10 kwietnia 2025r. odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy i Literacki.
Z wielką przyjemnością i dumą ogłaszamy, iż NADIA GÓRSKA ucz. kl. 7a została Laureatem XI Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego i Literackiego. Zajęła I miejsce w kategorii: test wiedzy ze znajomości treści lektur.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem organizacji Dnia Dziecka w dniu 29.05.2025 r.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wystepu w wykonaniu uczniów klasy IB, przygotowany przez p. Agnieszką Oracz.
Szanowni Państwo!
W dniu 29.05.2025r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły. Spotkania poprowadzą wychowawcy klas. Serdecznie zapraszam.
Dyrektor Szkoły
Katarzyna Leśniak
23 maja uczniowie klas 6b, 7a, 7b i 7c wraz z p. A. Gołdą, A. Stańczak, A. Cieślak, D. Małachowską i E. Niczewską wybrali się na wycieczkę do Mniszewa i Góry Kalwarii.
W Mniszewie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Skansen Bojowy 1 Armii Wojska Polskiego. W budynku muzeum Pan przewodnik opowiedział o historii walk na przyczółku warecko-magnuszewskim. Następnie odbył się spacer okopami. Oglądano sprzęt wojskowy i artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niespodzianką była możliwość wejścia do czołgu. Zaskoczeniem okazały się również wystrzały podczas przemarszu okopami, a nie lada wyzwaniem wejście na chwiejącą się wieżę widokową.
W Górze Kalwarii uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli premierę filmu pt. Lilo i Stich, w którym to tytułowi bohaterowie kina familijnego bawili widzów ucząc ich jednocześnie tego, czym jest rodzina i odpowiedzialność.
Dziękujemy biuru podrózy "Grobus. Paweł Węglarz" za zorganizowanie wyjazdu.
20 maja w PSP im. Ks. Czesława Sadłowskiego w Zbroszy Dużej odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Znawca Baśni” poświęcony życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena. Jest on organizowany przez kierownik Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbroszy Dużej - Panią Bożenę Szcześ. Konkurs, przeznaczony dla uczniów klas III i IV z terenu Gminy Jasieniec, jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz integracji uczniów. Aby wziąć w nim udział uczestnicy musieli przeczytać wybrane baśnie i wykazać się bardzo dobrą znajomością ich treści. W tym roku w konkursie wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły z klas: IIIA, IIIC, IVA i IVC. Uczestnicy rozwiązywali test z różnymi typami zadań, w których między innymi wyjaśniali, jaka nauka płynie z wybranych baśni. Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła laureatów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Milena Piekarniak z kl. IVC, która zajęła III miejsce. Gratulujemy! Pozostali uczniowie również osiągnęli wysokie wyniki, co świadczy o ich pracy i bardzo dobrym przygotowaniu do konkursu.
Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu! Uczniom klas III życzymy powodzenia w następnej edycji.
8 maja 2025 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany corocznie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grójcu. Stanowi on wyjątkową inicjatywę promującą postawy prozdrowotne. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali piosenki o różnorodnej tematyce zdrowotnej, obejmującej m.in. kwestie związane z higieną, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy. W kategorii klas VI-VIII - Julia Leszczyńska i Maja Stykowska przygotowane przez p. Pawła Wydrycha. Słowa piosenki napisała Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak. W kategorii klas I-V wystąpiły uczennice klasy IIIc: Alicja Balcerowicz, Wiktoria Domańska, Zuzanna Krakowiak, Hanna Kwiatkowska i Łucja Przybylska. Słowa do piosenki ułożyły dziewczynki z wychowawczynią p. Lidią Matracką, która również przygotowała je do występu. Dziewczyny z piosenką „Żyję sobie zdrowo” zajęły trzecie miejsce.
Gratulujemy sukcesu!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W czwartek 8 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Apel z okazji Narodowego Święta 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości w PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i stanowi doskonałą okazję, aby podkreślić, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm. Przygotowana akademia była lekcją historii oraz pięknym świadectwem pamięci i szacunku dla przeszłości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie miała miejsce część artystyczna, w której uczniowie kl. VIB przedstawili fragmenty historii związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Artyści z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Całość dopełniły biało-czerwone dekoracje oraz nastrojowe pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego i uczennicy kl. VIIC – Nikoli Paciorkowskiej. Na zakończenie głos zabrała Pani Wicedyrektor Małgorzata Wincewicz, która podziękowała uczniom kl. VIB, VIIC i chórowi szkolnemu za piękny występ oraz uczniom z kl. VIIB, VIIC i VIIIB za przygotowanie dekoracji, a także nauczycielom, pod kierunkiem których powstało przedstawienie: p. Annie Gołdzie, p. Ewelinie Niczewskiej, p. Annie Łukasiak, p. Pawłowi Wydrychowi i p. Albertowi Krawczykowi.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Chętni uczniowie klasy 5 a wykonali makiety tajemniczego ogrodu, których inspiracją była ostatnio omawiana na lekcjach języka polskiego powieść Frances Hodgson Burnett pod tytułem ,,Tajemniczy ogród”. Autorzy wykazali się kreatywnością i ogromną wyobraźnią. Pracowali z wielkim zapałem. Prace odzwierciedlają opis powieściowego magicznego ogrodu i są jednocześnie oryginalnym podsumowaniem pracy z lekturą. Młodzi architekci do zrobienia makiety wykorzystali: styropiany, kartony, farby, rośliny żywe i sztuczne, szyszki, mech, kamienie, patyczki po lodach, plastelinę , bibułę, wełnę i wiele innych materiałów. Projekty sprawiły radość autorom, a także uatrakcyjniły lekcje i wzbudziły zachwyt społeczności szkolnej.
Na pochwałę zasługują makiety następujących uczniów:
- Antoniny Lewandowskiej i Amelii Jakubowskiej
- Marii Dąbrowskiej i Julii Komorowskiej
- Fabiana Szulca i Jakuba Komorowskiego
- Adriany Paciorkowskiej i Barbary Tobiasz
- Oliwii Łukasiak i Zuzanny Zbróg.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu z przyjemnością ogłasza wyniki Kwietniowej Krzyżówki Przyrodniczej, zorganizowanej dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się imponującą wiedzą przyrodniczą oraz spostrzegawczością. Spośród wszystkich prawidłowo rozwiązanych krzyżówek wylosowano jednego zwycięzcę i został nim Adam Pruszkowski z klasy IIIa. Gratulujemy Adamowi i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach krzyżówki – już wkrótce nowe wyzwania i ciekawe nagrody!
Szanowni Państwo,
informuję, iż dni: 13, 14 i 15 maja 2025 r. są dniamio wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uwagi na egzaminy zewnętrzne klas VIII.
Z poważaniem, Dyrektor Szkoły Katarzyna Leśniak
Zapraszamy do obejrzenia filmu z pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.
W dniu 6 maja 2025r. uczniowie klas IV a oraz IV c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik oraz Fabryki Czekolady Wedel w Warszawie.
Wycieczkę rozpoczęła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To świetne uzupełnienie lekcji przyrody, matematyki i innych przedmiotów ścisłych, które pozwala na zastosowanie wiedzy w praktyce. Centrum oferuje interaktywne eksponaty i wystawy, które pozwoliły uczniom na samodzielne przeprowadzanie eksperymentów i odkrywanie zjawisk naukowych. Była to świetna inspiracja do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i dalszego zgłębiania zainteresowań. Nauka połączona z zabawą sprzyjała rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, analizy i wnioskowania.
Uczniowie zwiedzili również, pod kierunkiem przewodnika, Fabrykę Czekolady Wedel. Poznali historię czekolady oraz proces jej produkcji, w tym uruchomienia maszyn i skosztowania ziaren kakaowca. Podczas zwiedzania uczniowie przyglądali się procesowi produkcji oraz uczestniczyli w degustacji słodkich wyrobów. Zakończenie zwiedzania fabryki zakończyła wizyta na tarasie widokowym.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W ramach powtórzenia wiadomości o glebach uczniowie z klas 7a i 7b na lekcjach geografii wykonali profile glebowe w słoikach, przy użyciu różnych materiałów naturalnych. Uczniowie mogli w praktyczny sposób zobaczyć, jak różne warstwy gleby mogą się różnić pod względem struktury, koloru i konsystencji. Uczniowie wkładali do przezroczystych słoików różne materiały, aby stworzyć warstwy przypominające profile glebowe. Każdy materiał reprezentował inną warstwę gleby. W trakcie zajęć uczniowie zauważyli, jak różnorodna jest struktura gleby. Każda warstwa miała inną konsystencję i kolor, co pomogło w zrozumieniu, jak różne typy gleby wpływają na rośliny i inne organizmy. Dodatkowo, uczniowie zauważyli, że gleby różnią się od siebie w zależności od zawartości składników organicznych i mineralnych, co ma kluczowe znaczenie dla ich użyteczności w rolnictwie i środowisku naturalnym.
Wykonanie profili glebowych w słoiku okazało się skuteczną metodą utrwalenia wiedzy w praktyce, która pozwoliła uczniom na zrozumienie struktury gleby oraz roli różnych jej składników. Działania te, oparte na obserwacji i analizie, przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat rodzajów i zastosowania gleb. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Uczniowie z klas 7a i 7b w ramach rozwoju kompetencji kluczowych przygotowali i zaprezentowali na lekcjach geografii prezentacje multimedialne na temat parków narodowych w Polsce. Każda grupa omawiała wybrany park, przedstawiając jego położenie, charakterystyczne cechy przyrodnicze, występujące gatunki roślin i zwierząt, atrakcje przyrodnicze a także formy ochrony środowiska. Wśród prezentowanych parków znalazły się m.in.: Białowieski Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy oraz Karkonoski Park Narodowy. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem – prezentacje były bogate w mapy, zdjęcia, ciekawostki i dane geograficzne.
Zajęcia miały na celu nie tylko poszerzenie wiedzy przyrodniczej, ale również rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, wyszukiwania informacji w Internecie oraz publicznego występowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Szanowni Państwo! Informuję, iż w naszej szkole dni: 28.04.2025r., 29.04.2025r. oraz 30.04.2025r i 02.05.2025r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Dyrektor, Katarzyna Leśniak
Uczniowie z klas 1 – 8 wzięli udział w II wojewódzkim konkursie plastycznym “Polskie Noblistki - źródło inspiracji”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do życia twórczości, osiągnięć i dorobku twórczego polskich noblistek. W etapie szkolnym 10.04.2025 r. komisja szkolna P. Beata Wdowiak i P. Beata Walczak przyznała:
I miejsce:
II miejsce:
1. Anna Przybylska kl.IIIA
2. Hanna Kwiatkowska kl. IIIC
3. Hanna Wenda kl. IIB
4. Maja Zakrzewska kl. VIB
III miejsce:
1. Lena Tkaczyk kl. IIB
2. Diana Zaręba kl. IIIA
3. Tymon Tennou kl. IIIA
Prace zostały przesłane do Organizatora konkursu, który dokona kwalifikacji nadesłanych prac.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Dni: czwartek 17.04, piątek 18.04 oraz wtorek 22.04 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.