W dniu 04 i 05 grudnia 2014r. uczniowie klas I A, I B, I C i I D wraz z wychowawczyniami p. Marzanną Skrzypkowską, p. Jadwigą Młynarczyk, p. Dorotą Fołtyn i p. Beatą Skoneczną pojechali na wycieczkę do pobliskiej sortowni owoców " Nasz Sad" w Pabierowicach. Tam kolejno zwiedzaliśmy zakład i zapoznano nas z kolejnymi etapami sortowania jabłek. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca przy nowoczesnych maszynach i jaka jest rola pracowników. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
2 grudnia 2014 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV do Warszawy. Ten dzień był pełen atrakcji. Uczniowie obejrzeli film "Pinokio", zwiedzili komnaty Zamku Królewskiego oraz Centrum Nauki Kopernika. Po tak wyczerpującym dniu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów. Opiekunami uczniów były: p. Krystyna Merska, p. Monika Stykowska oraz p. Aneta Sewastianowicz.
W czwartek i w piątek - 20 i 21 listopada uczniowie klas IA, IB, IC i ID udali się razem ze swoimi wychowawczyniami oraz bibliotekarką szkolną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z Biblioteką Gminną oraz projektem organizowanym przez Bibliotekę Narodową, a reaizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną we współpracy z bibliotekami szkolnymi z terenu gminy Jasieniec.
Podczas spotkania bibliotekarz - p. Małgorzata Karaś oprowadziła uczniów po bibliotece, opowiedziała o jej funkcjonowaniu oraz zapoznała z zasadami wypożyczania książek zakupionych w ramach projektu, któe już wkrótce trafią do naszej szkolnej biblioteki. Bibliotekarka szkolna - p. Anna Łukasiak przypomniała uczniom o szanowaniu książek i włąściwym z nich korzystaniu.
Dla dzieci największą atrakcją tego spotkania była możliwość obejrzenia ciekawych i kolorowych książek, które już wkrótce będą mogli wypożyczać:)
Dnia 19.11.2014 r.(środa) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Zapraszamy.
Dnia 12.11.2014 r. do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego wstąpiło 70 uczniów klas pierwszych. Uroczystość Ślubowania przygotowali nauczyciele szkoły: pp. Marzanna Skrzypkowska, Dorota Fołtyn, Beata Skoneczna, Jadwiga Młynarczyk oraz Paweł Wydrych. Świadkami Ślubowania pierwszoklasistów była cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Specjalne słowa podziękowania pragniemy skierować do rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.
Uczennica klasy VI a Katarzyna Siennicka zakwalifikowała się do III etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, przygotowywanego przez Kuratorium Oświaty. Kasiu! - serdecznie GRATULUJEMY i mocno trzymamy kciuki.
Uczniowie klasy IIIB systematycznie biorą udział w Konkursie ,,Krzyżówka Przyrodnicza" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasieńcu. Tym razem nagrodę ,,Album przyrodniczy otrzymała Weronika Bogusz. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
10 listopada to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica w tym dniu czynna zgodnie z planem.
6 października 2014 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego, 13 października 2014 r. etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego, 15 października 2014 r. etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Przyrodniczego. Do II etapu (rejonowego) zakwalifikowały się Katarzyna Siennicka kl.VIa (konkurs matematyczny) oraz Julia Stykowska kl. VIa (konkurs przyrodniczy). Dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki za Kasię 6 listopada, a za Julkę 17 listopada:)
26.09.2014r.odbył się konkurs plastyczny pt. ,,OWOCE”. Skład Jury : P. Czesław Cholewa,P. Jadwiga Dąbrowska, P. Agnieszka Oracz, P. Beata Walczak. Dyplomy otrzymali:
I – miejsce
1. Janus Aleksander Kl. II B
2. Orzechowska Aleksandra KL. II B
3. Węgrzynek Dominik KL. II A
4. Podhorecki Michał Kl. II A
II – Miejsce:
III - miejsce:
Wyróżnienia :
24. 10. 2014r. Odbył się konkurs Prac plastycznych w grupach dla klas I a – II a pt. ,,Jesienne warzywa”. Jurorami byli uczniowie klas III a: Woldon Weronika, Bińkiewicz Marta, Ślusarska Julia. Dyplomy otrzymali:
I – miejsce:
II – miejsce:
III- miejsce:
Wyróżnienia:
Zaledwie 20 minut jazdy autobusem od naszej szkoły znajduje się miejsce urokliwe - rezerwat "Modrzewina" w Belsku Małym. Dnia 16.10.2014 r. klasy IIb i IIIc wraz z wychowawczyniami p. A.Oracz i G.Rączką mogły podziwiać rezerwat w jesiennych barwach. Las przywitał nas spadającymi niczym konfetti liśćmi z drzew. Na miejscu czekał na nas pan leśniczy. Spacerując po lesie opowiadał nam o zwierzętach żyjących na tym terenie. Przypomniał starszym dzieciom, a młodsze zapoznał z warstwową budową lasu, uczulał wszystkich na właściwe zachowanie w lesie. Dzieci bacznie obserwowały przyrodę i poznawały miejsca, w których gromadzą się zwierzęta - paśniki, lizawki. Rozpoznawały gatunki roślin. Ciekawostką były kuźnie (otwory) wykonane przez dzięcioły w modrzewiach. Drzewa z daleka wyglądały jakby ktoś specjalnie w ich pniach, jeden obok drugiego, wywiercił otwory. Dzieci podczas ścieżki edukacyjnej poprowadziły wywiad z leśnikiem. Zadawały wiele interesujących pytań. Na zakończenie odbyło się ognisko. Przy sprzyjającej pogodzie i świetnych humorach kiełbaski wyśmienicie wszystkim smakowały.
Dnia 13 października 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminy, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy pobliskich placówek oświaty należących do gminy Jasieniec oraz emerytowani nauczyciele. Wszystkich zebranych na uroczystości gości powitał Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak. W przemówieniu powitalnym Pan Wójt Marek Pietrzak wyraził radość ze spotkania i złożył wszystkim zebranym gościom najserdeczniejsze życzenia. Nauczycielom, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w swą pracę w naszej szkole zostały przyznane nagrody:
Nagroda Wójta:
Nagrody Dyrektora PSP w Jasieńcu:
Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy spotkania spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku. Całość uroczystości uświetnił występ muzyczny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
14 października (wtorek) - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu świetlica czynna zgodnie z planem.
pierwszy poniedziałek miesiąca:
9.30 - 10.15 - mgr Dorota Fołtyn, mgr Agnieszka Oracz
10.15 - 11.00 - mgr Ewa Kaszuba
13.00 - 13.45 - mgr Lidia Matracka, mgr Małgorzata Wincewicz
pierwszy wtorek miesiąca:
10.20 - 11.05 - mgr Grzegorz Molga
12.10 - 12.55 - mgr Aleksandra Badurska
pierwszy środa miesiąca:
9.30 - 10.15 - lic. Jadwiga Młynarczyk, mgr inż. Aneta Sewastianowicz, mgr Paweł Wydrych
11.10 - 11.55 - mgr Albert Krawczyk
13.00 - 13.45 - mgr Joanna Etnerska, mgr Anna Gwara
pierwszy czwartek miesiąca:
7.45 - 8.30 - mgr Czesław Cholewa
8.40 - 9.25 - mgr Wanda Tkaczyk
9.30 - 10.15 - mgr Krystyna Merska
10.20 - 11.05 - mgr Grażyna Rączka
11.10 - 11.55 - mgr Wiesława Rusin
13.50 - 14.35 - mgr Marzena Żurawska
14.00 - 14.45 - mgr Anna Łukasiak
pierwszy piątek miesiąca:
11.10 - 11.55 - mgr Monika Stykowska
14.00 - 14.45 - mgr Jadwiga Smolińska
ostatni poniedziałek miesiąca:
11.10 - 11.55 - mgr Agata Woźniak
ostatni wtorek miesiąca:
14.40 - 15.25 - mgr Marzanna Skrzypkowska
ostatni piątek miesiąca:
8.40 - 9.25 - mgr Dorota Rutkowska
10.20 - 11.05 - mgr Beata Skoneczna
11 października 2014r., w sobotę uczniowie klasy IIIB i IIA Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu wybrali się na rajd pod opieką Pani Wiesławy Rusin. Był to już XXIX Jesienny Złaz Turystów Michalczew - Watraszew pod nazwą ,,Śladami Księdza Tadeusza Stokowskiego". W tym dniu o godz. 8.30 wszystkie drużyny turystyczne zgromadziły się na dworcu PKP w Warce i stąd pociągiem odjechały do Michalczewa. Większość dzieci pociągiem jechała pierwszy raz. Tutaj było zwiedzanie kościoła, gdzie przewodnikiem był proboszcz parafii w Michalczewie. Kościół piękny, dwupoziomowy wywarł na zwiedzających wielkie wrażenie. Obok niego zostały usypane wały, na których znajduje się Droga Krzyżowa oraz figury świętych. Kościół w Michalczewie należy do oryginalnych świątyń w okolicy. Pierwszym proboszczem parafii w Michalczewie i budowniczym tego kościoła był Ksiądz Tadeusz Stokowski. Został zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach 2 czerwca 1990 r. Następnie uczestnicy rajdu (a było ok.200 osób) przebyli drogę pieszo z Michalczewa do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Księdza Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie. Piękna pogoda, słoneczna, uśmiech, rozmowy i piosenki śpewane przez dzieci spowodowały, że droga ok. 3 km bardzo szybko i przyjemnie minęła. W szkole, w Watraszewie najmłodsi uczniowie w strojach łowickich, pani dyrektor szkoły oraz rodzice powitali wszystkich gości chlebem i solą. Niesamowite! Tutaj atrakcji było mnóstwo i wielkie emocje! M.in. zabawy i gry sportowe, prezentacja na temat życia bohatera naszego rajdu, czyli Księdza Tadeusza Stokowskiego, quiz z tym związany oraz zasadzenie drzewka upamiętniającego patrona szkoły. Uczstnicy zlotu jedli też pyszną grochówkę! Można było się częstować ciastem, jabłkami oraz kompotem. Na zkończenie każdy piekł kiełbaskę przy ognisku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki, natomiast dyplomy, maskotki i piłki otrzymały drużyny. Dzień pełen atrakcji minął bardzo szybko. Dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu. Rajd zorganizowali: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze im. Wiktora Krawczyka w Warce oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Księdza Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie - bardzo dziękujemy! Było bezpiecznie i wspaniale! Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.
8 października 2014 r. uczniowie klas II naszej szkoły oglądali przedstawienie pt. "Świat pełen pokus" zorganizowany przez Impresariat artystyczny "Ha-Bart" w Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu. Główny bohater - wilk przestrzegał i udzielał rad dzieciom. Zwracał uwage na właściwe zachowanie, szkodliwy wpływ palenia papierosów i picia alkoholu na zdrowie. Przestrzegał przed zawieraniem znajomości z nieznajomymi osobami. Opiekunami dzieci były Pani Agnieszka Oracz, Pani Marzena Żurawska i Pani Anna Łukasiak.
25 września 2014r. uczniowie klasy IIIB i IIIC wraz z wychowawcami: P. Wiesławą Rusin, P. Grażyną Rączką, P. Marią Grzeszek byli na wycieczce w Muzeum Pułaskiego w Warce. Wzięli udział w lekcji muzealnej, zwiedzili muzeum oraz park, który otacza budynek. Na zkończenie wszyscy uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy dotyczące historii Kazimierza Pułaskiego. Wycieczka była udana.
W ramach zajęć edukacyjnych ,,Poznaję zasady ruchu drogowego” dzieci z klas pierwszych wraz z opiekunami wybrały się na zajęcia w terenie. Celem tych zajęć było uświadomienie maluchom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przygotowanie dzieci do właściwego zachowania się w ruchu ulicznym. Najmłodsze dzieci należy wprowadzać w życie najbliższego środowiska i poznawanie otoczenia, uczyć je rozpoznawania obiektów, miejsc, sygnałów, dźwięków i barw oraz właściwego zachowania na drodze. Mając świadomość zagrożeń czyhających na najmłodszych użytkowników dróg, dołożymy wspólnie starań, aby nasi podopieczni czuli się bezpiecznie i nie byli sprawcami drogowych nieszczęść. Mamy nadzieję, iż rodzice również włączą się do podejmowania inicjatyw mających na celu wzrost świadomości młodego pokolenia w celu wyrabiania nawyków prawidłowego współuczestnictwa w ruchu drogowym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zakładce: Album fotograficzny.
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju jest dobrowolną wolą rodziców. Obligatoryjny pozostaje jedynie wymóg ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia przy organizacji wycieczek i imprez zagranicznych.