"Klementyna w szkole" to nazwa projektu Fundacji Klementyna, którego celem jest wspieranie rozwoju szkolnych kół wolontariatu w 10 szkołach z południowego Mazowsza. Projekt ma na celu zaangażowanie uczniów i nauczycieli we wzmacnianie lokalnej społeczności poprzez działania wolontariackie. Fundacja zapewnia wsparcie, szkolenia i środki finansowe na realizację uczniowskiego projektu w każdej z 10 szkół. Nasza szkoła znalazła się wśród 10 wybranych, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, a wszystkim pracownikom wspaniałego urlopu 🙂
1. Msza święta w kościele parafialnym w Jasieńcu o godz. 8.00.
2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 27 czerwca 2024 o godz. 9.00 w hali sportowej w budynku B.
3. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
4. Autobusy:
- dowóz uczniów rano bez zmian,
- odjazd uczniów sprzed budynku szkoły ok. godz. 11.15 - kierunek Osiny, po powrocie kurs do Zbroszy Dużej,
- kierunek Miedzechów - Bronisławów ok. godz. 11.15.
5. Uwaga! W tym dniu nie ma obiadów!
11 czerwca 2025 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową w obecności nauczycieli posiadających specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego (p. Dorota Fołtyn), funkcjonariusza KP Policji w Grójcu - Sierżanta Huberta Różyckiego oraz Tomasza Rutkowskiego. Egzamin dotyczył obsługi technicznej roweru oraz umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem bezpieczeństwa.
17 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja dla kas I–VIII z przedstawicielami KP Policji w Grójcu.
Tematem spotkania były „Bezpieczne wakacje”. Asp. sztab. Ewelina Kozdruj przypomniała uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na rowerzystów oraz sposobie postępowania w kontakcie z osobą nieznajomą, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów.
Dla przypomnienia przedstawione zostały również zasady korzystania z numeru alarmowego 112 oraz numeru 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.
Oficjalny link z wynikami- Nasza szkoła- pozycja 63
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez ratownika medycznego. Naszym gościem był pan Tomasz Bober, który w profesjonalny sposób poprowadził lekcję z ratownictwa medycznego. Podczas zajęć dzieci uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, ponieważ pan ratownik miał doskonałe podejście do pracy z dziećmi. Dziękujemy bardzo za ciekawą lekcję.
Piątek, 20.06.2024 r, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Szczegółowe informacje dotyczące zwrotu podręczników oraz wykaz kwot znajduje się w zakładce Biblioteka
10 czerwca uczniowie klas I a, b i c wybrali się na wycieczkę tematyczną związaną z Kosmosem. Oglądali tam model lądownika księżycowego z misji Apollo 11 w skali 1:1, modele pojazdów (rakiet) kosmicznych z misji załogowych w skali 1:1, wystawę klockw LEGO (NASA i STAR WARS), kosmiczne znaczki pocztowe, naszywki wszystkich amerykaskich misji załogowych, meteoryty, w tym Księżycowy, który mogli dotknąć. Zobaczyli jedyną w Polsce wystawę figur kosmitów z filmów w pełnej skali 1:1 m.in. Avatar, Predator, Obcy, Venom. Uczniowie korzystali ze strefy rozrywki oraz tematycznych placów zabaw. Najbardziej obleganą atrakcją był Grawitomat, czyli 12 metrowa wieża spadania, jak również karuzela pod nazwą Akademia Gwiezdnej Floty. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie malowały meteoryty oraz spotkały się z kosmitami Tiną i KosMisiem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
W środę 4 czerwca w ramach współpracy z Gminną Biblioteką w Jasieńcu odbyło się głośne
czytanie dla uczniów klas pierwszych przez Panią Justynę Przybylską. Spotkanie odbyło się
w bibliotece szkolnej, do której przyszli uczniowie wraz z wychowawcami. Podczas lekcji
bibliotecznych dzieci wysłuchały trzech pouczających opowieści: „Wiewiórka Tola”,
„Wypożyczalnia skrzydeł” oraz „Bajkoterapia. Telefony alarmowe”. Potem aktywnie
rozmawiały z Gościem o treści przeczytanych historii, czytaniu książek i pracy bibliotekarza.
Na zakończenie Pani Wicedyrektor Małgorzata Wincewicz podziękowała Pani Justynie
Przybylskiej za pomoc w realizacji działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.
Dziękujemy Pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu za współpracę z naszą
biblioteką szkolną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Miło nam poinformować, że Publiczna Biblioteka w Jasieńcu rozstrzygnęła "Majową Krzyżówkę Przyrodniczą"! Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali zadanie, wylosowano jednego zwycięzcę.
Nagrodę otrzymała Jagoda Odziemska z klasy IIa.
Serdecznie gratulujemy Jagodzie i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie! Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę oraz szkołę.
2 czerwca 2025 r. na stawach w Jasieńcu odbył się piknik jubileuszowy z okazji 80-lecia istnienia Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu. Z tej okazji odbył się rekreacyjny bieg 80 kilometrów na 80-lecie, którego celem była dobra zabawa i wspólne świętowanie. Wziełi w nim udział uczniowie naszej szkoły:
1. Kacper Michałowski
2. Antoni Byliniak
3. Damian Majcher
4. Maja Zakrzewska
5. Magdalena Zielińska.
Gratulujemy!
W naszej szkole zakończył się ogólnopolski program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW skierowany do uczniów na różnych etapach edukacyjnych: klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej. Jego głównym celem było wspieranie dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego, poprzez:
-naukę udzielania i korzystania z Pierwszej Pomocy Psychologicznej,
-kształtowanie postaw sprzyjających dobrostanowi psychicznemu,
-promowanie higieny cyfrowej oraz bezpiecznego korzystania z internetu.
Zajęcia realizowane w ramach programu są dostosowane do wieku uczestników i uwzględniają ich potrzeby rozwojowe. Program oparty był na aktualnej wiedzy psychologicznej oraz standardach edukacji w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Serdeczne podziękowania kieruje do Wychowawców oraz Uczniów klas, które aktywnie wzięły udział w programie profilaktycznym Godzina dla MŁODYCH GŁÓW. Dziękujemy za zaangażowanie, otwartość na rozmowę o ważnych tematach związanych ze zdrowiem psychicznym, a także za wspólne działania na rzecz budowania bezpiecznego i wspierającego środowiska szkolnego. W szczególności dziękuję: p. Alinie Stańczak oraz uczniom klasy VII A, p. Ewelinie Niczewskiej oraz uczniom klasy VII C, p. Magdalenie Olszewicz oraz uczniom klasy VI C, p. Dorocie Smolińskej oraz uczniom klasy V B, p. Lidii Matrackiej oraz uczniom klasy III C, p. Agnieszce Oracz oraz uczniom klasy 1 B, p .Agacie Woźniak oraz uczniom klasy 1 A. Wasza obecność i aktywność w programie mają ogromne znaczenie i przyczyniają się do promowania świadomości psychicznej oraz odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii.
Dziękuje Tomasz Rudkowski Pedagog specjalny lider programu
Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2025 r. odbył się szkolny turniej "Mam Talent". Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas prezentując róznorodne umiejętnosci: od tanca i śpiewu zaczynając, poprzez akrobatykę, układanie kostki rubika, kończąc na prezentacji umiejętności rysunkowych. Wszystkie wystęy były cudowne i gorąco oklaskiwane przez publiczność. Wygrała Julia Manowiecka z klasy VII a! Gratulujemy!!!
W marcu po raz kolejny, w sesji wiosennej, uczniowie naszej szkoły z klas I-III, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Leon”. Były to testy z matematyki i sprawności zintegrowanych, czyli wiedzy ogólnej.
Jak co roku w konkursie wzięło udział ponad 1000 szkół z całej Polski. Uczniowie, biorąc w nim udział, rozwijają samodzielność, twórczość i logiczne myślenie oraz odkrywają swoje talenty. Nie jest to łatwy konkurs, gdyż wymaga od ucznia nie tylko znajomości materiału szkolnego, ale również umiejętności logicznego myślenia.
Bardzo jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy zostali laureatami tego konkursu, zajmując wysokie miejsca w Polsce.
Laureaci konkursu:
Tymon Stańczyk z klasy I c – matematyka 93% – 4 miejsce w Polsce
zintegrowane sprawności 86% - 6 miejsce w Polsce
Aleksander Trafisz z klasy I c – matematyka 79% – 10 miejsce w Polsce
zintegrowane sprawności 94% - 6 miejsce w Polsce
Tymon Tennou z klasy III a – matematyka 95% - 3 miejsce w Polsce
Zuzanna Skrzypkowska z klasy III a – matematyka 95% - 3 miejsce w Polsce
Mikołaj Niczewski z klasy III a – matematyka 85% - 7 miejsce w Polsce
zintegrowane sprawności 97% - 2 miejsce w Polsce
Alicja Balcerowicz z klasy III c- matematyka 82% - 8 miejsce w Polsce
zintegrowane sprawności 85% - 7 miejsce w Polsce
Leon Lasota z klasy III a – matematyka 82% - 8 miejsce w Polsce
Anna Przybylska z klasy III a- matematyka 80% - 9 miejsce w Polsce
Aleksander Zandecki z klasy III a – matematyka 78% - 10 miejsce w Polsce
zintegrowane sprawności 79% - 9 miejsce w Polsce
Tymoteusz Rybicki z klasy III a – matematyka 78% - 10 miejsce w Polsce
Franciszek Trzaska z klasy III a- zintegrowane sprawności 85% - 7 miejsce w Polsce
Łucja Przybylska z klasy III c - zintegrowane sprawności 85% - 7 miejsce w Polsce
Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Koordynator konkursu: Beata Wdowiak
W dniach 28–30 maja 2025 r. klasy 6a i 6c wraz z opiekunami – panią Dorotą Fołtyn, panią Magdaleną Olszewicz i panią Wandą Tkaczyk – uczestniczyły w trzydniowej wycieczce szkolnej związanej z początkiem państawa polskiego - Biskupina, Gniezna i Kruszwicy.
Pierwszego dnia po obiedzie i zakwaterowaniu udaliśmy się w podróż kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina. Było to ciekawe doświadczenie, które wprowadziło nas w klimat dawnych czasów. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, gdzie zobaczyliśmy rekonstrukcję osady z czasów kultury łużyckiej oraz poznaliśmy historię wykopalisk archeologicznych prowadzonych w tym miejscu. Drugiego dnia odwiedziliśmy Gniezno – pierwszą stolicę Polski. Zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską, w której znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha, podziemia katedralne, weszliśmy na taras widokowy, z którego podziwialiśmy piękny widok na całe miasto. Następnie zobaczyliśmy pomnik Bolesława Chrobrego, zwiedziliśmy Skarbiec Katedralny oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o historii naszego kraju. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy, skąd promem przepłynęliśmy na wyspę Ostrów Lednicki – jedno z najważniejszych miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Kruszwicę. Rozpoczęliśmy od spaceru po Nadgoplańskim Parku Krajobrazowym, podziwiając piękno przyrody. Następnie odwiedziliśmy kolegiatę romańską – jeden z najstarszych murowanych kościołów w Polsce. Na zakończenie wspięliśmy się na Mysią Wieżę, z którą związana jest legenda o królu Popielu. Wycieczka była bardzo udana – dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła lepiej zrozumieć historię Polski. Wyjazd był okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, poznania zabytków i atrakcji regionu oraz integracji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W kwietniu uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość udziału w szkolnym konkursie z języka niemieckiego, pt. „Reisen im deutschsprachigen Raum”. Polegał on na wykonaniu teczki tematycznej dotyczącej wybranego kraju niemieckojęzycznego.
W konkursie wzięło udział 6 uczennic z następujących klas: VIIa, VIIb, VIIc oraz VIIIb. Komisja miała duży problem z wyborem najlepszych prac, ponieważ wszystkie były na wysokim poziomie.
Przyznano następujące miejsca:
I miejsce - Maja Stykowska
II miejsce - Wiktoria Uler
III miejsce - Nikola Paciorkowska
Wszystkim uczestniczkom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie J.
Ewa Szwed
10 kwietnia 2025r. odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy i Literacki.
Z wielką przyjemnością i dumą ogłaszamy, iż NADIA GÓRSKA ucz. kl. 7a została Laureatem XI Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego i Literackiego. Zajęła I miejsce w kategorii: test wiedzy ze znajomości treści lektur.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.