet w różnych epokach oraz wysłuchać pięknego wykonania piosenki "Laleczka z saskiej porcelany" wzbogaconego oryginalną scenografią. Po przedstawieniu serdeczne życzenia wszystkim Paniom złożyli chłopcy z Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele Rady Rodziców oraz panowie pracujący w naszej szkole. Na zakończenie uroczystości Panie zostały obdarowane pięknymi kwiatami. Część artystyczną przgotowała Pani Ania Łukasiak, oprawę muzyczną Pan Paweł Wydrych.
W czwartek 3 marca w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z zaproszonym Gościem, którego celem było głośne czytanie uczniom. Tym razem gościliśmy w naszej szkole radną Gminy Jasieniec – Panią Justynę Przybylską. Pani Justyna specjalnie dla uczniów klas drugich czytała fragmenty książki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”. Zabawna prezentacja przygód sympatycznego smoka Pompona spowodowała, że dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w czytaną opowieść i z przykrością przerywały słuchanie, gdy dzwonek oznajmiał koniec lekcji.
Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Przybylskiej za wizytę w naszej szkole.
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnych spotkań w gronie najbliższych osób,
smacznego święconego jajka i mokrego Śmigusa Dyngusa życzą
Dyrekcja, pracownicy oraz społeczność uczniowska
PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu informuje o pracy szkoły w dniach rekolekcji wielkopostnych, czyli 7,8,9 marca ( poniedziałek - środa):
Rodzice uczniów, którzy kończą zajęcia o godz. 11.05 lub 11.55 mogą odbierać dzieci po rekolekcjach z kościoła, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia odbioru wychowawcy.