Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz zbliżającego się Nowego Roku 2020
życzymy Wam
dużo uśmiechu, miłości, radości,
szczęścia, zdrowia i wrażliwości,
a nadchodzący rok przyniósł spełnienie najskrytszych marzeń
Już po raz XVI odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i środowiska lokalnego. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2020 r. o godz. 15.00. Miejsce spotkania Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – hala sportowa blok B. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.
Karta_Zgloszenia_Lec_koledo_2020.doc
Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły lub przez drogę mailową (pspjasieniec@wp.pl)
W dniu 16.12.2019r. młodzież klas ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społęcznej w Lesznowoli. Organizatorami tego spotkania były: p. Elżbieta Kwiatkowska i p. Danuta Małachowska. Uczniowie wystawili jasełka pod tytułem "Tajemnica Bożego Narodzenia" Młodzi artyści na pamiątkę pobytu wręczyli mieszkańcom domu, dyrekcji i całemu personelowi samodzielnie wykonane stroiki i ozdoby świąteczne.
Dyrektor, opiekunowie i pensjonariusze nagrodzili wykonawców gromkimi brawami i w dowód wdzięczności przygotowali dla nich wigilijny poczęstunek, przy którym odbyło się wspólne kolędowanie.Spotkanie dostarczyło młodzieży wielu wrażeń i było lekcją szacunku dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.
Świetlica szkolna
w dn. 16.12.2019r.
( poniedziałek)
czynna do godz.15.00.
05.12.2019 r. uczniowie klas pierwszych byli gośćmi Gminnej Biblioteki w Jasieńcu. Odbyło się tam spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk, pisarką utworów dla dzieci. Autorka zaprezentowała uczniom książeczki pt.: „Kłótnie w tornistrze”, „Zimowa przygoda królika”, „Figlarne myszki”, „Chciwy niedźwiadek”. Rozmawiała z dziećmi na temat przedstawionych wydarzeń.
Jest też autorką sztuk teatralnych i twórczości dla dorosłych: „Odrodzenie duszy”, „Dar życia”.
Elżbieta Bednarczyk pochodzi z Polski, ale od ponad 20 lat mieszka w Australii. Podczas spotkania opowiadała o tym, jak wygląda życie codzienne w tym kraju. Wyświetliła slajdy ukazujące, jak żyją tam dzieci, do jakich chodzą szkół i jak mieszkają. Pokazała piękną australijską przyrodę.
Na zakończenie spotkania autorka wykonała z wielkim temperamentem taniec flamenco, wzbudzając szczególny zachwyt i brawa publiczności.
Chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z przesłaniem autorki:
„Pragnę Ci przekazać bardzo ważne słowa, a Ty je na zawsze w serduszku zachowaj:
Życie to jest podróż piękna i daleka – czasem bywa trudna, ale nie narzekaj.
Zdobywaj przyjaciół – oni Ci pomogą, jeśli się utrudzisz niewygodną drogą.
Obdarz ich miłością, szacunkiem, uśmiechem, a staniesz się mądrym i dobrym człowiekiem.
Elżbieta Bednarczyk”
Zdjęcia ze spotkania w Albumie fotograficznym.
W okresie od 01.10.2019 do 25.11.2019r trwał Szkolny Konkurs ,,Rozwiązujemy Krzyżówki”. Była to początkowo inicjatywa świetlicy szkolnej, ale potem przyłączyli się do niej uczniowie z całej szkoły, z klas I- VII. Konkurs miał na celu zapamiętanie przez uczniów pisowni znanych wyrazów z ż, rz, ó,u, ch, h, szczególnie niewymiennych. Okazało się, że też bardzo poszerzył zasób słownictwa uczestników. Uczniowie szukali odpowiedzi w internecie lub w słowniku , a ostatecznie u nauczycieli polonistów lub nauczycieli świetlicy. Ocenie podlegała samodzielność i ilość rozwiązanych krzyżówek.
Uczestnicy rozwiązali aż 300 krzyżówek (!!) o różnym stopniu trudności.
Dyplomy z wyróżnieniem otrzymali:
Klaudia Malinowska z kl.VC za 28 krzyżówek
Zuzanna Orłowska z kl.VID za 20
Julia Leszczyńska z kl. III B za 17
Jakub Gromadzki z kl.IIIB za 17
Kinga Fołtyn z kl. VII C za 15
Julia Skoczylas z kl. VD za 13
Oliwia Kacprzak z kl. III B za 12
Zuzanna Mikołajczyk z kl. V za 10
Natalia Przybysz z kl. VII C za 10
Weronika Sosińska z kl.VII C za 10
Dyplomy za uczestnictwo ( 8 lub 9 krzyżówek) otrzymali:
Hanna Marosz z IIIB, Maja Komar kl. VIIC, Maja Banasik VIIC, Natalia Bińkiewicz V D, Magdalena Wasilewska VC, Julia Krakowiak VD,
Nikola Traczyk VD, Karol Łumiński VI C, Mateusz Niedziałek V D,
Adrianna Matulka V C.
Opiekunowie konkursu to panie : Alina Stańczak, Jadwiga Dąbrowska, Beata Łapot, Anna Łukasiak, Ewelina Niczewska, Krystyna Merska.
W ramach podejmowanych przez szkołę działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom : zażywania środków odurzających, picia alkoholu, palenia papierosów i e-papierosów oraz konsekwencji prawnych zachowań niewłaściwych odbyły się prelekcje przedstawicieli Policji w Grójcu dla klas V –VIII, apele dla uczniów z klas V- VIII oraz przeprowadzono rozmowy indywidualne z uczniami.
4 grudnia 2019r. klasa IIIA i IB pod opieką wychowawczyń P. B. Skonecznej, P. E. Kaszuby i pedagog B. Walczak odwiedzili pobliski warsztat samochodowy. Celem wycieczki było poznanie zawodu mechanika samochodowego, miejsca jego pracy oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat różnorodności zawodów. Uczniowie zostali zapoznani z usługami stacji diagnostycznej i warsztatu samochodowego. Z pozycji mechanika samochodowego mogli zobaczyć jak wygląda usługa diagnostyki układu zawieszenia, a także sprawdzenie i regulacja kół. Na koniec naszego spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Zajęcia odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej „ Świat zawodów” realizowanej w klasie IIIA i I B. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
Przewodnicząca Rady Rodziców informuje, że zaplanowane na 21 listopada 2019 r. na godzinę 16.15 zebranie Rady Rodziców odbędzie się w późniejszym terminie, o którym poinformujemy Państwa w osobnej wiadomości.
21 listopada 2019r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami.
W tym dniu o godz. 16.15 odbędzie się również zebranie oddziałowych w świetlicy szkolnej w budynku A.
Informacje dotyczące e-dziennika uzyskacie Państwo w godz.16.30 - 17.00 w sekretariacie w budynku B.
15 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z pszczelarzem w ramach innowacji pedagogicznej „ Świat zawodów” realizowanej w klasie IIIA i IB.
Pan Konrad Gowin wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły. Opowiadał uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiadał również o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan Konrad zwrócił również uwagę uczniom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwy ul, ramki pszczelarskie oraz specjalny kapelusz i strój.
Uczniowie oraz wychowawczynie P. Beata Skoneczna i P. Ewa Kaszuba podziękowali za tak cenną lekcję przyrody, która pozwoliła zdobyć ciekawe informacje i poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczelarstwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
14 listopada 2019 roku w naszej szkole w klasach 0 – III przeprowadzono lekcje przeciwpożarowe połączone z ćwiczeniami praktycznymi pod nadzorem st. kap. Pauliny Nadolskiej przedstawiciela Straży Pożarnej w Grójcu.
Celem zajęć było przypomnienie zasad postępowania podczas zagrożenia pożarowego, zachowania bezpieczeństwa w czasie ewakuacji w przypadku wystąpienia przeszkód np. zadymienie drogi ewakuacyjnej. Uczniowie bardzo sprawnie opuszczali zadymione pomieszczenie i dzielnie stosowali się do wszystkich poleceń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
IV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
pod Patronatem Wójta Gminy Jasieniec
organizowany przez Gminę Jasieniec przy współpracy z Publiczną Szkołę Podstawową w Jasieńcu, Gminnymi Jednostkami OSP i Gminnym Klubem Sportowym Kraska Jasieniec.
Data: 11.11.2019, start biegu godzina: 11.00
Cel biegu:
* Uczczenie Święta Niepodległości
* Popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia
Opis Biegu:
Bieg Niepodległości odbędzie się na dystansie 1km. w tempie dostosowanym do wszystkich uczestników, trasa Biegu będzie wyglądała następująco:
Start ( ul. Szkolna , z przed bramy Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu). Zawodnicy po starcie pobiegną ul. Szkolną, Warecką, następnie skręcą w prawo w kierunku ul. Czerskiej ( kierunek Promna), z ulicy Czerskiej trasa biegu przejdzie w ulicę Topolową, następnie uczestnicy wrócą na ulicę Warecką i wrócą do miejsca startu.
HARMONOGRAM CZASOWY:
godz. 10.30 - 10.45 - czas dla uczniów na przygotowanie do biegu
godz. 10.45 - zbiórka przed szkołą uczestników
godz. 11.00 - start biegu IV Biegu Niepodległości
godz. 11.20 - zakończenie IV Biegu Niepodległości
godz. 11.20 -11.40 - wręczenie medali dla uczestników biegu
Poniżej znajdziecie Państwo regulamin biegu:
16 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu odbyło się spotkanie z emerytowanymi pracownikami oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowane przez dyr. Alinę Jarosz. To był bardzo sympatycznie spędzony czas przy herbatce, urozmaicony dodatkowo pięknymi występami artystycznymi uczniów z tej szkoły. W miłej i serdecznej atmosferze można było powspominać minione lata pracy. Emerytom życzymy dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w cennych latach ,,drugiej młodości”. Do zobaczenia na następnym spotkaniu!
23.10.2019r. odbyła się wycieczka edukacyjna klas 6b i 8c do Rezerwatu Modrzewina, który jest największym w Polsce skupiskiem modrzewia polskiego. Celem wycieczki było upowszechnienie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po lesie. Wyposażeni w worki foliowe i rękawiczki przy okazji pozbieraliśmy śmieci. Po spacerze odpoczęliśmy przy ognisku. Wycieczkę zakończyła lekcja ekologiczna, którą poprowadził leśniczy Pan Paweł Michalczak. Opowiedział o historii lasu, faunie i florze Rezerwatu. Powiedział nam jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda praca leśniczego. Opiekunami wycieczki były Panie: Alina Stańczak, Ludwika Kazimierska i Magdalena Olszewicz.
24. 10. 2019 r uczniowie klas: Va, Vd i IV naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Swoją przygodę w stolicy rozpoczęli od Muzeum Archidiecezji i lekcji poświęconej życiu i działalności Stefana Wyszyńskiego. Następnie udali się do Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela – miejsca pochówku Prymasa Tysiąclecia. Uczniowie, korzystając z pięknej pogody, zwiedzili Stare Miasto a następnie udali się przed Pomnik Małego Powstańca, gdzie złożyli hołd wszystkim dzieciom poległym w walce z okupantem. Potem uczestnicy wycieczki pojechali do Janek. Po krótkiej przerwie obiadowej udali się do kina. Obejrzeli film pt. „Czarownica 2” – film poruszający motyw walki dobra ze złem, gdzie górę bierze to pierwsze. Opiekę nad uczniami sprawowały: P. E. Kwiatkowska, p. T. Małek, p. I. Miecznik i p. M. Skoczylas.
4 i 7 października 2019r. uczniowie klas III - VIII świętowali Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasło akcji to: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę znają". Celem akcji było przypomnienia i utrwalenie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, poprzez zabawę. Uczniowie przystąpili do egzaminów klasowych sprawdzający tabliczkę mnożenia i dzielenia. Ekspertami w tej dziedzinie okazało się bardzo wielu uczniów naszej szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podczas lekcji matematyki przypominały sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując przeróżne formy „tabliczkowych” gier, zabaw i kolorowanek. W naszej szkole pojawił się również Patrol Egzaminacyjny reprezentowany przez uczniów klas III, który przepytał z tabliczki mnożenia naszych pracowników szkoły. To był dzień pełen wrażeń. Minął nam tak szybko, że już z niecierpliwością czekamy na kolejne święto tabliczki mnożenia:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.