Czwartek 24 listopada był dniem, w którym po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie uczniom. Tym razem gościliśmy Panią Ewelinę Szulczyk – Przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole. Pani Ewelina w piękny sposób czytała uczniom klas III fragmenty książki Joanny Olech „Pompon na wakacjach”. Śmieszne przygody niezwykłego smoka Pompona bardzo spodobały się dzieciom.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce „Album fotograficzny”.
19 listopada bieżącego roku grupa wokalna w składzie: Małgorzata Szulczyk, Gabriela Rumkowska, Damian Merski, Michał Podhorecki, Agata Janus oraz Oliwia Fronczak uczestniczyła w Eliminacjach do XVII Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Ludowej wykonując dwie piosenki: „Kiedy żołnierze wracają” i „Leguny w niebie”. Zespół zajął III miejsce oraz przeszedł do drugiego etapu, który odbędzie się w kwietniu 2017 roku w Warszawie. Zespół do występów przygotowywał pan Paweł Wydrych - nauczyciel muzyki .Trzymamy kciuki :)
2 października 2016 w Nowej Wsi odbył się konkurs Piosenki Ludowej, w której uczestniczył Chór Publicznej Szkoły Podstawowej im Juliana Suskiego w Jasieńcu, wykonując piosenkę „Gdzieżeś to bywał czarny baranie”, zajmując I miejsce. Nagrodą była statuetka znajdująca się w gablocie szkolnej oraz okolicznościowy dyplom.
Dnia 23.11.2016 r.(środa) odbędzie się zebranie z rodzicami. O godz. 17.00 zapraszamy na zebranie ogólne, które odbędzie się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spotkania z wychowawcami w klasach odbędą się po zebraniu ogólnym. Zapraszamy :)
Szanowna Pani Dyrektor, Szanowny Panie Dyrektorze,
wkrótce do Państwa szkoły trafi pakiet zawierający podstawowe informacje dotyczące reformy systemu oświaty w Polsce. W jego skład wchodzą: broszura, w której w syntetyczny sposób przedstawiliśmy najważniejsze zmiany oraz dwa plakaty pokazujące poszczególne etapy wdrażania reformy.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o jak najszersze udostępnianie materiałów nauczycielom, rodzicom i uczniom w Państwa szkole. Liczę na to, że przy Państwa udziale zostaną stworzone warunki do tego, aby wszystkie zainteresowane osoby uzyskały pełną informację na temat zaplanowanych zmian.
W załączeniu przekazuję Państwu pliki elektroniczne wszystkich materiałów. Już dziś zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl. Można na niej znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy, akty prawne, szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych departamentów w ministerstwie.
Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
Do Państwa dyspozycji pozostaje także Departament Informacji i Promocji w MEN, tel. 22 34 74 457 oraz adres mailowy dedykowany kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Uczniowie klas 6 gościli na swoich lekcjach wychowawczych wolontariuszki „Pomocna dłoń” ,które działają przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Wolontariuszki przeprowadziły warsztaty dotyczące idei wolontariatu, zaprezentowały działalność swojej organizacji oraz inicjatyw, które podejmowała w 2015 roku. Szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy a ich zadaniem było wypisanie na przygotowanych brulionach pozytywnych i negatywnych aspektów działalności charytatywnej, sformułowanie definicji wolontariatu oraz oceny czy pomaganie jest fajne. Co mażemy dać od siebie, a co możemy zyskać. Wolontariat uczy: sumienność (pracowitość, zorganizowane, wytrwałość), stabilność emocjonalna (odporność na stres, pewność siebie), ekstrawersja (otwarcie na ludzi, aktywność), otwartość na doświadczenie, ugodowość (życzliwość dla innych, gotowość pomagania, współpraca z innymi), dzięki pomaganiu ludziom można zdobyć wielu przyjaciół, służenie potrzebującym daje dużo radości, co sprawia, że życie będzie bardziej szczęśliwe, jak również dzięki pracy w wolontariacie zwiększy się efektywność w nauce. Wolontariat to bardzo cenna inicjatywa, warta szacunku, który wspieramy i życzymy wiele radości w dalszej pracy.
8 listopada klasy IIC, IIIB, IIID obchodziły Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie przygotowali Wielkie śniadanie, dzięki temu dowiedzieli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, a dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
25 października uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych: "Odlewy gipsowe". Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Pod okiem Pań prowadzących zajęcia, dzieci mieszały sproszkowany gips z wodą i wylewały powstałą masę do czterech foremek. Wszystkie dzieci skończyły warsztaty z kompletem czterech odlewów. Na zajęciach przeprowadzono również ciekawą pogadankę z dziećmi o zastosowaniu gipsu. Za kilka dni, gdy odlewy wyschną, będzie można je malować i ozdabiać. Udział w warsztatach sprawił, iż dzieci mogły poznać cały proces powstawania odlewów gipsowych. Był także atrakcyjną formą edukacji pozwalającej dzieciom na rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych.
We wrześniu 2016 nasza szkoła przystąpiła do projektu ‘Wzorowa Łazienka".
Uczniowie zgłosili do galerii szkoły swoje pomysły na projekt przyjaznej łazienki, którą chcieliby zobaczyć w swojej szkole. Obecnie odbywa się głosowanie. Im więcej zdobędziemy głosów tym większe szanse na wygranie konkursu. Zachęcamy wszystkich, aby codziennie brali udział w głosowaniu, poniżej zamieszczamy link:
Dzień 31 października 2016r. (poniedziałek) dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
Pod kierunkiem wychowawczyń: P. Lidii Matrackiej, P. Wiesławy Rusin i P. Marzeny Żurawskiej uczniowie klasy IIC i IID 18 października 2016r. byli na wycieczce w Warszawie. Uczniowie zwiedzali Stadion Narodowy - trasę piłkarza, jechali kolejką staromiejską i podziwiali widoki stolicy oraz bawili się w Kolorado. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili z myślą: super wycieczka, chcemy jechać znowu!
W dniu 19 października 2016r. uczniowie klasy III B pod kierunkiem p. Beaty Skonecznej przedstawili inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Uczniowie wcielili się w role warzyw i za pomocą ruchu i gestu zaprezentowali kolegom i koleżankom z klasy IIID jego treść. Po przedstawieniu wszyscy świetnie bawili się podczas zabawy „ Zgadnij jakie to warzywo?”.
12 października uczniowie z klasy III B pod kierunkiem wychowawczyni p. B. Skonecznej przygotowywali sałatki owocowo – warzywne. Chociaż na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi kucharze. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali swoje smaczne danie wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Owocowa i warzywna sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości, a jak smakowała…
Dnia 14 października nauczyciele i pracownicy oświaty pracujący w placówkach na terenie naszej gminy wzięli udział w uroczystości, podczas której wręczone zostały nauczycielom wyróżniającym się nagrody Wójta i Dyrektorów przyznawane za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
Spośród pracowników naszej szkoły Pan Wójt nagrodził Panią dyrektor Alinę Jarosz oraz pp. Hannę Otulak i Annę Łukasiak. Nagrody Dyrektora otrzymali zaś w tym roku pp. Dorota Rutkowska, Jadwiga Smolińska, Krystyna Merska, Aneta Sewastianowicz, Wanda Tkaczyk, Małgorzata Wincewicz, Monika Stykowska, Beata Skoneczna, Marzena Żurawska, Beata Walczak, Czesław Cholewa, Paweł Wydrych oraz Albert Krawczyk. Na uroczystości gościliśmy m.in. nauczycieli emerytów, panią prezes ZNP Teresą Świątek oraz Sekretarza Gminy Jasieniec p. Tomasza Podhoreckiego. Wszystkim pracownikom oświaty składamy raz jeszcze serdeczne życzenia wielu sukcesów w pracy z dziećmi oraz szczęścia w życiu prywatnym.
14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Święto Wszystkich Pracowników Oświaty
dzień wolny od zajęć lekcyjnych
Od 11.10.2016r. świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piatku w godzinach 7.15 - 15.00.
W piątek 30 września rozpoczęliśmy w naszej szkole tegoroczną edycję głośnego czytania uczniom z klas 0-III w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Pierwszą osobą, która w tym roku szkolnym czytała uczniom była Pani Alina Jarosz – Dyrektor naszej szkoły. Pani Dyrektor prezentowała fragmenty książek „Nowe przygody Bolka i Lolka” oraz „Pompon w rodzinie Fisiów”. Teksty bardzo spodobały się uczniom. W zabawny sposób opowiadały o dziecięcych przygodach i przekazywały ważne pouczenia. Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, było miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny.
28 września klasy trzecie wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce do Żelazowej Woli, Sromowa i Nieborowa.
Na początku odwiedziliśmy Żelazową Wolę, zobaczyliśmy dom urodzenia Fryderyka Chopina. Po wizycie w domu muzealnym wybraliśmy się na spacer po pięknym parku,wysłuchaliśmy również koncertu w wykonaniu młodych artystów. Następnie pojechaliśmy do Sromowa gdzie zwiedziliśmy muzeum ludowe rodziny Brzozowskich. Zobaczyliśmy unikatowe kolekcje sztuki. Była to wspaniała lekcja artystyczna i muzealna. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zespołu parkowo – pałacowego w Nieborowie i Arkadii. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby, obrazy, meble, porcelanę oraz wspaniałe zbiory biblioteczne.
Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę o przeszłości.