12 września uczniowie PSP JASIENIEC wspaniale się spisali podczas turnieju Talent PKO Bank Polski Ekstraklasa. W turnieju zagrało 9 zawodników i 10 zawodniczek prowadzonych przez Naszych nauczycieli wychowania fizycznego Pana Grzegorza Molgę i Kamila Sarniaka. Chłopcy po bardzo dobrej grze zakończyli swój udział na fazie grupowej, dziewczęta w końcowej klasyfikacji zajęły 3 miejsce w turnieju i wróciły z brązowymi medalami. Najlepszą bramkarką w turnieju została Amelia Paczkowska. Oprócz turnieju każde dziecko miało przeprowadzone testy sprawnościowo - motoryczne i mogło brać udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, a atrakcji było naprawdę dużo.
6 września 2024 r. uczniowie klasy VIII a, VIII b i VII c, pod opieką p. Beaty Łapot, p. Eweliny Niczewskiej i p. Moniki Stykowskiej oraz p. dyrektor Katarzyny Leśniak, wzięli udział w Narodowym Czytaniu, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Wójta Gminy Jasieniec p. Martę Cytryńską. To już kolejna edycja tego wydarzenia, w którym nasi uczniowie mogli uczestniczyć. W tym roku czytaliśmy "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Uczniowie z dużym zaangażowaniem czytali wybrane fragmenty, a stroje pomagały wczuć się w klimat romantyzmu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Zebranie z rodzicami odbędzie się dn.11.09.2024 roku (środa) o godzinie 17.00 w hali sportowej w budynku B. Po zebraniu ogólnym wychowawcy spotkają się z rodzicami w salach lekcyjnych.Zapraszamy.
1. Msza święta w kościele parafialnym w Jasieńcu o godz. 8.00.
2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 21 czerwca 2024 o godz. 9.00 w hali sportowej w budynku B.
3. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
4. Autobusy:
- dowóz uczniów rano bez zmian,
- odjazd uczniów sprzed budynku szkoły ok. godz. 11.15 - kierunek Osiny, po powrocie kurs do Zbroszy Dużej,
- kierunek Miedzechów - Bronisławów ok. godz. 11.15.
Dnia 17 maja 2024r. odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział pięcioro uczniów:
Sprawności, z jakimi zmierzyli się uczestnicy konkursu, to: rozumienie tekstu słuchanego oraz czytanego, wypowiedź pisemna. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się również w zakresie wiadomości gramatycznych. Wszyscy dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, jednak tylko dwie osoby uzyskały wynik powyżej 90%.
Są to: Damian Makowski i Maja Stykowska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, zaś uczniowie wyróżnieni zostali także nagrodzeni voucherami podarunkowymi.
Dodatkowo, chciałabym podziękować całej klasie VII A i VII B za miłą współpracę na zajęciach języka niemieckiego w roku szkolnym 2023/2024 :)
Ewa Szwed
"Poloneza czas zacząć" - tymi słowami Pani Dyrektor Katarzyna Leśniak rozpoczęła uroczysty bal ósmoklasistów, który tradycyjnie rozpoczął się od tego tańa, przygotowanego przez p. Alberta Krawczyka. Następnie uczniowie wystąpili w krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez p. Małgorzatę Skoczylas i p. Ewelinę Niczewską. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam Miłosz Zagórowicz, który przepięknie zagrał na klawiszach solo utwór Ludovico Einaudi "Experience", a nastęnie akompanniował Sandrze Sygockiej w piosence Sanah "Nic dwa razy".
Po uroczystych przemmowach i podziękowaniach młodzież ruszyła do tańca do muzyki przygotowanej przez DJ Górala.
To był fantastyczny bal. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Rozwiązanie MAJOWEJ 2024 krzyżówki przyrodniczej brzmi: "MIESIĄC PEŁEN KWIATÓW". Otrzymaliśmy 33 prawidłowe rozwiązania. Nagrodę książkową otrzymuje:
HANNA SZEWCZYK, KL. III, PSP JASIENIEC
Gratulujemy!
3 czerwca 2024 r. odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas IV a i IV b Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu. Egzamin został przeprowadzony pod czujnym okiem asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.
Do egzaminu przystąpiła liczna grupa uczniów klas czwartych, którzy po wielu godzinach przygotowań wzięli udział w teście praktycznym. Egzamin obejmował przejazd przez tor mający na celu sprawdzenie umiejętności praktycznych uczniów w zakresie jazdy na rowerze.
Z przyjemnością informujemy, że egzamin zdało aż 38 uczniów, którzy wykazali się wymaganymi umiejętnościami. Dzięki temu, od teraz będą mogli bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po drogach publicznych.
Gratulujemy wszystkim uczniom uzyskania karty rowerowej i życzymy bezpiecznej oraz pełnej przygód jazdy na rowerze!
Dorota Fołtyn
Krzysztof Krześniak
W czerwcu zakończyliśmy konkurs pod hasłem: „Botaniczne zmagania”, w którym uczniowie mieli okazję wykazać się pasją do botaniki. W ramach konkursu, uczniowie przygotowali zielniki, które zachwyciły swoją różnorodnością, starannością wykonania oraz kreatywnością.
Celem konkursu "Botaniczne Zmagania" było:
- Zwiększenie zainteresowania uczniów botaniką i przyrodą.
- Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i opisywania roślin.
- Promowanie aktywności na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą.
- Kształtowanie postaw proekologicznych i troski o środowisko naturalne.
Uczestnicy konkursu przez kilka tygodni zbierali różnorodne gatunki roślin, które następnie suszyli i opisywali. Każdy zielnik zawierał informacje na temat wyglądu rośliny, jej środowiska naturalnego, a także ciekawostki i zastosowania w medycynie lub kuchni.
W konkursie przyznano trzy równorzędne miejsca.
Z przyjemnością ogłaszamy, że laureatami konkursu zostały: Julia Leszczyńska, Julia Kiljańska i Pola Kacprzak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe w postaci książek Biologia- Campbell. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu: „Ekopracownia- zielone serce szkoły”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie Dziękujemy również rodzicom za wspieranie dzieci w ich botanicznych przygodach.
Uczniowie klasy II A pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Wdowiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki "Leon". W formie pisemnej w sesji wiosennej z zadaniami otwartymi i zamkniętymi przystąpiło 14 uczniów. W konkursie wyłoniono 11 laureatów i 3 wyróżnienia. Jest to wielki sukces naszych uczniów! Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. GRATULACJE!!!
Laureaci: Wyróżnienie:
13 czerwca 2024r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla kas 0-VIII z przedstawicielem KP Policji w Grójcu asp. sztab. Eweliną Kozdruj dotycząca "Bezpiecznych wakacji". Przypomniano uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym ze szczególnym zwróceniem uwagi na rowerzystów oraz sposobie postępowania w kontakcie z osobą nieznajomą, ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów. Dla przypomnienia przedstawione zostały również zasady korzystania z telefonu alarmowego 112.
Koordynator ds. bezpieczeństwa
Beata Wdowiak
Prosimy o zapoznanie się z zasadami zwrotu podręczników w roku szkolnym 2023/2024 w zakładce Biblioteka lub poprzez kliknięcie w link poniżej:
The Big Challenge to ogólnopolski konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Konkurs był przeprowadzony online w kwietniu 2024r. Pytania obejmowały wiedzę z zakresu kultury, historii krajów anglojęzycznych, zagadnień gramatycznych oraz badały rozumienie teksów słuchanych. Na początku czerwca poznaliśmy wyniki oraz otrzymaliśmy nagrody. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, certyfikat oraz drobne nagrody rzeczowe: naklejki, ołówki, plakaty, notesy, książki. Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
7 czerwca 2024r. odbyło się rozdanie nagród za udział w szkolnym konkursie „Lapbook jako kreatywna prezentacja wiedzy”, który był skierowany do uczniów klas piątych i szóstych. Zadaniem uczniów było wykonanie lapbooka na wybrany temat: odnawialne źródła energii lub segregacja śmieci. Napłynęło wiele prac, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i starannością wykonanych prac. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi : książkami i pen drivami. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu: „Ekopracownia- zielone serce szkoły”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Oliwia Bąk klasa 5A
II miejsce – Lena Podymniak klasa 6A
III miejsce- Zofia Wenda klasa 5A
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas 5a i 5c brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”.
Celem projektu było rozbudzanie w młodym pokoleniu zainteresowań związanych z krajami europejskimi, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat języka, kultury, obyczajów innego państwa oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur. Europejskim krajem, który postanowili poznać uczniowie z klasy 5a była Francja natomiast klasa 5c wybrała Hiszpanię. Projekt wymagał realizacji 8 zadań, które uczniowie wykonywali na godzinach wychowawczych. Zadnia, które wykonywali uczniowie to m.in. zapoznanie się z symbolami narodowymi (flaga, hymn, godło), wykonanie słownika obrazkowego, wysłuchanie słuchowiska/obejrzenie bajki w języku obcym, wykonanie plakatu o zwierzętach i roślinach charakterystycznych dla Francji/Hiszpanii, europejskie zabawy, nauka liczebników, atrakcje Madrytu i Paryża, sławni Europejczycy, wysłuchanie hiszpańskiej/francuskiej muzyki, europejska kuchnia, wysłanie pocztówki. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie przydzielonych zadań, wykazali się dużą kreatywnością i owocną współpracą w grupach.
Za zrealizowane działania klasy otrzymały certyfikaty i podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W piątek, 7 czerwca, uczniowie z klasy 5b, 6a i 6b pod opieką p. Anny Gołdy, p. Anny Cieślak oraz p. Danuty Małachowskiej udali się na długo oczekiwaną wycieczkę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Żelazowej Woli, gdzie zwiedziliśmy oficynę, w której urodził się najwybitniejszy polski kompozytor – Fryderyk Chopin. W zwiedzanych przez nas izbach mogliśmy podziwiać własnoręcznie pisane przez kompozytora listy i zapiski bądź ich repliki. Przyjrzeliśmy się również zdjęciom ukazującym, jak budynek zmieniał się na przestrzeni wieków. W jednym z pokojów mogliśmy zobaczyć fortepian, na którym według rodzinnej legendy grywał w Paryżu Fryderyk Chopin w czasie odwiedzin u polskiego malarza Januarego Suchodolskiego. Przez krótką chwilę rozkoszując się promieniami letniego słońca mogliśmy posłuchać utworów Fryderyk Chopina granych na żywo przez bardzo młodego, utalentowanego artystę - Mikołaja Brzostowicza. Następnie spacerowaliśmy alejami przepięknego parku, gdzie oprócz pomników Chopina podziwialiśmy jego różnorodną roślinność. Następnie udaliśmy się do Nieborowa, gdzie zwiedziliśmy XVII - wieczny pałac Radziwiłłowów, który zachwyci nas barokowym wystrojem, zwłaszcza jego stylowe meble, tkaniny, obrazy i rzeźby. Po drodze zatrzymaliśmy w restauracji McDonald’s, aby coś zjeść i odpocząć w podróży.
To był ciekawy dzień, pełen zaskakujących wydarzeń, wspaniałych zabytków, nietypowa lekcja historii, która na pewno pozostanie nam w pamięci.
10 czerwca 2024 roku odbyły się zajęcia dla uczniów klasy VII B z edukacji proobronnej „EDUKACJA Z WOJSKIEM” w formie teoretycznej i praktycznej, które realizowane są przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczonych przez Ministra Obrony Narodowej.
Celem przedsięwzięcia jest:
podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa;
Koordynator ds. bezpieczeństwa
Beata Wdowiak