• "JESIEŃ W KRAINIE MANDALI"

    "JESIEŃ W KRAINIE MANDALI"
    W dniu 21.11.2012r. uczniowie z grupy świetlicowej już kolejny raz wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Jesień w krainie mandali".
    Komisja w składzie B. Skoneczna, E. Kaszuba, B. Walczak wzięła pod uwagę pomysłowość i estetykę prac.
     
    I miejsce - Woldon Weronika Ia
                   Sygocka Anna kl. IIIa
                   Sosińska Kinga IIIa
     
    II miejsce - Pietrzak Ewelina IIb
                    Maroszek Łucja IVa
                    Dusza Jan VIc
     
    III miejsce - Szpinalska Zuzanna IIa
                     Dusza Zuzanna IIIa
                     Magdziarz Aleksandra IIIb
     
    Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Prace umieszczono na wystawce, które wszyscy mogą podziwiać. Gratulujemy :)
  • TURNIEJ WIEDZY "BEZPIECZNIE NA WSI"

    TURNIEJ WIEDZY "BEZPIECZNIE NA WSI"

    29 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny Turniej Wiedzy "Bezpiecznie na wsi". Gościliśmy zespoły uczniów z PSP im. Ks. Czesława Sadłowskiego ze Zbroszy Dużej z opiekunem Panią Bożeną Szcześ oraz PSP im. UNICEF z Lewiczyna wraz  z opiekunem Panem Cezarym Kowalskim. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy VI : Wiktoria Duch, Katarzyna Sawicka oraz Kamil Szymczak pod opieką Pani Anety Sewastianowicz oraz Pani Doroty Fołtyn.

    Organizatorami turnieju była Państwowa Inspekcja Pracy w Warszawie reprezentowana przez Panią Izabelę Niedzielę oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odział terenowy w Grójcu reprezentowana przez Pana Tomasza Wawrzyniaka.

    Konkurs poprzedziły szkolenia dla wszystkich uczniów każdej ze szkół przeprowadzone przez przedstawicieli PT KRUS w Grójcu i PIP w Warszawie . Uczniowie otrzymali materiały promujące bezpieczeństwo, wskazujące przepisy i zasady , które należy przestrzegać dla bezpieczeństwa ludzi pracujących i mieszkających na wsi, a przede wszystkim dzieci do lat 16. Poznali podstawową wiedzę na temat występujących na wsi zagrożeń dla życia i zdrowia oraz wskazówki jak ich uniknąć.

    Turniej Wiedzy składał się z trzech zadań: testu, krzyżówki oraz części opisowej. Pytania były niełatwe, ale drużyny starały się udzielać tylko prawidłowych odpowiedzi. Po bardzo wyrównanych zmaganiach ogłoszono wyniki:

    I miejsce - PSP w Jasieńcu

    II miejsce - PSP w Lewiczynie

    III miejsce - PSP w Zbroszy Dużej

    Każdy z uczestników turnieju otrzymał upominek. Drużyny zdobyły również dla swoich szkół bardzo cenne nagrody: PSP w Jasieńcu - kamerę cyfrową, PSP w Lewiczynie - aparat fotograficzny, PSP w Zbroszy Dużej - wieżę stereofoniczną. Wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami a przede wszystkim organizatorom i ich przedstawicielom bardzo dziękujemy za możliwość przeprowadzenia w naszej szkole turnieju i mile spędzony czas.

    Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza zaprocentuje większą świadomościąwśród naszej społeczności i uchroni  przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, a w konsekwencji przed niebezpiecznym zdarzeniem, wypadkiem.

    Pamiętajmy !!!
    Ważna wśród dorosłych i dzieci jest świadomość zagrożeń, bo łatwiej zapobiegać i unikać sytuacji i miejsc niebezpiecznych – a tym samym nieprzewidzianego  wypadku!

  • SZKOLENIE Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

    SZKOLENIE Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

    Dnia 28 listopada 2012 roku w godzinach popołudniowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu, z inicjatywy Wójta gminy Jasieniec p. Marka Pietrzaka przy współpracy dyrekcji szkoły p. Aliny Jarosz odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych – radni i pracownicy Urzędu Gminy Jasieniec.

                Część teoretyczną szkolenia poprowadził p. Grzegorz Molga, nauczyciel PSP  w Jasieńcu, który jest certyfikowanym ratownikiem WOPR-u. Następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy szkolenia podzieleni na siedem kilkuosobowych grup ćwiczyli zabiegi resuscytacyjne na fantomach pod czujnym okiem przeszkolonych w tej materii nauczycieli naszej szkoły, pp: Doroty Rutkowskiej, Anety Sewastianowicz, Beaty Skonecznej, Moniki Stykowskiej, Małgorzaty Wincewicz, Marzeny Żurawskiej oraz Grzegorza Molgi.

                Szkolenie miało na celu nabycie nie tylko wiedzy nt. procedur ratowania życia ludzkiego, co jest ustawowym obowiązkiem każdego z nas, ale także umiejętności praktycznych i odwagi do podejmowania zabiegów resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dalekosiężnym skutkiem przeprowadzonego przedsięwzięcia będzie też z pewnością wzrost poczucia bezpieczeństwa w naszej społeczności lokalnej.

                Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce : Album fotograficzny.

     

  • KTO CZUWA NAD NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM

    KTO CZUWA NAD NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM

    Dnia 14 listopada 2012 roku uczniowie klas II byli na wycieczce w Powiatowej Komendzie Policji w Grójcu. W zwiedzaniu obiektu wzięło udział 55 uczniów. Dzieci zwiedziły budynek Komendy, a szczególnie zainteresowani byli pomieszczeniami przeznaczonymi dla zatrzymanych. Panie Policjantki pokazały uczniom akcesoria, których używają policjanci w swojej codziennej pracy: kajdanki, kamizelki kuloodporne, tarcze ochronne. Uczniowie wysłuchali prelekcji policjantek na temat bezpieczeństwa w trakcie poruszania się w ruchu ulicznym, a także o niebezpieczństwach czyhających na dzieci na stronach internetowych. Uczniowie obejrzeli także dwa filmiki - kreskówki nawiązujące do tematyki poruszonej prelekcji. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania i wyrazili chęć ponownej wizyty w Komendzie Policji. Uczniowie, Wychowawcy i Dyrekcja szkoły bardzo dziękują Powiatowej Komendzie Policji w Grójcu za mile spędzony czas:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI !!!

    ZEBRANIE Z RODZICAMI !!!

    20 listopada (wtorek) 2011 r.  odbędą  się zebranie rodziców z wychowawcami w klasach. Prosimy o zapoznanie się z  harmonogramem spotkań:

    0A - 16.30 - sala nr 1a - p. Dorota Fołtyn

    0B - 16.30 - sala nr 1 - p. Marzena Żurawska

    IA - 17.00 - sala nr 2 - p. Agnieszka Oracz

    IB - 17.00 - sala nr 1b - p. Wiesława Rusin

    IC - 16.00 - sala nr 2 - p. Grażyna Rączka

    IIA - 16.00 - sala nr 5 - p. Jadwiga Młynarczyk

    IIB - 17.00 - sala nr 4 - p. Marzanna Skrzypkowska

    IIC - 17.00 - sala nr 5 - p. Hanna Otulak

    IIIA - 16.00 - sala nr 9 - p. Agnieszka Oracz

    IIIB - 16.30 - sala nr 3 - p. Małgorzata Maciejewska

    IVA - 17.00 - sala nr 19 - p. Czesław Cholewa

    IVB - 17.00 - sala nr 18 - p. Jadwiga Smolińska

    IVC - 17.00 - sala nr 10 - p. Magdalena Olszewicz

    VA - 17.00 - sala nr 13 - p. Monika Stykowska

    VB - 17.00 - sala nr 17 - p. Aneta Sewastianowicz

    VIA - 17.00 - sala nr 22 - p. Anna Łukasiak

    VIB - 17.00 - sala nr 11 - p. Krystyna Merska

    VIC - 17.00 -świetlica - p. Małgorzata Wincewicz

  • UWAGA RODZICE !!!

    UWAGA RODZICE !!!

    Rodzice uczniów , którzy uważają, że mają niski dochód, proszeni są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasieńcu, celem sprawdzenia, czy ich dziecko może być zakwalifikowane do bezpłatnych posiłków.

  • "SKARB DOBROCI" - KLASY 0 A i B

    "SKARB DOBROCI" - KLASY 0 A i B

    8 listopada 2012r. uczniowie kl. 0A i 0B brali udział w spektaklu artystycznym pt. „Skarb Dobroci”  wystawionym w Grójeckim Ośrodku Kultury.

    Baśniowe przygody niesfornego małego Dyzia przeniosły dzieci do wspaniałej i pełnej radości Krainy Dobroci. Baśń podejmowała tematy wychowawcze takie jak: szczerość, prawdomówność, pracowitość, uczynność oraz uśmiech. Wspaniali aktorzy, kostiumy, światła oraz muzyka i piosenki wciągnęły dzieci do wspólnej zabawy ucząc jednocześnie pracowitości i zasad kulturalnego zachowania się.

    Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Markowi Pietrzakowi, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tym widowisku, dobrze się bawić i przypomnieć sobie czym powinniśmy się kierować w życiu.

  • ŚLUBOWANIE KLAS I

    ŚLUBOWANIE KLAS I

    8 listopada 2012 roku 64 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Suskiego w Jasieńcu przystąpiło do ślubowania. Do sali dzieci weszły przy dźwiękach poloneza. Następnie przedstawiły ciekawy program dotyczący szkoły, ruchu drogowego oraz uczący patriotyzmu. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty tańcząc kujawiaka oraz trojaka. Zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście obdarowali ich brawami i upominkami. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i dyskoteką dla pierwszaków.

  • KRZYŻÓWKA PRZYRODNICZA

    KRZYŻÓWKA PRZYRODNICZA

    Uczniowie klasy I B pod kierunkiem wychowawczyni Pani Wiesławy Rusin biorą udział w Gminnym Konkursie Przyrodniczym. Nagrodę zdobyła Julia Radomska - album o zwierzętach. Gratulujemy.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Dnia 12 października 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminy, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy pobliskich placówek oświaty należących do gminy Jasieniec oraz emerytowani nauczyciele.

    Następnie wszystkich zebranych na uroczystości gości powitali: dyrektor PSP w Jasieńcu Pani Alina Jarosz, Wójt Gminy Jasieniec Pan Marek Pietrzak, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Pani Justyna Przybylska.

    W przemówieniu powitalnym Pan Wójt Marek Pietrzak wyraził radość z powodu licznego przybycia na spotkanie zaproszonych gości i złożył wszystkim zebranym gościom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyła się Pani Alina Jarosz oraz Pani Justyna Przybylska.

    Nauczycielom, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w swą pracę zostały przyznane nagrody:

    Nagroda Ministra – Pani Krystyna Merska – nauczyciel PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu

    Nagroda Wójta:

    • Pani Wiesława Rutkowska – nauczyciel PSP im. Ks. Cz. Sadłowskiego w Zbroszy Dużej
    • Pani Katarzyna Leśniak – nauczyciel Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu
    • Pani Hanna Otulak – wicedyrektor PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu
    • Pani Aneta Sewastianowicz – nauczyciel PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu
    • Pan Czesław Cholewa - nauczyciel PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu

    Nagroda Dyrektora PSP w Jasieńcu:

    • Pani Dorota Rutkowska
    • Pani Wiesława Rusin
    • Pani Beata Skoneczna
    • Pani Dorota Fołtyn
    • Pani Marzena Żurawska
    • Pani Lidia Matracka
    • Pani Agnieszka Oracz
    • Pani Wanda Tkaczyk
    • Pani Grażyna Rączka

    Po oficjalnej części wszyscy zaproszeni goście spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku. Całość uroczystości uświetnił występ muzyczny zespołu „Cantabile”.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.

     

     

  • PLAN LEKCJI I KOŁA ZAINTERESOWAŃ

    PLAN LEKCJI I KOŁA ZAINTERESOWAŃ

    W zakładce PLAN LEKCJI dostępny jest plan dla uczniów klas 0 - VI na rok szkolny 2012/2013. Natomiast w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE zamieszczony jest harmonogram kół zainteresowań :)

  • UWAGA RODZICE !!! ZEBRANIE !!!

    UWAGA RODZICE !!! ZEBRANIE !!!

    Zebranie z rodzicami klas 0 - VI  PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu odbędzie się 27 września 2012 r. (czwartek) o godz. 17.00 . Wszystkich rodziców zapraszamy najpierw na zebranie ogólne ( sala gimnastyczna), a następnie na spotkanie z wychowawcami w klasach.

  • Pożegnanie śp. Teresy Kumorek (1929-2012)

    Pożegnanie śp. Teresy Kumorek (1929-2012)

    W dniu 18 września 2012 roku pożegnaliśmy śp. Teresę Zofię Kumorek zmarłą 15 września br. w Nowym Mieście. Pogrzeb odbył się w Zbroszy Dużej. Mszę świętą pogrzebową odprawił ks. Prałat Czesław Sadłowski, który w homilii nawiązał do osobistej znajomości z Panią Teresą, wspominając jej zaangażowanie w powstanie i późniejsze utrzymanie kaplicy w Łychowskiej Woli.

    W imieniu byłych nauczycieli i pracowników szkół śp. Teresę pożegnała Pani Marianna Nowakowska z Woli Boglewskiej, a w imieniu wszystkich pracowników oświaty uczyniła to Pani Alina Jarosz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu. Uroczystościom  pogrzebowym towarzyszył poczet sztandarowy naszej szkoły.

    Egzekwie pogrzebowe poprowadzili ks. Prałat Czesław Sadłowski i ks. Kanonik Ryszard Kania, Proboszcz Parafii Zbrosza Duża, którzy wraz ze zgromadzonymi uczestnikami tych smutnych uroczystości odprowadzili zmarłą na miejscowy cmentarz parafialny - na wieczny spoczynek.

    Pani Teresa Zofia Kumorek z domu Ryfczyńska urodziła się 11 stycznia 1929 roku w Małej Wsi jako córka Wawrzyńca i Heleny z Pietrzaków.

    Szkołę powszechną ukończyła w Belsku. Z powodu okupacji niemieckiej miała dwuletnią przerwę w nauce. Po zakończeniu wojny w 1945 roku zaczęła uczęszczać do gimnazjum ogólnokształcącego w Małej Wsi - po ukończeniu trzeciej klasy przeniosła się do Państwowego Liceum Pedagogicznego w Mogielnicy, które opuściła na własną prośbę 16 lutego 1949 roku i zatrudniła się  w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrociszewie  Gmina Lechanice, w zastępstwie za urlopowanego nauczyciela Stanisława Bawarskiego, gdzie pracowała do 30 czerwca tegoż roku

    Od 1 września 1949 roku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Gośniewicach Gmina Jasieniec – przepracowała tu cztery lata - przenosząc się w 1953 roku do Szkoły Podstawowej w Łychowskiej Woli, z którą była związana aż do przejścia na emeryturę 13 czerwca 1979 roku, po przepracowaniu 30 lat w zawodzie nauczycielskim.

    Od 1977 roku pełniła funkcję Kierownika Punktu Filialnego, kiedy to Szkoła Podstawowa w Łychowskiej Woli została przekształcona w punkt filialny Zbiorczej Szkoły Gminnej w Jasieńcu. Także i  po przejściu na emeryturę, pełniła jeszcze przez pewien czas wspomnianą funkcję kierowniczą.

    W 1952 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne w Pułtusku, a w 1975 roku Studium Przedmiotowo – Metodyczne w Warszawie.

    Dnia 4 października 1974 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za 25-letnią nienaganną pracę pedagogiczną. Była członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

    W dniu 26 czerwca 1954 roku zawarła związek małżeński ze Stanisławem Kumorkiem – nie mieli dzieci.

    Mieszkała w sąsiedztwie szkoły w Łychowskiej Woli. Gdy zaszła taka potrzeba, opiekowała się Panią Zofią Hein, wieloletnią kierowniczką Szkoły Podstawowej w Łychowskiej Woli, aż do jej śmierci w 1991 roku.

    Od kilku lat chorowała – miała trudności w poruszaniu się. Choroba spowodowała, że musiała ograniczyć swoją aktywność. Mimo choroby była człowiekiem pogodnym i otwartym na innych.

     

    „Być nauczycielem – to znaczy nie wykonywać zawód, lecz realizować misję, pełnić posłannictwo”.

    Zdjęcia w zakładce - Album Fotograficzny

     

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 !!! - 03.09.2012 r.

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2012/2013 !!! - 03.09.2012 r.

    Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 dnia 3 września (poniedziałek):

    8.00 - Msza Św. w kościele w Jasieńcu

    9.00 - Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej PSP im. J. Suskiego w Jasieńcu.

    Po rozpoczęciu uczniowie przebywają do godz. 11.00 z wychowawcami.

    UWAGA !!! Dowóz uczniów 3.09.2011 r. zgodnie z rozkładem jazdy jaki obowiązywał w trakcie roku szkolnego 2011/2012.

    Odwóz uczniów:

    - kierunek Bronisławów-Miedzechów : 11.00

    - kierunek Osiny:  11.00

    - kierunek Zbrosza Duża: 11.30.

     

  • UWAGA RODZICE !!!

    UWAGA RODZICE !!!

    W dniu 14 czerwca 2012 r. Rada Ministrów przyjęła:

    • uchwałę Nr 93/2012 w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. - „Wyprawka szkolna"
    • rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników.

    Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi  informacjami w poniższym załączniku:

    wyprawka_szkolna_2012__ogloszenie.doc

    Wnioski składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2012/2013 w terminie do 10 września 2012 r.

    Poniżej w załącznikach wzory wniosków:

    wniosek_podreczniki_niepelnosprawni-1.doc

    wniosek_podreczniki_szkola_podstawowa-1.doc

  • PODSUMOWANIE KONKURSÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

    PODSUMOWANIE KONKURSÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

        Zestawienie konkursów w roku szkolnym 2011/2012

    Kuratoryjne konkursy: polonistyczny, matematyczny, przyrodniczy;

    Konkursy międzynarodowe:

    – Genius Logicus - Międzynarodowe Zawody z Logiki :

    • Katarzyna Walczak w III etapie konkursu zajęła 27 miejsce (1037 uczestników z 17 krajów)
    • Paweł Szulczyk - 2 miejsce w rankingu krajowym i 8 w rankingu międzynarodowym
    • Wiktoria Walczak - 4 miejsce w rankingu krajowym
    • Jakub Zalewski - 5 miejsce w rankingu krajowym;

    Konkursy ogólnopolskie:

    - Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z matematyki „Olimpus” – I m.: Anna Selke, Paweł Szulczyk, Katarzyna Walczak, Mateusz Sieradzki, Kacper Biernacki;

    - Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języka angielskiego „Olimpus” – III m. Jan Rosłoń, czołowe miejsca pozostałych uczestników;

    - XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” -  Marta Dąbrowska za pracę „Szukam moich korzeni” -  I miejsce na szczeblu regionalnym w Radomiu, I miejsce na szczeblu wojewódzkim w Warszawie, natomiast na szczeblu centralnym III miejsce. Nagrodą był trzydniowy pobyt na Zlocie w Prudniku, Opolu i Nysie (11-13.05.2012); Natalia Ziemiańczyk za pracę ,,Pasja mojego taty, a przy okazji całej rodziny" - II miejsce na szczeblu regionalnym w Radomiu; II miejsce w Radomiu za pracę grupową „Legendy Jasieńca i okolic” uczniowie kl. VB;

    - Konkurs Kuratorium Oświaty w Kielcach i Wydawnictwa MAC poświęcony J. Korczakowi - wysłanie nagrania słuchowiska radiowego ,,Spotkanie z Januszem Korczakiem”;

    - Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA – wyróżnienie za prace indywidualne: Karolina Cytryńska, Adrian Bińkowski;

    - Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny: „Drugie Życie Elektrośmieci” ( przygotowanie „loga” zespołu, konkursu na najlepszy plakat i ulotkę  - prace dotyczyły zaśmiecania środowiska  elektrośmieciami; apelu, gazetki, raportu z podjętych działań, plakatów promujących Wielką Zbiórkę Elektrośmieci. Działania podjęte w ramach konkursu zakończyły się zbiórką elektrośmieci). W konkursie wzięło udział 211 zespołów z całej Polski. Nasz zespół „Elektrośmieciaki” zajął 37 miejsce;

    - Ogólnopolski Konkurs Eko – Test: Pyszyński Jakub – 13m., Walczak Wiktoria – 19m.,  Galej Monika – 16m., Szulczyk Paweł – 18m.;

    - „Multitest” polonistyczny: dyplom laureata – Monika Lewandowska;

    - Mały Konkurs Recytatorski – Julia Szturo - wyróżnienie w etapie rejonowym;

    - 13 Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu – wyróżnienie dla chóru szkolnego;

    - archidiecezjalny - praca plastyczna nt. ,, Jan Paweł II w oczach dzieci” ( ośmioro uczestników w tym trzech finalistów);

    - Konkurs plastyczny pt. ,,Ptaki cudaki”;

    - Konkurs literacki pt. ,,Opowiadanie o tematyce olimpijskiej”;

    - kolejny rok dzieci z klas I - III, pod kierunkiem nauczycieli, współpracują z redakcją czasopism ortograficznych DCF w Kielcach, wysyłając prace konkursowe i listy, które zostały opublikowane;  nagroda w konkursie – Maciej Wdowiak. 

    Konkursy gminne:

    - Ortograficzny dla klas II i III – „Mistrz ortografii” – Paulina Walczak, Jakub Cieślak,  I m. Natalia Ziemiańczyk, Katarzyna Siennicka, IIm. – Karolina Król;

    - Matematyczny dla klas III – I m. Katarzyna Siennicka;

    -  „Znawca baśni” – Im. Karolina Król, IIIm. Marta Dąbrowska, Paulina Walczak;

    -   „Krzyżówka przyrodnicza” – nagrody dla uczniów;

    - „Bezpieczna droga do szkoły”;

    - organizowany przez przedszkole „Ziemia nasza planeta”;

    - konkurs „Największa palma w parafii”.

    Konkursy szkolne:

    - „Najlepszy Quiz przyrodniczy”;

    - plastyczne: „SKO w oczach dziecka”,  ,,Jestem kibicem przez duże K", „Maskotka EURO 2012”;

     „Zagrożenia związane z wypalaniem traw”.

    Osiągnięcia sportowe:

    - indywidualne biegi przełajowe – zawody powiatowe – I m – Monika Gut, II m – Patryk Skowroński, IV m – Kamil Sobieraj;

    - II m drużynowo w sztafetowych biegach przełajowych chłopców – zawody powiatowe;

    - XIII m drużynowo – sztafetowe biegi przełajowe chłopców – zawody międzypowiatowe;

    -  indywidualne biegi przełajowe – zawody międzypowiatowe - III m – Monika Gut;

    - indywidualne biegi przełajowe – zawody wojewódzkie - XXIX m – Monika Gut;

    - I m drużynowo w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców – zawody powiatowe;

    - VII m w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt – zawody międzypowiatowe;

    - VIII miejsce w czwórboju lekkoatletycznym chłopców – zawody międzypowiatowe;

    - cykl „Czwartki Lekkoatletyczne” –  w 10 wyjazdach wzięło udział  74 uczniów; w Finale Miejskim Czwartków Lekkoatletycznych  w Grójcu uczestniczyło 54 uczniów; do Finału Ogólnopolskiego XVIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi zakwalifikowało się 33 uczniów z klas IV-VI.

  • KRZYŻÓWKA PRZYRODNICZA

    KRZYŻÓWKA PRZYRODNICZA

    W czerwcowym konkursie krzyżówkowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu nagrodę „Wielka Księga Bajek” otrzymuje Kacper Łumiński z klasy IC.

    Hasło: Wesołych wakacji.

    Dostarczono: 40 rozwiązań. Życzymy wesołych wakacji i gratulujemy wygranej.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    29 czerwca (piątek) o godz. 9.00 odbędzie się Msza Św. w kościele w Jasieńcu. O godz. 10.00 rozpocznie się uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej w naszej szkole. Wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszamy. Dowóz uczniów w dniu 29.06.2012 r. (piątek) odbędzie się w następującym porządku:

    Przyjazd rano:

    - odjazd z przystanku Osiny godz. 8.10

    - odjazd z przystanku Zbrosza Duża o godz. 8.45

    Odjazd uczniów po zakończeniu roku szkolnego nastąpi sprzed budynku szkoły od godz. 11.15 : I kurs kierunek Osiny, po powrocie kurs do Zbroszy Dużej.

  • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013

    WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013

    UWAGA !!!

    W poniższym załączniku znajdziecie państwo wykaz podręczników dla poszczególnych klas

    WYKAZ_PODRECZNIKOW_2012-2013.doc

  • WYCIECZKA KLAS II

    WYCIECZKA KLAS II

    12 czerwca 2012 r. uczniowie klas II wraz z nauczycielkami p. A. Oracz, p. M. Maciejewską, p. B. Skoneczną odwiedziły gospodarstwo szkółkarskie p. Łazuckich w Jasieńcu. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sposobami rozmnażania i hodowania roślin ozdobnych. Na kilkunastu hektarach gospodarstwa podziwialiśmy różnorodność gatunkową roślin. "Chodząc wśród kwitnących kwiatów i krzewów czułam się jak w bajce" - podsumowała wycieczkę jedna z uczennic. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego, ul. Szkolna 7, 05-604 Jasieniec
  • (+48) 66 167 35 - sekretariat szkoły i dyrektor
    (+48) 66 135 03 - wicedyrektor szkoły

Galeria zdjęć