Serdecznie zapraszamy
WOLONTARIUSZY
na spotkanie 19.01.2017r o godzi. 13.00 w sali nr 19.
Porządek zebrania:
1.Podsumowanie dotychczasowych działań.
2.Propozycje pracy w II semestrze.
3.Omówienie i przygotowanie regulaminów poszczególnych działań.
4.Wyznaczenie wolontariuszy do proponowanych zadań.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Nie tylko ja…”:
p.Wanda Tkaczyk, p.Marzena Żurawska, p.Małgorzata Zielińska
Zapraszamy do obejrzenia video relacji z Koncertu Kolęd
na regionalnej telewizji internetowej Mazowiecka TV
http://www.mazowieckatv.pl/twoja-okolica/grojec/jasieniec/432-xiii-koncert-koled-w-jasiencu-cale-nagranie
6 stycznia 2017 roku, w Święto Objawienia Pańskiego, odbyła się 13 edycja Koncertu Kolęd pod hasłem „Leć kolędo ponad światem”, organizowanego przez Wójta Gminy Jasieniec oraz Dyrekcję, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu. Miejscem spotkania była hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Jasieńcu.
Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych i wzorem lat ubiegłych przyciągnęła rzesze zarówno oczekujących niesamowitych przeżyć widzów, jak i artystów, pragnących w przyjaznej, miłej atmosferze zaprezentować na scenie swe umiejętności wokalne i instrumentalne.
Punktualnie o godz. 16 gospodarze uroczystości – Dyrektor szkoły pani Alina Jarosz oraz Wójt Gminy Jasieniec pan Marek Pietrzak powitali licznie zgromadzonych gości, wśród których zasiadali m.in. przedstawiciele władz lokalnych, księża, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszej gminy oraz gmin sąsiadujących i prezesi firm i instytucji wspierających szkołę.
Koncert rozpoczął się utworem „Leć kolędo”, którego słowa stanowią kwintesencję celów i założeń organizacji uroczystości. Tegoroczną edycję poprowadzili: Ewelina Szulczyk – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Paweł Wydrych – nauczyciel naszej szkoły.
Zgromadzeni goście wysłuchali i nagrodzili gromkimi brawami trzydziestu siedmiu wykonawców. Na scenie pojawili się artyści z każdego przedziału wiekowego, poczynając od maluchów z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu, kończąc zaś na występie chóru seniorów „Złota Jesień”. Doskonałym rozwiązaniem organizacyjnym okazało się pogrupowanie wykonawców przez pryzmat instytucji, które reprezentowali. Pozwoliło to usprawnić przebieg koncertu i skróciło czas oczekiwania na kolejnych wykonawców. Nie bez znaczenia stał się również fakt zatrudnienia do pomocy przy organizacji uroczystości firmy zewnętrznej, której zawdzięczaliśmy budujące nastrój oświetlenie, nagłośnienie oraz sprawną obsługę techniczną.
W tegorocznej edycji swoje talenty wokalno – instrumentalne pozwolili nam podziwiać przedstawiciele uczniów, nauczycieli oraz rodziców ze szkół podstawowych w Jasieńcu oraz Zbroszy Dużej, z Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, a także liczni soliści, reprezentujący m.in. Studium Wokalno – Instrumentalne Cantabile z Warki, prowadzone przez pana Mirosława Osiadacza. Mieszkaniec naszej gminy Hubert Dzikołowski zaprezentował autorski utwór „Wigilijny wieczór”, a do swojego show włączył członków swojej rodziny. Jak co roku nie zabrakło też chórów działających przy parafiach w Boglewicach i w Nowej Wsi, prowadzonych przez pana Mieczysława Brzezińskiego. Nowością natomiast był występ podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Łychowskiej Woli. Tradycyjnie koncert zakończył się „Kolędą dla nieobecnych” połączoną ze wspomnieniem pani Małgorzaty Matyja – Maciejewskiej, która odeszła od nas w minionym roku, oraz jak zawsze wspaniałym popisem Orkiestry OSP w Jasieńcu pod batutą Michała Balcerowicza.
Uroczystości splendoru i blasku dodała cudowna dekoracja przygotowana ogromnym nakładem pracy przez pracowników szkoły i rodziców naszych uczniów. Nowością w tym roku była „żywa” szopka, którą tworzyli uczniowie naszej szkoły. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy OSP w Jasieńcu oraz przedstawiciele policji. Całość została zarejestrowana przez telewizję mazowiecką oraz przez firmę fotograficzną Agnes. Dzięki temu wszyscy, którym z jakichkolwiek powodów nie było dane uczestniczyć w spotkaniu, jak również ci, którzy chcieliby powtórzyć niesamowite wrażenia estetyczne tego wieczoru, będą mieli możliwość obejrzenia i posłuchania artystów raz jeszcze.
Do wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości gorące słowa podziękowania skierowali pani dyrektor Alina Jarosz oraz pan wójt Marek Pietrzak. Po części artystycznej wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły podstawowej na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i rozgrzewającą filiżankę herbaty, by przedłużyć ten magiczny, spędzony w atmosferze bliskości i porozumienia czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny
6 stycznia 2017r. o godz. 16.00 zapraszamy na XIII Gminne Spotkanie Świąteczne.
Poniżej zamieszcamy listę wykonawców koncertu:
HEJ_KOLEDO_LEC_-_2017.doc
W dniach 09.01.2017 r. - 13.01.2017 r. w szkole odwołuje się zajęcia logopedyczne!
Już po raz XIII odbędzie się Gminne Spotkanie Świąteczne, które na stałe zapisało się w tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu i środowiska lokalnego. Do wspólnego kolędowania zapraszamy 6 stycznia 2017 r. o godz. 16.00. Miejsce spotkania Publiczne Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Jasieńcu - hala sportowa. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym koncercie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa , a także kartą zgłoszeniową. - załączniki poniżej.
Karta_Zgloszenia_Lec_koledo_2017.doc
Karty zgłoszeniowe prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły lub przez drogę mailową (pspjasieniec@wp.pl)
do dnia 30.12. 2016 r.
Dużo uśmiechu, miłości, radości, szczęścia
i wrażliwości w nadchodzące
Święta Bożego Narodzenia
oraz Nowy Rok 2017.
21 grudnia 2016r. uczniowie klasy VIB pod kierunkiem pani Wandy Tkaczyk przedstawili całej społeczności szkolnej sztukę teatralną poruszającą tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, czym skutecznie wprowadzili wszystkich w nastrój radosnego oczekiwania na wydarzenia, jakie niesie ze sobą magiczny wieczór wigilijny.
Swoją obecnością zaszczycili nas podczas tej uroczystości p. Katarzyna Bekasiewicz – z-ca dyrektora Biura Związku Sadowników RP oraz p. Sylwester Janota – prezes Związku Sadowników RP oddział Jasieniec. Szanowni goście złożyli na ręce pani dyrektor Aliny Jarosz serdeczne gratulacje i podziękowania dla Szkolnego Koła Wolontariatu „Nie tylko ja…” za bezinteresowne zaangażowanie w przygotowanie świątecznych ozdób choinkowych zdobiących dziś rynek w Warce. Było to przedsięwzięcie zorganizowane w ramach projektu „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji”.
Pan Sylwester Janota podzielił się ponadto z dziećmi garścią wspomnień z czasów swojej edukacji w jasienieckiej szkole podstawowej i gorąco pogratulował pani dyrektor obecnego stanu infrastruktury i atmosfery panującej w placówce. Zaprosił także uczniów do udziału w zimowisku organizowanym przez Związek Sadowników RP podczas lutowych ferii zimowych.
W dn. 23, 27, 28, 29, 30 grudnia 2016r. świetlica szkolna czynna zgodnie z planem.
W związku z realizowanym w szkole Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa czwartek 15 grudnia był w naszej szkole dniem, w którym w wyjątkowy sposób promowaliśmy czytelnictwo – obchodziliśmy Dzień Postaci Bajkowej. Na szkolnych korytarzach zrobiło się niezwykle kolorowo. Uczniowie, Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły przebrali się za swoje ulubione postacie bajkowe i literackie. Wszystkie przygotowane stroje były bardzo ciekawe. Zostały one zaprezentowane podczas spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej. Bajkowe postacie wzięły wtedy udział w barwnym korowodzie, który odbywał się przy rytmach piosenki. Pomysłowość i kreatywność uczestników korowodu podziwiał Pan Sebastian Świąder – pedagog teatru, reżyser i aktor, który tego dnia gościł w naszej szkole. Pan Sebastian był pod dużym wrażeniem prezentowanych kostiumów, zauważył, że nawet w teatrze trudno byłoby znaleźć tak pomysłowe kreacje. Zachęcał także wszystkich uczniów do czytania książek.
Kolejnym elementem tego dnia było głośne czytanie dla dzieci z klas II. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki „30 znikających trampolin” Doroty Kassjanowicz w brawurowej interpretacji naszego Gościa. Na zakończenie pobytu w naszej szkole Pan Sebastian przeprowadził warsztaty teatralne w klasie III D, w której jest wielu uczniów należących do szkolnego koła teatralnego.
Dzień Bajkowej Postaci dostarczył wszystkim uczestnikom wielu przyjemnych wrażeń i emocji.
Dziękujemy Panu Sebastianowi za wizytę w naszej szkole.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce „Album fotograficzny”.
W dniu 11.12.2016 r. odbył się kiermasz ozdób świątecznych w Świetlicy Wiejskiej w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Jasieńcu. Prace naszych uczniów, wystawione na kiermaszu, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były podziwiane za pomysłowość, oryginalność i wykonanie. Nasi uczniowie wykonywali swoje prace pod czujnym okiem p. J. Dąbrowskiej, p. J.Etnerskiej, p. A.Oracz. Kiermasz odbył się w bardzo miłej i świątecznej już atmosferze. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok na kiermaszu.
W dniach od 02.11.2016 r. do 09.12.2016 r. trwał Szkolny Konkurs pt. ,,Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”.
W konkursie klas najlepsza okazała się klasa IVB z wynikiem 87,5%! Otrzymuje statuetkę ,,Znawca Sienkiewicza”.
A oto wyniki klas i najlepsi uczniowie z każdej klasy:
I m - kl. IV B - 88 % - Ł. Kowalczyk, M. Rogowski
II m - kl. VI B - 73% - F. Sewastianowicz
III m - kl. VI A - 70 % - J. Glinka, M. Gołąb,
IV m - kl. V B - 68 % - W. Bogusz, Sz. Ślufirski
V m - kl. V C - 67 % - O. Bińkowska, K. Kaczmarek, K. Zając
VI m - kl. IV A - 64 % - B. Lep
VII m - kl. IV C - 63 % - N. Baśkiewicz, M. Komar
VIII m - kl. V A - 52 % - M. Binkiewicz
IX m - kl. VI C - 50 % - J. Rosołowski
W konkursie prac literackich zostali nagrodzeni tytułem ,,Znawca Sienkiewicza” i książką następujący uczniowie:
I m - Maja Komar kl. IV C
II m - Weronika Bogusz kl. V B
III m - Dominika Łukasiak kl. IV C
Dyplom otrzymują: Julia Glinka VI A , Kacper Przybylski V A , Weronika Woldon V A,Kacper Słobodzin IV C, Maria Zagórowicz IV A.Konkurs przeprowadzili nauczyciele poloniści: .J. Smolińska, K. Merska, A Łukasiak, M. Stykowska. Więcej informacji w zakładce: Konkursy oraz Album fotograficzny.
Dnia 19.10.2016r 43 uczniów klas IV- VI naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Multitest” polonistyczny.
Oto wyniki Konkursu:
Damian Merski IVA 1m, Maja Komar IV C 3m, Szymon Ślufirski V B 3 m, Łukasz Walczak V B 6 m, Kacper Słobodzin IVC 14 m, Kamila Kaczmarek V C 15 m.
Gratulujemy :) Opiekunami byli nauczyciele języka polskiego: Krystyna Merska, Jadwiga Smolińska, Monika Stykowska, Anna Łukasiak. Więcej informacji w zakładce: Konkursy.
Każdy może zostać Świętym Mikołajem !
Nasza szkoła w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu „Nie tylko ja…”
przygotowuje świąteczne paczki dla dwóch chłopców w wieku 14 i 18 lat, którzy bardzo liczą na naszą pomoc. Jeżeli chcesz przyłączyć się do grona Wolontariuszy Świętego Mikołaja podaruj Coś od siebie.
Czekamy na Wasze wsparcie do piątku 16 grudnia - w sekretariacie szkoły.
Liczymy na wasze dobre serduszka!
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Jednym z niezwykłych dni w roku jest dzień Świętego Mikołaja, który obchodzimy 6 grudnia. Uczniowie klasy 6c oraz chór szkolny przygotowali przedstawienie „ O Świętym Mikołaju”, pod czujnym okiem pani Małgorzaty Zielińskiej i pana Pawła Wydrycha.
Uczymy się od świętego Mikołaja dobroczynności - dzielenia się tym, czym możemy i spełniania szlachetnych uczynków, by innym dać radość, a samym stać się lepszymi. Każdy z nas ma potrzebę zrobienia czegoś dobrego. Każdy więc powinien skorzystać z okazji i stać się "świętym Mikołajem" i to bynajmniej nie tylko w ten jeden grudniowy dzień.
Ten niezwykły dzień to także święto dzieci. Święto, które ma być także i dla nich okazją do włączenia się, na miarę swoich możliwości, w działania dobroczynne. I z takim przesłaniem uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie również dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Jasieńcu „Bajkowy Świat” oraz dla podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Łychowskiej.
Dzieci i dorośli mają wzór do naśladowania, jak należy dzielić się z innymi i być dla drugich darem. I chociaż święty Mikołaj żył tak dawno, bo w IV w., to udzielił potomnym bardzo cennej lekcji o miłości do drugiego człowieka. I dopóki święty Mikołaj będzie w każdym człowieku, dopóty trwać będzie ten piękny, chrześcijański obyczaj. Życzymy wszystkim Tego co trwałe i piękne.
Uczniowie klasy IIC pod kierunkiem wychowawczyni P. Wiesławy Rusin i rodziów robili stroiki świąteczne. Zajęcia odbyły się 1 grudnia 2016r. Dzieci wykazaly się zdolnościami plastyczno - technicznymi. Emocje przy pracy były ,,wielkie", ale stroiki ,,wyszły" piękne i bardzo pomysłowe. Przede wszystkim przypominają, że święta tuż, tuż!
Drodzy Rodzice!
W związku z realizowanym w szkole programem rządowym: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa zachęcamy Państwa do zapoznania się z listem
Pani Ireny Koźmińskiej (Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”). Tematem listu jest wpływ czytania na rozwój dziecka.
"Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość..."
Drodzy Rodzice
Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego, otwartego na ludzi, dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie, umiejącego wykorzystywać swoje predyspozycje i uzdolnienia? Wiele zależy od nas, rodziców.
Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo - rozmowy, współczucie i wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu, a także nasz własny przykład. To daje im wiarę w swoje siły, a także poczucie oparcia w rodzinie.
Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.
Wychowanie nie może polegać jedynie na reagowaniu na dziecięce błędy i karach za złe zachowanie. Przecież dziecko samo z siebie zwykle nie wie- bo i skąd miałoby wiedzieć? - co jest dobre, a co jest złe, dopóki mu tego spokojnie i wielokrotnie nie wytłumaczymy.
Dlatego starajmy się spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu. Im więcej go dla dziecka wygospodarujemy, tym lepiej. Będzie mu łatwiej odnaleźć się i mądrze poruszać we współczesnym świecie pełnym hałaśliwych atrakcji, fałszywych wartości i prawdziwych zagrożeń: od palenia papierosów i picia alkoholu, po wczesny seks, narkotyki i działania aspołeczne.
Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.
Można wiele zrobić, codziennie czytając dziecku. Od urodzenia, gdyż zanim zacznie ono mówić i czytać, powinno się dobrze osłuchać z językiem i zbudować jak największy zasób słów, które rozumie. Ważne jest czytanie chłopcom, gdyż ich umiejętności językowe rozwijają się wolniej. Czytanie dziecku rozbudza jego wyobraźnię, dostarcza mu emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, przynosi dobre wzorce zachowań. Dzięki głośnemu czytaniu nauka w szkole będzie dla niego łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie porzucajmy czytania, gdy dziecko potrafi już czytać samo. Rytuał głośnego czytania może trwać nawet wtedy, gdy jest już ono w gimnazjum. Codzienne czytanie to wspólnie spędzony czas, stałe wzmacnianie więzi i wzajemnego zaufania, a także doskonalenie najważniejszej społecznej kompetencji - sprawnego posługiwania się językiem. Język to klucz do dobrej komunikacji z ludźmi i do samodzielnego zdobywania wiedzy. Czytanie jest jak witamina i szczepionka. Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.
Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!
Irena Koźmińska
Prezes fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”
W dn. 28.11 - 9.12.2016 r. zostanie przeprowadzona XVII edycja "Góry Grosza". Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Szkoła/przedszkole, które zbierze najwięcej monet otrzyma Wielka Nagrodę.
W dniu 29.11.2016 uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami uczestniczyli w sztuce teatralnej pt.,,Calineczka”.Obejrzeli opowieść o maleńkiej dziewczynce, jej niezwykłych spotkaniach, przyjaźniach, dobroci, pogodzie ducha, szczęściu i miłości, która wszystko zwycięża. Spektakl dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, zadowolone i pełne optymizmu oraz bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do szkoły.
Od wtorku (29.11.2016r.) zmiana planu zajęć lekcyjnych klas IV - VI. Prosimy o zapoznanie się z poniższym załącznikiem: