W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” zakupiliśmy nowoczesne pomoce dydaktyczne, m. in. Lego Education BriQ. Dzięki możliwości bezpośredniego manipulowania modelami, uczniowie uczą się poprzez doświadczenie, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy i rozwijaniu zdolności analitycznych. Nowoczesne narzędzia edukacyjne wzbogacają proces nauki, przyczyniając się do lepszego zrozumienia i ciekawszego postrzegania przedmiotu przez naszych uczniów.
Zajęcia z wykorzystaniem tego zestawu poprzez doświadczenia przybliżą uczniom zagadnienia ze świata fizyki. Dołączone koła zębate, sprężyny, osie, koła pasowe pozwalają dzieciom tworzyć autorskie konstrukcje i badać zachodzące zjawiska fizyczne, które zachodzą dzięki ruchomym elementom.
Klocki LEGO® w edukacji stanowią świetną pomoc dydaktyczną, która urozmaici nie tylko zajęcia lekcyjne, ale również naukę w domu. Seria przeznaczona do nauki przedmiotów STEM pomoże zaszczepić w dziecku pasję do przedmiotów ścisłych, co zaprocentuje w przyszłości.
W ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą możliwość eksploracji mikroświata poprzez praktyczne doświadczenia. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia, uczniowie zaangażowali się w projekt badawczy, który miał na celu zbadanie obecności bakterii w naszym codziennym otoczeniu.
Doświadczenie polegało na przygotowaniu pożywki z kostki rosołowej, która stanowiła idealne środowisko do wzrostu bakterii. Podczas eksperymentu uczniowie pobrali próbki z różnych miejsc w naszym otoczeniu, takich jak, klamka, kosz na śmieci, myszka do komputera, kran itd. Następnie za pomocą sterylnych narzędzi nałożyli próbki na przygotowane wcześniej pożywki.
Efektem tych działań było ujawnienie różnorodnych mikroorganizmów, które mogą być obecne w naszym codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję obserwować wzrost bakterii oraz dyskutować na temat znaczenia higieny osobistej i czystości otoczenia.
Projekt nie tylko umożliwił uczniom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu mikrobiologii, ale również rozwijał ich umiejętności badawcze, krytyczne myślenie oraz współpracę w zespole.
Zapraszamy do obejrzenia wyników doświadczenia, które znajdują się pod podanym linkiem
W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” zakupiliśmy nowoczesne pomoce dydaktyczne, m. in. modele budowy atomu. Modele budowy atomu stanowią istotne narzędzie w nauczaniu chemii, umożliwiają uczniom lepsze zrozumienie struktury atomów i związków chemicznych. Dzięki tym modelom uczniowie są w stanie zobaczyć, dotknąć i zrozumieć abstrakcyjne koncepcje chemiczne w bardziej przystępny sposób. Stosowanie modeli rozwija ich umiejętności manualne
i kreatywność. Dzięki możliwości bezpośredniego manipulowania modelami, uczniowie uczą się poprzez doświadczenie, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy i rozwijaniu zdolności analitycznych. Nowoczesne narzędzia edukacyjne wzbogacają proces nauki, przyczyniając się do lepszego zrozumienia i ciekawszego postrzegania przedmiotu przez naszych uczniów.
Uczniowie klasy III C mieli okazję poznać dziś na zajęciach programowania i robotyki Photona
oraz wykorzystać wcześniej poznane elementy kodowania, programowania w języku Scratch.
Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji i rozwijania pamięci. Robot wykonywał zadane przez dzieci instrukcję, które zamiast śledzić na ekranie komputera mogli zobaczyć w rzeczywistości. Sprawiło to wszystkim wiele frajdy.
Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.