W dniach 12-14.06.2017r. uczniowie klas czwartych brali udział w swoich pierwszych zawodach sportowych. Był to szkolny etap trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy zawodów musieli wystartować w 3 konkurencjach lekkoatletycznych – w biegu na 50 metrów, w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.
WYNIKI
Kategoria dziewcząt:
1 miejsce Maria Zagórowicz kl. IVa 110 punktów
2 miejsce Julia Walczak kl. IVb 103 punkty
3 miejsce Agata Paciorek kl. IVb 95 punktów
4 miejsce Patrycja Grzesiak kl. IVa 93 punkty
5 miejsce Dominika Stankiewicz kl. IVa 86 punktów
6 miejsce Kinga Fołtyn kl. IVc 74 punkty
Kategoria chłopców:
1 miejsce Dawid Jakubowski kl. IVb 109 punktów
2 miejsce Bartosz Łukasiak kl. IVc 100 punktów
3 miejsce Michał Tkaczyk kl. IVc 97 punktów
4 miejsce Aleksander Janus kl. IVb 92 punkty
5 miejsce Bartosz Lep kl. IVa 86 punktów
6 miejsce Mateusz Rogowski kl. IVb 84 punkty
Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów.
8 czerwca 2017r. w Goszczynie odbył się finał powiatowy trójboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. Są to zawody dla uczniów klas czwartych. W skład trójboju wchodzą 3 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 50 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów musi wystartować we wszystkich konkurencjach. Wynik w klasyfikacji końcowej zależy od sumy punktów zdobytych w każdej konkurencji. Jedynym reprezentantem szkoły w tych zawodach był Michał Tkaczyk – uczeń klasy IVc.
WYNIKI
Bieg na 50 metrów 10 miejsce
Skok w dal 4 miejsce
Rzut piłeczką palantowa 8 miejsce
W ogólnej klasyfikacji zawodów Michał zajął 6 miejsce. GRATULUJEMY:)
Ucznia do zawodów przygotowała p. Małgorzata Wincewicz
12 maja 2017r. w Mogielnicy odbył się finał powiatowy czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców. W skład czwórboju wchodzą 4 konkurencje lekkoatletyczne: bieg na dystansie 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy). Każdy zawodnik musi wystartować we wszystkich konkurencjach. W klasyfikacji ogólnej liczy się wynik całej drużyny.
WYNIKI
Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Tokarska, Sandra Farjaszewska, Julia Brzezińska, Adrianna Kostaniak, Gabriela Krawczyk, Klaudia Zając i Natalia Kardyni zajęła 5 miejsce uzyskując 613 punktów.
Drużyna chłopców w składzie: Karol Kopeć, Michał Rosłan, Filip Zawłocki, Bartłomiej Gątarek, Kacper Skowroński, Kamil Werbanowski, Kacper Wencel, Mateusz Pawlak i Dominik Wożniak zajęła 3 miejsce uzyskując 922 punkty.
GRATULUJEMY:)
28 kwietnia 2017r. w Ciechanowie odbył się finał wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Do zawodów tych, po wielu szczeblach eliminacji, zakwalifikowała się uczennica klasy VIc – Martyna Tokarska. Mimo wyjątkowo nieprzyjaznej aury – w strugach ulewnego deszczu, walcząc nie tylko z przeciwniczkami, ale też z wiatrem, zimnem i błotem – Martyna przekroczyła linię mety na 38 miejscu. Martynę do zawodów przygotowała p. M. Wincewicz. Gratulujemy:)
W związku z nadchodzącymi wakacjami zachęcamy Państwa i uczniów do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dotyczącymi zagrożeń związanych ze stanem jakości powietrza oraz niebezpiecznym barszczem Sosnowskiego.
http://www.wios.warszawa.pl/pl/publikacje-wios/broszury-i-ulotki
Prosimy o zapoznanie się z listem Minister Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającymi się wakacjami
5 czerwca 2017 r. uczniowie klas II wraz z wychowawcami wyjeżdżali do Grójeckiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt.,, Wielki Odkrywca”. Spektakl porusza aktualny problem społeczny, jakim jest uzależnienie od komputerów. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Ryś, a siłą sprawczą – jego wyobraźnia i pomysłowość. Opowieść zwraca uwagę dzieci na kształtowanie swojej osobowości i pokazuje, że zdobycze techniki powinny być tylko dodatkiem w życiu, a nie jego sensem. Spektakl bardzo się podobał!
W dniu 7 czerwca 2017 r. odbędzie się spotkanie z RODZICAMI DZIECI, które w roku szkolnym 2017/2018 będą UCZNIAMI KLAS:
0 – godz. 16.00
I – godz. 16.30
Zebranie rodziców z wychowawcami w klasach odbędzie się 7 czerwca 2017r. o godz. 17.00 ( zapoznanie się z propozycjami ocen rocznych). Serdecznie zapraszamy :)
ZMIANA W PŁATNOŚCIACH ZA ZNISZCZONE/ZAGUBIONE PODRĘCZNIKI
Zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN od 15 lutego 2017 r. rodzice dokonują zwrotu kwoty za wszystkie zniszczone/zagubione podręczniki wyłącznie na rachunek organu prowadzącego szkołę, czyli w przypadku PSP w Jasieńcu na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu.
Zostały zniesione dotychczasowe przepisy, w których wpłat za zniszczone/zagubione elementarze do klasy I,II i III dokonywano na rachunek Ministerstwa Edukacji Narodowej, a za wszystkie pozostałe podręczniki na rachunek organu prowadzącego. Obecnie wpłat za jakikolwiek zniszczony/zagubiony podręcznik należy dokonywać na rachunek organu prowadzącego szkołę.
Szczegółowe informacje na temat wpłat za zniszczone/zagubione podręczniki znajdują się poniżej.
UWAGA RODZICE!
UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS I,II,III,IV i V!
DO DNIA 9 CZERWCA 2017 r. UCZNIOWIE ZWRACAJĄ DO WYCHOWAWCÓW WSZYSTKIE „DARMOWE” PODRECZNIKI, Z KTÓRYCH KORZYSTALI
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.
W przypadku zniszczenia/zagubienia podręcznika rodzic powinien, zgodnie z przepisami, zapłacić odpowiednią kwotę – według „Wykazu kwot do zapłaty za poszczególne podręczniki” (poniższy załącznik)
na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu oraz przedstawić dowód wpłaty w sekretariacie szkoły.
Wpłat należy dokonywać na rachunek Urzędu Gminy w Jasieńcu obsługiwany przez Bank Spółdzielczy w Jasieńcu,
nr rachunku: 57 9130 0003 2001 0000 0198 0039.
W polu nazwa odbiorcy należy wpisać: Gmina Jasieniec Jednostki Oświatowe. W treści przelewu należy wpisać: „zwrot za podręcznik”, a następnie podać nazwę, klasę i część podręcznika, np. Matematyka kl. 4, część 2.
Wszyscy rodzice są zobowiązani do podpisu zwrotu podręczników na liście u wychowawców klas
do dnia 13 czerwca 2017 r.
W piątek 26 maja 2017 r. 48 uczniów klas piątych pod opieką wychowawców udało się na wycieczkę do Płocka – jednego z najstarszych polskich miast. Dzieci pod opieką licencjonowanego przewodnika PTTK zobaczyły najciekawsze zabytki tego uroczego miasta.
Na początku wycieczki zwiedziły klasztor, w którym przebywała święta siostra Faustyna Kowalska i wysłuchały opowieści o jej życiu oraz objawieniach, które miała w tym miejscu. Następnie odbyły spacer do katedry płockiej, podziwiając w trakcie wędrówki piękną panoramę okolicy. Kolejnymi punktami wycieczki było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego i Muzeum Secesji. W obu miejscach uczniowie mogli zobaczyć unikatowe kolekcje sztuki: obrazy, rzeźby, meble, porcelanę i wiele innych ciekawych przedmiotów. Po obiedzie i krótkim odpoczynku przyszedł czas na ostatni, wyczekiwany punkt wyjazdu, czyli zwiedzanie płockiego zoo. Oglądanie zgromadzonych w nim zwierząt sprawiło uczniom wiele radości. Dzieci zadowolone, pełne wrażeń i emocji wróciły do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce:Album fotograficzny.
26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki przygotowana dla mam z oddziału przedszkolnego. W I części - "Coś dla ducha i serducha" dzieci mówiły wiersze,śpiewały piosenki, składały podziękowania i życzenia, wręczały własnoręcznie wykonane upominki. W II części - "Coś do oglądania i podziwiania" - mamy obejrzały występy dzieci z koła teatralnego w przedstawieniach pt. "Królewna Śnieżka - wersja z humorem" i "O biednym wilku i przebiegłym Kapturku". III część to "Coś dla rozrywki i humoru", w której mamy brały udział w konkursach. Pierwszy konkurs polegał na obraniu jabłka tak, aby powstała najdłuższa obierka (skórka). W drugim konkursie panie liczyły wśród plątaniny nitki, nastepnie określały "na oko" długości tasiemek. Ostatni konkurs polegał na kreatywnym stworzeniu "czegoś" z gotowych materiałów. Pomysły były różne. Powstały jeże, rybka i pies. Ostatnia część uroczystości - "Coś dla ciała" - był to słodki poczęstunek. Mamom w zabawie dzielnie kibicowały dzieci. Uroczystość i dekoracje przygotowały: p. Agnieszka Oracz, p. J. Dąbrowska, p. L. Matracka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
Dnia 25 maja 2017r. odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II wraz z wychowawcami. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Zwiedziliśmy także Muzeum Jurajskie. Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium oraz seans w Kinie Emocji 5D. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Wrażenie potęgowały jeszcze efekty dźwiękowe.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz pobyt na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoje emocje. Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń .
Prosimy o zapoznanie się rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuje o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji:
List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow(1).pdf
20 maja 2004 roku Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieńcu zostało nadane imię Juliana Suskiego. Odtąd tradycją naszej szkoły stało się coroczne wspominanie tego doniosłego wydarzenia, istotnego nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także lokalnej.
Tegoroczne uroczystości odbyły się 18 maja i rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkoły. Zaszczycili je swoją obecnością zaproszeni goście – przyjaciele naszej szkoły, których powitała pani dyrektor Alina Jarosz. Na widowni zasiedli m. in. poseł na Sejm RP Marek Suski, władze lokalne reprezentowane przez Wójta Gminy Jasieniec Marka Pietrzaka, Skarbnik Gminy Elżbietę Krawczyk i Przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Osińskiego, Przewodniczący Związku Sadowników Polskich Sylwester Janota, ksiądz Jarosław Sawicki – wikariusz parafii
w Jasieńcu, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, przedstawiciele policji oraz lokalnych firm i instytucji wspierających szkołę. W swoim przemówieniu otwierającym uroczystość dyrektor szkoły podkreśliła, że szkoła w Jasieńcu w ciągu 40 lat funkcjonowania w obecnie użytkowanym budynku połączyła już kilka pokoleń, wypracowała wartościowe tradycje i specyficzny klimat, sprzyjający rozwojowi uczniów i zacieśnianiu owocnej współpracy z ich rodzicami. Oficjalną część obchodów rocznicy nadania szkole imienia zakończyło przedstawienie przygotowane przez klasę IVB pod opieką p. Jadwigi Smolińskiej, przybliżające sylwetkę patrona szkoły. Program artystyczny wzbogacały występy chóru szkolnego prowadzonego przez p. Pawła Wydrycha.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na scenie pojawiły się dzieci uczęszczające na zajęcia do Świetlicy wiejskiej prowadzonej przez p. Justynę Przybylską, które zaprezentowały dwie odsłony tańca: ludowy i nowoczesny, po czym nasze Szkolne Koło Teatralne (grupa młodsza pod opieką p. Lidii Matrackiej) przedstawiło zabawny spektakl „Królewna Śnieżka na zawodach”. Po części rozrywkowej prowadzący uroczystość pp. Marzena Żurawska, Małgorzata Zielińska, Albert Krawczyk i Paweł Wydrych zapowiedzieli rozdanie nagród w konkursach, do których w bieżącym roku szkolnym przystępowali nasi uczniowie. Dzieci, oprócz nagród i wyróżnień indywidualnych zdobytych w konkursach polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych, językowych, plastycznych czy w zawodach sportowych, zostały także docenione za reprezentowanie szkoły na zewnątrz i aktywną postawę, m. in. za czynny udział w chórze szkolnym, zajęciach Szkolnych Kół Teatralnych i angażowanie się w pracę świetlicy szkolnej.
Ostatnim punktem programu, a jednocześnie wspaniałym jego zwieńczeniem było przedstawienie przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły pod patronatem p. Beaty Skonecznej i p. Czesława Cholewy - „Królewna Śnieżka”, w którym wykonawcy tradycyjnie wykazali się talentami aktorskimi, kreatywnością i poczuciem humoru.
Na zakończenie głos zabrał poseł RP p. Marek Suski, który dziękując za zaproszenie
i doświadczone wrażenia wyraził uznanie dla działalności placówki. Następnie przekazano list gratulacyjny przesłany do szkoły przez posła RP p. Mirosława Maliszewskiego, któremu obowiązki zawodowe uniemożliwiły przybycie na uroczystości, po czym dzieci pod opieką wychowawców udały się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących tegoroczne obchody w Albumie fotograficznym.
W maju realizowane było ostatnie zadanie z programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych
W całorocznym projekcie brali udział uczniowie wraz z wychowawcami klasy III A,B,D. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich działaniach.
Realizację wiosennych zadań projektu rozpoczęliśmy od przeprowadzenia zajęć ruchowych. Ważnym celem tych zajęć było uświadomienie uczniom wpływu ruchu i ćwiczeń na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. Uczniowie po zdobytej juz wiedzy na temat aktywności fizycznej przystąpili do kolejnego zadania i opracowali własną grę zespołową. Przeprowadziliśmy zawody międzyklasowe. Uczniom tak spodobało się nasze przedsięwzięcie, że musieliśmy im obiecać częstsze wspólne zawody. Oprócz tego dzieci sporządziły ulotki promujące aktywność fizyczną. Kolejnym zadaniem w tym etapie było założenie i prowadzenie uprawy ziół w klasowym ogródku ziołowym. Uczniowie prowadzili Dziennik obserwacji – opisywali prace wykonywane kolejno podczas zakładania ogródka oraz fazy rozwoju roślin. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prowadzili uprawę ziół i niecierpliwie czekali na wyniki swojej pracy. Dzięki takiej uprawie i obserwacji wzrostu roślin uczniowie mogli dowiedzieć się o walorach zdrowotnych ziół, a rzeżucha była systematycznie ścinana do kanapek.
W czasie zajęć uczniowie zostali zapoznani z Piramidą Zdrowia. Później pracując w grupach stworzyli własną, bowiem każdy zespół opracował kolejne jej piętro. I tak powstała Piramida Zdrowia. Dowiedzieli się też, w jaki sposób może być ona pomocna w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych. Wykonali prace: plakaty, przestrzenne modele piramidy, foldery reklamujące aktualnie obowiązującą piramidę zdrowego żywienia i aktywności ruchowej, które zaprezentowali pozostałym uczniom naszej szkoły. Sposobem na utrwalenie zasad zdrowego odżywiania było opracowanie gry planszowej, która promowała prawidłowe odżywianie i aktywny tryb życia.
17 maja 2017 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I pod opieką wychowawczyń p. A. Oracz i p. H. Otulak oraz p. B. Walczak byli na wycieczce w Warszawie.
Program wycieczki:
- poznaliśmy najważniejsze zabytki: Stare Miasto, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta,…
- odbyliśmy warsztaty w „Prawdziwej Cukierkowni”, poznaliśmy pracę cukiernika, skręcaliśmy własnego lizaka,
- poznaliśmy „Trasę piłkarza” na Stadionie Narodowym,
- zwiedziliśmy zoo – poznaliśmy zwierzęta różnych kontynentów.
Zwracaliśmy uwagę na właściwe zachowanie w miejscach publicznych, autobusie. Pełni wrażeń, szczęśliwi wróciliśmy do rodziców.
Procedury i terminy rekrutacji do oddziału dwujęzycznego i oddziału sportowego dla klas VII na rok szkolny 2017/2018 znajdują się w zakładce: Dla rodziców oraz w zakładce: Rekrutacja uczniów. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.
Nagrody:
1. Zuzanna Walczak kl. VA 1m
2. Jakub Kozłowski kl. VIC 2m
3. Martyna Tokarska kl.VIC 3m
Wyróżnienia:
1. Maja Banasik kl. IVC
2. Maja Komar kl. IVC
3. Klaudia Marczak kl. IVC
4. Wiktoria Bąk kl. VB
5. Weronika Bogusz kl. VB
6. Joanna Jaroszewska kl. IVB
Pozostali uczestnicy:
1. Sandra Farjaszewska kl.VIC
2. Zuzanna Okolus kl. IVC
3. Weronika Sosińska kl.IVC
4. Mateusz Radziejewski kl.VIC
5. Kinga Fołtyn klIVC
6. Jakub Tokarski kl.IVA
7. Anna Werbanowska kl.VIA
8.Gabriela Lutek kl. VIC
9. Adrianna Kostaniak kl.VIC
10. Kacper Łumiński kl. VIC
11. Natalia Kardyni kl.VIC
12. Patrycja Grzesiak kl.IVA
13 Oliwia Pawlik klIVA
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w zdobywanie wiedzy patriotycznej!
Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym w dniu 16.05.2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu odbyło się spotkanie z ornitologiem Panem Sebastianem Sobowcem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu. Zajmujący wkład na temat dyspersji polęgowej połączony był z pokazem multimedialnym wybranych gatunków zwierząt. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji oraz poszerzenie swojej wiedzy poprzez zadawanie pytań na nurtujące ich tematy. Spotkanie uświetnione zostało słodkim poczęstunkiem.