Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkowi” organizowany jest po raz trzeci przez Oddział Regionalny KRUS Warszawa.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice plastycznej, o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym.
Nagrody dla I grupy wiekowej (klasy I - III)
I – nagroda o wartości 300 zł
II – nagroda o wartości 200 zł
III – nagroda o wartości 150 zł
Wyróżnienie o wartości 100 zł
Nagrody dla II grupy wiekowej (klasy IV - VI)
I – nagroda 1100 zł
II – nagroda o wartości 850 zł
III – nagroda o wartości 700 zł
Wyróżnienie o wartości 500 zł
Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie:)
Uczniowie klasy IIC wraz z wychowawczynią systematycznie rozwiązują zadania zamieszczone w czasopiśmie ortograficznym „Ortofanek” i wysyłają rozwiązania do redakcji. Koszulki „Ortofanka” za prawidłowe rozwiązanie konkursu ze 166. numeru (grudniowego) wygrali: Jarosław Kapis i Marek Kapis. Przypominamy – poprzednią nagrodę otrzymała Natalia Kardyni. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy.
Zebrania klas 0 - VI odbędą się 22 stycznia (wtorek) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
Zakończyliśmy akcję "Góra Grosza". Wszystkim klasom gratulujemy i poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce - IIB - 149,87 zł
II miejsce - IVC - 127,70 zł
III miejsce - VB - 86,68 zł
IV miejsce - IB - 78,72 zł
V miejsce - IA - 65,94 zł
VI miejsce - IVB - 65,49 zł
VII miejsce - IIIA - 51,09 zł
VIII miejsce - VA - 48,33 zł
IX miejsce - VIB - 45,64 zł
X miejsce - VIA - 43,00 zł
XI miejsce - IVA - 35,02 zł
XII miejsce - IIC - 11,55 zł
XIII miejsce - IC - 10,72 zł
Obchody Roku Piotra Skargi zostały wpisane w naszej szkole do Programu Wychowawczego na rok szkolny 2012/2013. Przedsięwzięcie to w postaci scenariuszy lekcji i konkursów zostało zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz opublikowane w ogólnopolskim czasopiśmie „Wszystko dla szkoły”. Zawiera pakiet lekcji z instrukcją, gdzie w internecie można szukać podstawowych informacji o wielkim Polaku Piotrze Skardze. Uzupełnieniem tej wiedzy jest gazetka szkolna. Ważnym i udanym działaniem było nagranie audycji dla Radia „Mazowsze” pt. „Rok Piotra Skargi”, która była „tematem wiodącym dnia” 14 grudnia 2012 roku.
W części pierwszej uczniowie wzięli udział w sesji „naukowej” poświęconej Piotrowi Skardze, ukazującej Jego życie i działalność. Oczywiście nie zapomnieli o Jego związkach z Grójcem. Wystąpili: Anna Błażejewska, Monika Gut, Wiktoria Duch, Kamil Szymczak, Patryk Majak z klasy VIB; Gabrysia Lutek z klasy IIC; Mateusz Narożniak i Bartłomiej Tuszyński z klasy IVC; Julia Stykowska z klasy IVA; Julia Szturo z klasy VA; Katarzyna Mikołajczyk, Patrycja Komar, Kamil Zalewski i Patryk Kwiatkowski z klasy VIA. W części drugiej zostały zaprezentowane prace, które zdobyły wyróżnienie w konkursie szkolnym pt. „Napisz przemówienie dla przewodniczącego samorządu uczniowskiego o potrzebie nauki i miłości Ojczyzny”. Swoje prace czytali: Paulina Walczak, Amelia Rosłoń, Katarzyna Siennicka, Karolina Król, Aleksandra Glinka, Karolina Cytryńska, Jakub Woldon z klasy IVA; Małgorzata Sotek, Wiktoria Walczak i Mateusz Kujawski z klasy VB; Jan Rosłoń z VA, Monika Lewandowska, Magdalena Tul, Katarzyna Walczak, Aleksandra Maciak z klasy VIB. Przedsięwzięcie o Piotrze Skardze i audycję przygotowały Krystyna Merska i Anna Łukasiak.
W ramach społecznej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” mająca na celu popularyzowanie codziennego głośnego czytania wśród dzieci w dniu 11.01.2013 roku w świetlicy szkolnej Pani Lidia Matracka bibliotekarka szkolna wprowadziła dzieci w świat niezwykłej baśni pt.,, Najpiękniejsza z pięknych” z tomiku - Baśnie z Wyspy Lanka. Udział w akcji ma na celu rozbudzanie w dzieciach zaciekawienia książką poprzez poznawanie literatury, nabywanie nawyków czytelniczych i poszanowania książek oraz uświadomienie ważnej roli czytania dzieciom dla ich wszechstronnego rozwoju. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali baśń, a następnie wykonali ilustracje do wysłuchanego tekstu.
Uczniowie ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami biorą udział w akcji charytatywnej -,,Zbieramy nakrętki” polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek. Zebrane nakrętki z butelek po napojach zostaną przeznaczone na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich-POMOC MALTAŃSKA.
Celem akcji jest pomoc osobom chorym. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, a dzieciom przynoszącym nakrętki serdecznie dziękujemy za udział w akcji, ich zaangażowanie oraz za wielki dar serca. :):):)
W dniu 11 stycznia (piątek) zajęcia w klasach 0 - III odbywają się zgodnie z planem lekcji. W czasie zajęć dzieci będą uczestniczyły w zabawie choinkowej:
- kl. "0" - 9.00 - 10.15
- kl. I - III - 10.30 - 12.45
W dniu 18 stycznia (piątek) w godz. 16.00 - 18.30 odbędzie się zabawa choinkowa dla klas IV - VI.
Uczniowie klasy IB pod kierunkiem wychowawczyni Pani Wiesławy Rusin wykonali prace plastyczno-techniczne o tematyce bożonarodzeniowej. Można je obejrzeć na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu.
Wójt Gminy Jasieniec, Dyrekcja, Rada Pedagogiczna
i Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Juliana Suskiego w Jasieńcu
zapraszają na
na IX Gminne Spotkanie Świąteczne
pod hasłem „Leć kolędo ponad światem…”
organizowane w dniu
5 stycznia 2013 roku o godzinie 17.00
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego
przy ulicy Szkolnej 7.
W programie koncert kolęd w wykonaniu
mieszkańców Gminy Jasieniec i Gości.
Wstęp wolny
Dużo uśmiechu, miłości, radości, szczęścia i wrażliwości w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2013.
Uwaga Rodzice !!! 11 grudnia (wtorek) w naszej szkole odbędzie się dzień otwarty. Nauczyciele będą dyżurować w tym dniu w godz. 15.00 - 16.00.
Już po raz IX odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w historii naszego środowiska. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 5 stycznia 2013 r. o godz. 17.00, które odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.
Karta_Zgloszenia_Lec_koledo.doc
Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły do dnia 21.12. 2012 r.
W dniu 6 grudnia 2012r. 54 uczniów z klas drugich pojechało na wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Grójcu. Przywitał nas Pan kpt. Grzegorz Michalski. Oprowadził uczniów po całym budynku Komendy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda " od kuchni" praca strażaków. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę treningową dla strażaków, salę konferencyjno- szkoleniową i inne pomieszczenia służące pracownikom straży pożarnej. Zobaczyliśmy pomieszczenie "dyspozytora" w którym odbiera się zgłoszenia dotyczące pożarów, wypadków drogowych i innych wymagających interwencji strażaków. Strażak pełniący służbę zademonstrował dzieciom sposób odbierania zawiadomień. Najbardziej
jednak uczniowie byli zainteresowani sprzętem używanym przez strażaków. Mieli okazję przymierzyć kaski strażackie, ubranie a także obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz samochody strażackie. Mogli obejrzeć przykładową akcję ratowniczą pokazaną przez strażaków- gaszenie pożaru, wynoszenie poszkodowanego z pożaru, udzielaniu mu pierwszej pomocy. Uczniowie uzyskali mnóstwo nowych , ciekawych informacji na temat pracy strażaków. Byli bardzo zadowoleni ze spotkania ze strażakami i wyrazili chęć ponownej wizyty. Na ręce pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu składają podziękowania wychowawcy klas i Dyrekcja Szkoły.
29 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny Turniej Wiedzy "Bezpiecznie na wsi". Gościliśmy zespoły uczniów z PSP im. Ks. Czesława Sadłowskiego ze Zbroszy Dużej z opiekunem Panią Bożeną Szcześ oraz PSP im. UNICEF z Lewiczyna wraz z opiekunem Panem Cezarym Kowalskim. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy VI : Wiktoria Duch, Katarzyna Sawicka oraz Kamil Szymczak pod opieką Pani Anety Sewastianowicz oraz Pani Doroty Fołtyn.
Organizatorami turnieju była Państwowa Inspekcja Pracy w Warszawie reprezentowana przez Panią Izabelę Niedzielę oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odział terenowy w Grójcu reprezentowana przez Pana Tomasza Wawrzyniaka.
Konkurs poprzedziły szkolenia dla wszystkich uczniów każdej ze szkół przeprowadzone przez przedstawicieli PT KRUS w Grójcu i PIP w Warszawie . Uczniowie otrzymali materiały promujące bezpieczeństwo, wskazujące przepisy i zasady , które należy przestrzegać dla bezpieczeństwa ludzi pracujących i mieszkających na wsi, a przede wszystkim dzieci do lat 16. Poznali podstawową wiedzę na temat występujących na wsi zagrożeń dla życia i zdrowia oraz wskazówki jak ich uniknąć.
Turniej Wiedzy składał się z trzech zadań: testu, krzyżówki oraz części opisowej. Pytania były niełatwe, ale drużyny starały się udzielać tylko prawidłowych odpowiedzi. Po bardzo wyrównanych zmaganiach ogłoszono wyniki:
I miejsce - PSP w Jasieńcu
II miejsce - PSP w Lewiczynie
III miejsce - PSP w Zbroszy Dużej
Każdy z uczestników turnieju otrzymał upominek. Drużyny zdobyły również dla swoich szkół bardzo cenne nagrody: PSP w Jasieńcu - kamerę cyfrową, PSP w Lewiczynie - aparat fotograficzny, PSP w Zbroszy Dużej - wieżę stereofoniczną. Wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami a przede wszystkim organizatorom i ich przedstawicielom bardzo dziękujemy za możliwość przeprowadzenia w naszej szkole turnieju i mile spędzony czas.
Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza zaprocentuje większą świadomościąwśród naszej społeczności i uchroni przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, a w konsekwencji przed niebezpiecznym zdarzeniem, wypadkiem.
Pamiętajmy !!!
Ważna wśród dorosłych i dzieci jest świadomość zagrożeń, bo łatwiej zapobiegać i unikać sytuacji i miejsc niebezpiecznych – a tym samym nieprzewidzianego wypadku!
Dnia 28 listopada 2012 roku w godzinach popołudniowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu, z inicjatywy Wójta gminy Jasieniec p. Marka Pietrzaka przy współpracy dyrekcji szkoły p. Aliny Jarosz odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych – radni i pracownicy Urzędu Gminy Jasieniec.
Część teoretyczną szkolenia poprowadził p. Grzegorz Molga, nauczyciel PSP w Jasieńcu, który jest certyfikowanym ratownikiem WOPR-u. Następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy szkolenia podzieleni na siedem kilkuosobowych grup ćwiczyli zabiegi resuscytacyjne na fantomach pod czujnym okiem przeszkolonych w tej materii nauczycieli naszej szkoły, pp: Doroty Rutkowskiej, Anety Sewastianowicz, Beaty Skonecznej, Moniki Stykowskiej, Małgorzaty Wincewicz, Marzeny Żurawskiej oraz Grzegorza Molgi.
Szkolenie miało na celu nabycie nie tylko wiedzy nt. procedur ratowania życia ludzkiego, co jest ustawowym obowiązkiem każdego z nas, ale także umiejętności praktycznych i odwagi do podejmowania zabiegów resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dalekosiężnym skutkiem przeprowadzonego przedsięwzięcia będzie też z pewnością wzrost poczucia bezpieczeństwa w naszej społeczności lokalnej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce : Album fotograficzny.