Dnia 04.09.2014 r.(czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Klasy Ia, IIa, IIIa, IVa przed zebraniem ogólnym o godz. 16.00. Zapraszamy.
Plan lekcji obowiązujący od 1 września 2014 r. znajduje się w poniższych załącznikach:
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dnia 1 września (poniedziałek):
9.00 - Msza Św. w kościele w Jasieńcu
10.00 - uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu
UWAGA !!! Dowóz uczniów 1.09.2014 r. :
Odjazd uczniów sprzed budynku szkoły o godz. 12.00 – kierunek Osiny / po powrocie kurs do Zbroszy Dużej.
Kierunek Miedzechów –Bronisławów ok. godz. 12.00.
Dnia 24.06.2014 r. rodzice dzieci, które będą uczniami klas "0" w roku szkolnym 2014/2015 uzgodnili, że zakupiona zostanie wyprawka dla dzieci - wpłata 100 zł na cały rok szkolny 2014/2015 do 11 lipca 2014 r. (zbiera p. Agnieszka Sawicka) .
W poniższym załączniku znajdziecie państwo wykaz podręczników dla poszczególnych klas w roku szkolnym 2014/2015:
Dnia 24.06.2014 r. rodzice dzieci, które będą uczniami klas "I" w roku szkolnym 2014/2015 podjęli decyzję o składce na wyprawkę dla dzieci w kwocie 100 zł na cały rok szkolny 2014/2015 - wpłaty do 11 lipca 2014 r. (zbiera p. Zofia Urbańczyk).
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 27 czerwca 2014 r (piątek)
godz. 9.00 - Msza Św. w kościele w Jasieńcu
godz. 10.00 - uroczyste zakończenie na sali gimnastycznej
Wszystkich rodziców i uczniów serdecznie zapraszamy!!!
W dniach 24 i 25 czerwca 2014 roku (wtorek i środa) w godzinach 9.00 - 11.00 odbędzie się kiermasz używanych podręczników dla klas IV i V. Będzie można zakupić podręczniki, które będą obowiązywać w klasach czwartej i piątej w roku szkolnym 2014/2015. ZAPRASZAMY!!!
W dniu 24 czerwca 2014 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami klas:
"0" - godz. 18.00
"I" - godz. 19.00
Dnia 20 czerwca 2014 r. (piątek) świetlica szkolna czynna zgodnie z planem.
27 maja 2014r. uczniowie klas III byli na wycieczce w Bałtowie pod opieką p. M. Skrzypkowskiej, p. H. Otulak, p. J. Młynarczyk. Uczniowie zwiedzali Jura Park, obozowisko paleontologa, Oceanarium, Sabatówkę. Bawili się w Parku Rozrywki. Na koniec byli w Zwierzyńcu, gdzie spotkali zwierzęta z całego świata.
Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Pani Wiesławie Rusin Medal KEN za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal ten nadano na wniosek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Warszawie. Wręczenia dokonał Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak 4 czerwca 2014 r. podczas uroczystości gminnych z okazji ,,25 rocznicy wyborów do parlamentu RP 1989 r.".Pani Wiesława Rusin jest nauczycielką nauczania zintegrowanego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Turystyczno - Krajoznawczym w Warce, którego jest członkiem. Pani Rusin od wielu lat jest zaangażowana w popularyzację krajoznawstwa wśród młodzieży w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego ,,Poznajemy Ojcowiznę" organizowanego przez PTTK Zarząd Główny
w Warszawie. Przygotowywani przez nią uczniowie zdobyli wiele czołowych miejsc w konkursach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Była też nagroda GRAND PRIX.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
28 maja 2014r. dzieci klas zerowych wraz z wychowawczyniami p. B. Skoneczną, p. D. Fołtyn i p. L. Matracką, udały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka w Pacanowie, na wystawę „Bajkowy świat”. Wystawa „Bajkowy Świat” to wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja została przygotowana tak, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię i zaangażować dziecko aktywnie w proces zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Zarówno dzieci, jak i wychowawcy opuszczali wystawę, a właściwie „magiczny świat bajek” będąc pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli i przeżyli. Dzieci zachwycił również niewielki, ale piękny ogród i plac zabaw, na którym aktywnie spędziły czas. Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wrócili do oczekujących rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
Minęło już dziesięć lat odkąd nasza szkoła otrzymała imię Juliana Suskiego. Obchody tej rocznicy zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Bożena Szcześ, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Pani Justyna Przybylska, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Warce filia Jasieniec oraz dyrektorzy placówek oświatowych gminy Jasieniec.
Tradycyjnie z tej ważnej dla naszej społeczności szkolnej okazji Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców zadbały o odpowiednią oprawę uroczystościi zapewnienie uczniom licznych atrakcji.
Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, której powagi dodało wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu szkoły oraz wspomnienie sylwetki patrona – program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VB.
Następnie Pani Dyrektor Alina Jarosz wręczyła uczniom nagrody w konkursach: „Julian Suski – patron naszej szkoły” oraz „Wójt w oczach dzieci” (konkurs plastyczny dla klas O – VI) i „Gdybym został/a wójtem to…” (konkurs literacki dla uczniów klas IV – VI). Wśród nagrodzonych byli również uczniowie ze szkoły podstawowej w Zbroszy Dużej oraz dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu.
Tegoroczne obchody Święta Szkoły uświetniła także prezentacja talentów tanecznych dziewczynek z klas I i II oraz energetyczny pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów klasy IIIB, który poderwał publiczność z miejsc i wprowadził wszystkich w szampański nastrój.
Po krótkiej przerwie, w czasie której każde dziecko otrzymało słodycze oraz napoje, zaprezentowała się klasa VC w teatrzyku o tematyce ekologicznej, po czym pani dyrektor zapowiedziała niespodziankę – teatrzyk zatytułowany „Nie ma tego złego…”, w którym w role postaci z bajek wcielili się nauczyciele naszej szkoły.
Przedstawienie otrzymało ogromny aplauz od publiczności oraz słowa uznania ze strony zasiadającego na widowni Wójta Gminy Jasieniec pana Marka Pietrzaka. Zaprezentowany przez członków Rady Pedagogicznej program artystyczny był dla uczniów prawdziwą nauką poprzez świetną zabawę a zadowolone, roześmiane buzie naszych uczniów były najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie tegorocznych obchodów Święta Szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii :)
Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa nr 118 we Wrocławiu. Idea Konkursu zrodziła się w 2007 r na bazie współpracy z Ukraińskim Centrum Edukacji w Kijowie, St. Stephens Higher Secondary School w Indiach, St. Francis Xavier Catolic Primary School w Anglii. Dlatego biorą w nim udział szkoły z Ukrainy, Indii, Anglii, Portugalii, Niemiec, Danii, Słowacji, USA i z Polski. Cel to kształcenie postaw proekologicznych wśród uczniów, wzbudzanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym , pięknem przyrody, stworzenie możliwości rozwijania talentów literackich, wdrażanie do wykorzystania technologii informacyjnej w przetwarzaniu wiedzy. VII edycja „Świat ptasich prawd” odbyła się pod hasłem ,,Eko – skutecznie, dla ptaków bezpiecznie”. Z naszej szkoły w Konkursie wzięło udział 5 uczniów. Pisali pracę literacką w formie pamiętnika o zagrożeniach w czasie migracji ptaków. Główne źródła wiedzy to książki o ptakach, internet, doświadczenia rodzinne, wiadomości z lekcji. Werdykt jury okazał się dla nas bardzo pomyślny. Laureatami zostali: Adam Siedlecki z kl. VIA i Miłosz Komar z kl. VC. Pisali o bocianach. Sukces zawdzięczają sobie, ale też pozostałym uczestnikom - Julii i Łucji Stykowskim, Sandrze Dzikołowskiej - których prace były też na wysokim poziomie. Dziękujemy im za udział. Chłopcy z opiekunem p. Krystyną Merską i rodzicami zostali zaproszeni na uroczystą galę finałową 21 maja 2014 r do Wrocławia.
Marta Dąbrowska z klasy VB Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu brała udział w XXI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę", zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Zarząd Główny w Warszawie. Praca uczennicy pt.,,Warka - moje najciekawsze chwile spędzone z babcią" przygotowana pod opieką mgr Wiesławy Rusin zdobyła I nagrodę w kategorii prac indywidualnych. Bohaterką pracy jest babcia Marty. W dniach 16 -18 maja 2014 r. w Biłgoraju odbył się Centralny Zlot Laureatów XXI Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego ,,Poznajemy Ojcowiznę".
Głównym celem konkursu jest zachęcanie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej, tego wszystkiego , co znajduje się wokół. W związku z tym, że turystyka łączy pokolenia na w/w Zlot była zaproszona autorka pracy - Marta, opiekun - Pani Wiesława Rusin oraz babcia, której praca była poświęcona.Podczas trzydniowego Zlotu było przewidzianych wiele atrakcji. Uczestnicy m.in. zwiedzali: Biłgoraj, Ziemię Biłgorajską, Roztocze, Zamość, Górecko Kościelne, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Laureaci byli w Roztoczańskim Parku Narodowym oraz odwiedzili Fundację Kresy 2000 w Nadrzeczu k. Biłgoraja. Patronat Honorowy nad tegorocznym Zlotem sprawowali m.in. Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Biłgorajski, Burmistrz Biłgoraja oraz redakcja miesięcznika ,,Poznaj swój kraj". Gratulujemy Marcie ogromnego sukcesu! I życzymy dalszych w następnym roku szkolnym.
Celem konkursu było : upamiętnienie działalności Profesora Wojciecha Siemiona na rzecz odkrywania piękna języka polskiego w poezji, rozwijanie sprawności językowej w posługiwaniu się językiem ojczystym, kształtowanie świadomych i twórczych postaw wobec języka ojczystego, rozwijanie umiejętności wyrażania swoich emocji i uczuć poprzez twórczość poetycką. W odpowiedzi na zaproszenie Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona z siedzibą w Mszczonowskim Ośrodku Kultury 7 uczniów z klas IVB, VC, VIA naszej szkoły pod opieką p. K. Merskiej wzięło udział w Konkursie, a jedna uczennica indywidualnie. Warunkiem uczestnictwa było napisanie 1 wiersza, opatrzenie go godłem i wysłanie na adres mailowy Unii. Godła: Mały, Miły, Ekolog, Obserwator Biolog, Sąsiad, Mały Książę. Sześć wierszy miało tematykę bliską dziecku: o domu, o rodzinie, o przyrodzie. Jeden wiersz był o poszanowaniu tradycji polskiej i polskiej mowy w nawiązaniu do działalności Wojciecha Siemiona. Źródłem wiedzy był internet i wspomnienia rodzinne. Dużo czytania.
Spotkała nas miła niespodzianka, bo dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych, Natalia Pietrzak z kl.VB za II m Srebrną Siemionówką i Miłosz Komar z kl.VC Zieloną Siemionówką za III m. I książkami. 14 maja 2014 r uczniowie, opiekun p. K. Merska i rodzice na zaproszenie p. Barbary Kasper- Siemion wzięli udział w uroczystej gali – koncercie Unii Poetyckiej w Mszczonowie, poświęconym pamięci wielkiego aktora Wojciecha Siemiona, wspieranym przez Wolontariat ,,Dobre Serce” z Grójca. Wśród występujących byli znani aktorzy: Joanna Kasperska i Jerzy Janeczek- którzy recytowali m. in. wiersze naszych uczniów- kompozytor i pianista Janusz Tylman oraz poeta Józef Hess. Obecna była również bratanica profesora Monika Siemion – Dudek. Część artystyczną stanowiły występy uczniów z okolicznych szkół: spektakl ,,Niobe”, piosenki i układ taneczny. Nasza szkoła w nagrodę otrzymała obraz młodej malarki ze Stowarzyszenia Twórców Ziemi Grójeckiej Anny Darii Merskiej. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, zgromadzeni z uwagą słuchali wspomnień o Panu Profesorze Siemionie, a młodzi twórcy otrzymali doping do dalszej aktywności. Była to też wspaniała promocja naszej szkoły. Udzielaliśmy krótkich wywiadów do prasy.
8 maja 2014 r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Warszawie.
Uczniowie:
1. Zwiedzali Warszawski Ogród Zoologiczny;
2. Spacerowali i zwiedzali z przewodnikiem Stare Miasto;
3. Byli w Manufakturze Cukierków - poznali ,,starą", czyli ręczną metodę produkcji cukierków i lizaków, otrzymali słodką paczuszkę oraz robili zakupy;
4. Integrowali się w Centrum Zabaw dla dzieci w Colorado.
Dzień minął bardzo szybko, pogoda też dopisała. Wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci uczniów. Najwięcej emocji dostarczył przejazd schodami ruchomymi.
Uczniowie PSP w Jasieńcu z klas IV-VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Galileo”, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Odbył się on w marcu 2014 r. Z Polski zgłosiły się do tego etapu 2222 osoby, a z naszej szkoły 46. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, a składał się on z 26 pytań. Sprawdzał wiedzę polonistyczną i znajomość lektur. Był świetnym, bo obiektywnym sprawdzianem dla ucznia. Uczniowie solidnie przygotowali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego, pań: K. Merskiej, J. Smolińskiej i A. Łukasiak. Rozwiązywali testy przygotowane przez panie, testy z poprzednich lat, czytali lektury. Konkurs okazał się szczególnie przyjazny dla klasy IV.
Dobre przygotowanie zaprocentowało dobrymi wynikami. Łucja Stykowska z kl. IVB zajęła 5m i otrzymała ,,Dyplom laureata” oraz nagrodę książkową, Aleksandra Magdziarz z kl. IVB i Adam Siedlecki z kl.VIA za 7m ,,Dyplom laureata”! Wyróżnienie dostali: Aneta Prykiel z kl. IVA (15m), Katarzyna Siennicka i Julia Stykowska z kl.Va (14 m), Mateusz Kujawski z kl.VIB (11m), Małgorzata Sotek z kl. VIB, Kinga Grzesiak z kl. VIB (15 m). Pozostali uczniowie dostali dyplomy uznania za równie dobre wyniki w skali kraju. Gratulujemy!
21 maja 2014 r. (środa) odbędzie się Święto Szkoły. Do godziny 9.00 zajęcia lekcyjne odbywaja się zgodnie z planem. W programie Święta:
- Rozpoczęcie uroczystości godz. 9.00,
- Wniesienie Sztandaru Szkoły,
- Hymn Szkoły,
- Przedstawienie o Patronie Szkoły,
- Taniec nowoczesny w wykonaniu uczniów kl. I i II,
- Przedstawienie ekologiczne uczniów kl. Vc,
- Taniec uczniów kl. IIIb,
- Przedstawienie pt. "Nie ma tego złego ..." w wykonaniu nauczycieli - godz. 11.00,
- Rozstrzygnięcie konkursów.
Po zakończeniu uroczystości zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem.